reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

chlazení notebooku..

Neregistrovaný (0)|7.2.2013 12:46
čau všichni,potřeboval bych poradit mám notebook acer intel core i5 nvidia gt630m .Mám problém při hraní hry call of duty multiplayer .Notebook se mi vždy přehřeje a hra mi spadne. Ukazatel teploty grafiky hlásí někdy i 90 stupnu celsia .Nemáte někdo ňáký nápad? Předem děkuji za odpoved.
erik555 (158)|7.2.2013 13:31
To je novy notas? mozno aj chladiaca podlozka pomoze...
robky (3195)|7.2.2013 14:30
Nechcem byť zlý, ale "chladiaca podložka" prd pomôže. Iba ak by dotyčný používal ntb v perinách, tak položením na podložku zaistí prísun vzduchu ....

Rozobrať a vyčistiť chladenie je IMHO jediný správny postup ...
VencaX (3686)|7.2.2013 14:36
U normálních notebooků se ta karta nedostane o moc přes 80°C, ale jak je vidět z obrázku, tak Acer asi nedělá moc kvalitní chlazení, když by se na té kartě dalo smažit... Tady by pomohlo zprvu koupit malinko dražší a malinko kvalitnější notebook s lepším chlazením než mají levné Acery. Teď může možná trochu pomoct chladící podložka, ale neviděl bych to až tak moc optimisticky...

teploty viz recenze notebooku Acer Aspire 5755G http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-5755G-Notebook.68113.0.html
Georginek (2957)|7.2.2013 21:15
Neni pravda, ze kazdy Acer ma nekvalitni chlazeni. Treba muj ma skvely :D:D

Teploty dle recenzi jsou vysoke ( a kdyz uz si to nekdo koupi, ma holt smolika ), nicmene vypinat by se to v zadnem pripade nemelo ( maximalne throttlovat ). Jestli je notas v zaruce, reklamovat.
Pokud v zaruce neni, rozebrat a vycistit chlazeni / nanest novou pastu.
Kdyz to nepomuze, chladici podlozka to spravi ( je to posledni moznost pred vyhozenim )
VencaX (3686)|8.2.2013 00:33
Ano, je pravda, že všechny Acery nemají až tak špatné chlazení... záleží na konkrétním modelu. Ale Levné Acery ano. Peníze se cpou do toho, aby to mělo výkonný HW, ale šetří se na všem ostatním důležitém. A když pak šetří i konečný zákazník, tak to dopadá tak, že se vezme nejvýkonnější a zároveň nejlevnější kousek a pak si lidi akorát stěžujou, že jim na tom něco nejde nebo že s tím maj problémy.

Pokud je notebook méně jak 14 dní starý a byl kupován přes internet, tak donést do prodejny a omlátit jim ho o hlavu, ať ti vrátěj peníze. Jinak viz. Georginek.
Alphacool Support (1563)|8.2.2013 09:21
Do notebooku se většinou dávají teplovodivé pady a ne pasty. Tzn toto http://www.alphacool.cz/Vyhledat?arg0=teplovodiv%25c3%25bd%2bpad

A přesouvám do správné sekce...
erik555 (158)|8.2.2013 09:42
[QUOTE=robky;525434]

Rozobrať a vyčistiť chladenie je IMHO jediný správny postup ...[/QUOTE]
Preto som sa pytal, ci je to novy notas...Ked ano, tak asi svojvolne rozoberanie nebude to prave orechove! Bud to reklamovat, alebo ked nema zaujem stratit zaruku, tak uz len ta podlozka.
skorpi87 (14)|20.4.2014 00:35
[QUOTE=Neregistrovaný;525422]čau všichni,potřeboval bych poradit mám notebook acer intel core i5 nvidia gt630m .Mám problém při hraní hry call of duty multiplayer .Notebook se mi vždy přehřeje a hra mi spadne. Ukazatel teploty grafiky hlásí někdy i 90 stupnu celsia .Nemáte někdo ňáký nápad? Předem děkuji za odpoved./QUOTE]

vyčistit chlazeni zebra profouknout dukladně prepastovat vymnenit z teplovodive pady z pameti grafiky pak z me zkušenosti jak jsou otvory pro nadech zduchu ta mrizka myslim tak vyžiznout at nebrani nic k proudeni zduchu a neak vymyslet pro zvetšeni nožiček,čim vetči prostor pod ntb tim lip me diky tomu klesly teploty v zatezi o 10-15stupnu