reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

FTP server na TP-link TL-WR1043ND

d2r2 (1)|4.4.2012 12:32
Mám zapojený interned na dva routery.
Když půjdu po "drátě" po signálu, tak tímto způsobem: přijímač poskytovatele DaCoNet > do Wan TL-WR 340GD > z Lan TL-WR 340GD > do Wan TL-WR 1043ND.
Každý router je pro jedno poschodí. Internet z obou routerů funguje bez problémů a zabezpečuje pokrytí i v garáži a na zahradě. Používáme výpočetní techniku firmy APPLE.
A teď problém:
Pokoušel jsem se celý systém doplnit o uložiště dat, tedy "klasický" externí HDD HP-SimplexSave o velikosti 1000 GB připojený přes USB na TL-WR 1043ND. TL-WR 1043ND jsem nastavil přesně podle návodů ze stránek TP-link počínaje provedením upgrade FW, nastavením routeru s naklonováním MAC adresy a nastavením FTP serveru sdíleného jako celku (všechna data pro všechny).
Po nastavení vše funguje v softweru TP-link. HDD vidím v softweru TP-link. Ale nevidím ho nikde jinde v počítači (Finder, Safari). Když zadám v prohlížeči IP adresu (ftp://XXX.XX.X.X) vygenerovanou FTP servrem, kterou by se měl obsah disku zobrazit a mělo by se s ním dát pracovat, nic se neděje.
Skrátka disk vidím jen v nastavovacím softweru TP-link, ale nikde jinde. Skusil jsem připojení přes Air port (WiFi) i po kabelu, skusil jsem i starý notebook s Windows XP a výsledek byl stejný.
Jsem si jist, že mám někde chybu v nastavení, ale nedokážu ji najít.
Nemáte s tím někdo skušenosti?
Neni potřeba doinstalovat softwer?
Poraďte prosím.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: TL-WR 340GD
TL-WR 1043ND
APPLE
HP
DrZelenka (2491)|4.4.2012 19:46
A PC je napojeno na jakej router? TL-WR 340GD?

Tipuju, že:
a) Router s HDD má v rámci bezpečnosti vypnuto sdílení USB zařízení do WAN. Řešením je tohle nějak přenastavit (viz. manuál)
b) IP routeru není ze sítě routeru 340GD a proto je dotaz posílán na gateway (tzn na net) a nikoliv na router 1043GD. Řešením je přidat síť z LAN interface routeru 1043GD do routovací tabulky na routeru 340GD.