reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NTB usnul a už nejde probudit

Mira1 (18)|30.6.2012 12:12
Mám něco přes 2 roky starý HP Probook 4710s, kromě odcházející baterky a mechanických problémů s DVD mechanikou fungoval vždy dobře. Před pár dny jsem ho normálně uspal, pak jsem ho chtěl probudit tlačítkem Power jako vždy, on se jakoby spustil, větrák hučel jako o život, ale display zůstal černý. Tak jsem ho natvrdo restartoval a zase - větrák hučí jako uragán, ale display ani neblikne. Tušil jsem problém s displayem, tak jsem čekal, až naběhne a zahraje tu melodii při startu Win - nezahrál nic, takže pravděpodobně vůbec nenaběhl, je ale možné, že má vypnutý zvuk. Připojil jsem externí monitor a restartoval - nic. Zkusil jsem ho nabootovat z bootovacího disku - nic, tváří se, že jako nabíhá, DVD mechanika zahučí, větrák hučí, ale display si ani neblikne. Zašel jsem s tím ke svému obvyklému PC mechanikovi, ten zkoušel všechno možné včetně hledání "zamáčklých" kláves ... Vyndali jsme z toho HDD, ten je v pohodě, data jsem si z něj pro jistotu zazálohoval, ale ani společně se nám ho nepovedlo probudit, nenaběhl ani BIOS. Napadá někoho, co s tím?
r34ktor (7477)|30.6.2012 12:52
Servis.
xmarek (1676)|30.6.2012 13:07
Zkoušel jste ten počítač nastartovat s vyjmutou baterii?
Mira1 (18)|30.6.2012 14:09
To jsme zkoušeli. Jinak co se týče baterky, NTB už asi půl roku hlásí, že by chtěla vyměnit, ale tak 30-40 minut to na ní ještě jede, když je potřeba. Docela mě překvapilo, jak malou to má životnost, můj 8letý Fujitsu Siemens pořád v pohodě funguje na původní baterii a HP nevydrží ani 2 roky a to dělám z 99% připojen do sítě.

Servis samozřejmě přijde na řadu ve chvíli, kdy zjistím, že je to svépomocí neopravitelné. Třeba je to nějaká volovina typu zaseklá klávesa.
robky (3195)|30.6.2012 14:24
[QUOTE=Mira1;508231]Třeba je to nějaká volovina typu zaseklá klávesa[/QUOTE]
Na to nemusíš hľadať konkrétnu klávesu, stačí odpojiť celú klávesnicu :idea
Ešte by som spravil reset biosu vybratím batérie RTC, ale na to treba rozobrať celý ntb, takže ak sa necítiš, tak do servisu ....
Mira1 (18)|4.7.2012 15:16
V servisu mi řekli, že je s největší pravděpodobností v háji základní deska (výměna prý 7-9000 Kč), ještě že by to teoreticky mohla způsobovat vadná DVD mechanika, ale na 95% je to ta základní deska. No, když porovnám tento "značkový" výrobek HP, který mám 2 roky a 3 měsíce (a kde mi už půl roku svítí "vadná baterie, vyměňte" + DVD mechanika opravdu blbne) s mým 8letým notebookem Fujitsu Siemens, který na baterku pořád ještě funguje hodinu a půl, tak můj příští notebook asi "HP značkový" fakt nebude ...
zsdx (2098)|4.7.2012 15:59
Kolik stal pred osmi lety ten FSC a kolik predloni to HP? :rolleyes:
VencaX (3686)|4.7.2012 18:05
Dneska už je notebook holt spotřební zboží, takže se není čemu divit, když vydrží pár měsíců přes záruku (u HP se s tím setkávám celkem běžně, zvlášť u kusů pod 20 tisíc).
Mira1 (18)|4.7.2012 19:35
[QUOTE=zsdx;508571]Kolik stal pred osmi lety ten FSC a kolik predloni to HP? :rolleyes:[/QUOTE]

