reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vytvoření/změnění stránky v routeru

Aischy (21)|8.7.2012 16:05
Ahoj, mám router Tenda W311R+ a chtěl bych vědět, jestli jde nějak nastavit, aby místo stánky co tam je když router není připojen k internetu bylo něco jiného.
Například když dám do adresy:
https://www.google.cz/search?q=neco
Vyleze tohle:

Access Error: Site or Page Not Found
Cannot open URL

V adminu jsem hledal, ale nikde to není, lze to tedy?
Děkuji.
r34ktor (7477)|8.7.2012 16:30
To otázka použitého webového prohlížeče, nikoli routeru.
Aischy (21)|8.7.2012 16:39
Ne, tohle nevylezlo z prohlížeče, ale routeru.

Edit:
Zde je screen:
http://img.war3zone.eu/img/1341758836.png
r34ktor (7477)|8.7.2012 16:50
V tom teple mi to moc nemyslí, ale router by vracel vlastní chybovou stránku 404 pouze pokud by ses pokoušel připojit k jeho rozhraní. Ale takto? Nepoužíváš třeba proxy?
Aischy (21)|8.7.2012 17:07
Proxy nepoužívám, jen sem se připojil k routeru, a zapnul prohlížeč, není do něj zatím zaveden internet (není vložen kabel do wan portu).
astec (1823)|8.7.2012 19:05
když nejsi připojen k internetu, můžeš se připojit jen na administrační rozhraní. Nemůžeš se připojit na google, když není připojení
Aischy (21)|8.7.2012 19:18
To já vím, ale já potřebuji připojovat klienty podle toho, jak jsou zapsaní, tak místo toho webu co je na screenu (ten, co mi to vyhodí), chci dát vlastní, například zprávu: "Nejste připojeni k internetu, prosím, objednejte jej na recepci.".
|Mio| (1333)|8.7.2012 19:31
No kdybys mel rozumnejsi router tak mozna, ale u tehle konkretni Tendy by to znamenalo vzit firmware v bin, najit v nem tu stranku, prepsat ji svym stejne velkym kodem a flashnout to do routeru.

To je hruby nastin toho postupu a v realu je to mnohem slozitejsi protoze krome jineho je ten firmware kvuli male flash zabaleny. Muselo by se prepocitat CRC atd.

V podstate bez koupi noveho routeru bych se o to ani nepokousel.


EDIT: Jo a pokud chces klienty na hotelu a podobne ktere je nutne aktivovat, tak si zagoogli jak funguje Radius.
durib (1141)|8.7.2012 19:44
Záleží na použití. Pokud to bude "placený" přístup, tak bych si klienty rozhodně nechtěl rozhodit polofunkčním připojením, které tento router může nabídnout.
Počítám, že po zaplacení tam wan strčíš. Pokud ano, pak:
1. Můžeš napsat SSID tak, aby vyzývalo k zaplacení, např. "Internetobjednejnarecepci", popř i s mezerama, pokud to bude fungovat.
2. Dalo by se přesměrovat veškěrou komunikaci na LAN webserver s nějakou stránkou, která by vybízela k placení. Pak bys mohl pracovat s jednotlivými klienty (přesměrování zrušit), nebo to jenom "disable" pro všechny- to snad iptables toho routeru zvládne. :)
Aischy (21)|8.7.2012 19:52
Povolovat jsem to chtěl přes mac adresy. Radius v nastavení routeru taky nemám (tedy pokud to v něm má být). Mohu tedy poprosit, aby jste mi dohodili nějakou krabičku, která by tohle zvládne? Děkuji.
j.albi (476)|8.7.2012 21:33
Patrně by se dal použít Microtik. Kdysi jsem pro něj podobnou stránku dělal, ale na administraci byl u toho síťař.
|Mio| (1333)|8.7.2012 22:34
Mikrotik by urcite sel, nejlevnejsi asi http://www.i4wifi.cz/rb951-2n-300-mhz-32-mb-ram-5x-lan-802-11n-vc-l4_d3084.html

Ale jednodussi bude wifi zaheslovat, coz povazuju stejne za nezbytne, a pri davani hesla zakaznikovi proste das jeho MAC do access listu, ale to vyzaduje zaskolenou obsluhu.

U toho mikrotiku je to jednodussi, da se pouzit Access list s individualnimi WPA klici, nebo radius server, nebo dalsi figle.

Dalsi moznosti je vzit zarizeni kam se da dat OpenWRT a tam jde uplne vse, viz treba TP-WR1043ND
Aischy (21)|17.7.2012 16:28
Ahoj, takže ten mikrotik objednám, dám na něj tuhle anténu? V obchodě mi říkaly, že prý jsou dva různé konektory. Nevím, jak poznám, jestli je to ten konektor.
http://www.alza.cz/ovislink-wai-101-vnitrni-d84255.htm
Děkuji.

Btw:
Ten mikrotik je jen router, že? Já potřebuji wifi router, prosím, najdete mi nějaký router, nejlépe na alza.cz, který utáhne tu anténu? děkuji.
zsdx (2098)|17.7.2012 16:41
Ten Mikrotik je WiFi router, lec nema moznost pripojeni externi anteny (pokud se dobre divam). Tip na jiny model od jineho vyrobce jsi tez dostal.
Aischy (21)|17.7.2012 17:26
Dobře, takže půjde tato kombinace?
Router: http://www.alza.cz/tp-link-tew-671br-d235410.htm
Anténa: http://www.alza.cz/ovislink-wai-101-vnitrni-d84255.htm

Nebude vadit, když tam dám jen jednu anténu?
durib (1141)|17.7.2012 18:03
[QUOTE=Aischy;509401]Nebude vadit, když tam dám jen jednu anténu?[/QUOTE]
Bude vadit, když tam dáš TUHLE anténu. Dle mne naprostá zbytečnost. Nech tam ty, co jsou v základu. Taky nepočítej s tím, že v OpenWRT to bude položka v menu (ta změna stránky)- musíš se v tom pohrabat.

Já bych to řešil tím přesměrováním na webserver.
Aischy (21)|17.7.2012 18:20
Proč to bude vadit, vždyť je silná, já potřebuji vytopit hotel o rozloze 2000m2. Nejspíše později rozmístím i nějaké apčka. Vadí, když nejsou všechny antény stejně silné? Nebo proč to bude vadit?
astec (1823)|17.7.2012 19:32
si děláš srandu. 2000 m ??? kolik je to pater, pokojů? Jedním zařízením pokrješ tak akorát prd a ne hotel.
j.albi (476)|17.7.2012 20:04
Pro hotel je pouze jeden router málo. Na každé patro to chce jedno AP (nebo router) a to minimálně. Záleží na předpokládaném množství připojených klientů. Potom jeden router na patě domu a v případě veřejných prostor by to mělo být něco lepšího.
astec (1823)|17.7.2012 20:10
No asi bych nejeříve rozhodl co chci pokrýt. Pak má se smysl bavit o pokrytí, nebo o bastlení
durib (1141)|17.7.2012 22:45
2000m2, to je při ideálním tvaru domu čtverec o straně cca 45m, půlka tedy 23m. Na tu vzdálenost se všesměrem dostaneš ještě rozumně venku, uvnitř dle složení zdí. Anténa musí být jak píšeš "silná" na obou stranách, jinak je to k ničemu a akorát přepaluješ elmag pole.

Pokrýt rozumně takovou plochu (a pokud jsou tam ještě patra) není obvykle jednoduché. Jak to vypadá teď s tím Tendou? Jak daleko od zdroje se připojíš?

Zvaž natáhnutí kabelu, vyjde to cca 6 CZK za metr plus lišta a koncová zásuvka.

Při složitější situaci je nutno mít nějaké zkušenosti z terénu a ty jich moc nemáš. Pokud je internet stěžejní výhoda hotelu, kontaktoval bych firmu, která se tím zabývá. Nastaví a natáhne ti vše, radius zabezpečení atd.
Aischy (21)|20.7.2012 10:38
Ano, firmu bych rád kontaktoval, ale 58000kč za přístroje a 12000kč za práci doopravdy platit nechceme. Tenda vytopí skoro celé jedno patro.

Chci se zeptat, když koupím switch a zapojím do něj čtyři routery, tak internet půjde do všech? někde jsem četl, že pouze do jednoho.

A ještě se chci zeptat, wifi opakovač, pomohl by?

Děkuji.
zsdx (2098)|20.7.2012 10:51
Opakovac zpusobi pokles rychlosti na polovinu, ale proc ne. Pro tebe bude asi nejsnazsi privest net do stavajiciho routeru a z nej si pak natahat draty k jednotlivym APckum. Jen mam obavy, zda to Tenda uroutuje.
DrZelenka (2491)|20.7.2012 12:47
[QUOTE=zsdx;509596]Opakovac zpusobi pokles rychlosti na polovinu, ale proc ne. Pro tebe bude asi nejsnazsi privest net do stavajiciho routeru a z nej si pak natahat draty k jednotlivym APckum. Jen mam obavy, zda to Tenda uroutuje.[/QUOTE]

To záleží na tom co má za net - aby nebylo brzdou spíš připojení a router se neflákal. Chtělo by to kromě sítě vyřešit i co má vlastně za připojení.

Já bych hodil na přípojení výkonější router (jsem zvyklej na mikrotiky) a do jednotlivejch pater jen natahal kabely k jednoduchým APčkům.

Snažit se tam dát jen pár antén (příp. dokonce jen 1) s brutálním výkonem podle mě nemá smysl, protože věci se slabší wifinou se stejně nepřipojí - radši dát o nějakou slabší anténu navíc (vyzkoušeno na vlastní kůži).
durib (1141)|21.7.2012 20:19
[QUOTE=Aischy;509595]Tenda vytopí skoro celé jedno patro.[/QUOTE]

OK, tak ti pomůžeme tady.
To skoro znamená co? Je třeba vědět přesněji.
Kolik máš těch pater?
Je možno natáhnout UTP kabely do jednotlivých pater?
Napiš i jaké máš internetové připojení.
Máš nějakého známého, který se v tom lépe vyzná a pomohl by ti v rozmístění a nastavení?

Nastíním řešení, co se mi honí v hlavě: internet wan do lepšího routeru (v něm nastavit to port forward klientů, viz. výše); od něho do každého patra UTP kabel k AP, které pokryje to patro a je hotovo. Ve finále pak v každém z pokojů zkontrolovat dostupnost.

///Opakovač velmi nedoporučuji. /// A pardon, že přepisuju některé návrhy, ale ze zkušenosti vím, že se odpovídá na poslední příspěvek :)