Samozřejmě chápu zákeřnost této otázky :-) , nicméně odpovím na to tak, že v obou případech jsem si koupil stroj výkonově odpovídající standardu té doby, i když to HP je vlastně "nadstandard", protože to má 17' display a v té době nejvíc frčely 15,6'. S 2-letou životností se fakt nemůžu smířit.
robky (3195)|4.7.2012 22:06
[QUOTE=Mira1;508589]S 2-letou životností se fakt nemůžu smířit.[/QUOTE]
Holt, u HP sa s tým stretávam takpovediac každý deň :thumbdown ....... mám momentálne na servide 5 ntb, všetky značky HP:thumbdown Ako plus musím uviesť, že ani jeden nie je probook .... trošku malé plus, hmmmmm
VencaX (3686)|4.7.2012 22:34
U HP se prostě rozhodli jít na kvantitu než na kvalitu. Paviliony mám na stole pořád a lidi si je pořád kupují, i když ty notebooky prostě stejně vydržej ty 2 max 3 roky (pokud se používají).
Mira1 (18)|6.7.2012 15:22
Chlapci, ještě mi tu o HP něco chvíli vyprávějte a já se půjdu neprodleně oběsit :-) . Našel jsem firmu, která základní desky opravuje za 2200 Kč, má to smysl? Myslím tím, jestli se za 3 měsíce nevysype něco jiného - když se deska podělala jednou, může za chvíli znovu. A pokud bych se musel rozhodnout pro výměnu desky, jak to pak bude s OEM MS Office, bude na tom legálně fungovat? Aby si to nemyslelo, že to instaluju na jiný počítač.
john (877)|6.7.2012 18:27
nebude toto tvuj pripad? Jen hadam...
Mira1 (18)|6.7.2012 22:19
No, vypadá to dost podobně, vlastně úplně stejně. Ale desku do trouby fakt strkat nebudu ...
john (877)|7.7.2012 04:40
ja nemel na mysli peceni celeho MB, pres ten odkaz si najdi link na YouTube, kde se "zapeka" konkretni chip, pokud je to tvuj pripad, je vysoka pravdepodobnost "opravy"...
jinak servis
Mira1 (18)|8.7.2012 23:51
Jasně, dík, zkouknul jsem to video, vypadá to jednoduše. Asi to zítra rozeberu a uvidíme, jestli se na něco podobného budu cítit nebo to nechám na někom jiném.
Mira1 (18)|1.8.2012 12:58
V servisu provedli diagnostiku, zjistili, že na desce je poškozených víc chipsetů (prý kdyby byl jen jeden, tak ho dokáží opravit, ale když jich je víc, taky by to zvládli, ale strávili by s tím tolik času, že bych se nedoplatil), takže buď výměna celé desky (5000 + 2000 práce) a nebo koupit nový notebook. O kvalitě HP mi řekli to samé, co tady říkáte všichni. Takže si půjdu koupit nový, to je teda radost!
john (877)|1.8.2012 20:01
aby bylo poskozeno jen tak ze "srandy" po vypnuti NB vice chipu se mi tak nejak nezda...., ale budiz...
asi litaji v zasuvce blesky a v LAN asi take, pripadne NB byl pouzit jako stineni pred zaricem radaru, ci "zahran" v mikrovlnce... :runaway
robky (3195)|1.8.2012 21:18
Stačí porucha súčiastky v napájaní a odpíše to kľudne všetky čipy ....
.... a čo sa týka toho radaru - pracoval som dvadsať rokov na radare a žiadny ntb neodišiel kvôli žiareniu. A napodiv aj ten radar je riadený a kontrolovaný pc technikou ;)...
john (877)|1.8.2012 21:50
[QUOTE=robky;510614]pracoval som dvadsať rokov na radare[/QUOTE]
ja psal "pred zaricem"... / take jsem mel s radary nakou zkusenost, PRV-9 a pote s P-20, tady si nejsem jisty s typovym oznacenim, zkratka "dvouantenovy" radar proti nizkoleticim cilum typu tomahawk, jinak v nasich podminkach k nicemu, tak akorat, aby protivnik vystrilel sve anti rakety... :) /
edited: tech par MW impulsniho vykonu ti v pohode "upece drubez", ale to urcite vis / pravdepodobne jsi pracoval na modernejsim a sofistikovanejsim typu /
BTW: v dane dobe byl nejvetsi strach z EMI vyvolanem jadernym vybuchem..., ale to uz je silne OT, srry