reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Neustále nereagující myš

roamn (295)|11.1.2014 13:14
Mám problém
windows 7 64 bit
myš nějaká x7 s programovatelnými tlačítky za cca 400 Kč. USB, drátová.

V poslední době (cca 3 týdny i více?) se mi čím dál tím více stává že myš několikrát za hodinu přestává na cca 5 sekund úplně reagovat, většinou ani nesvítí laser dole, jinak pc jede normálně, jenom myš se zmrazila na 5 sekund. Po těchto 5 sekundách se ozve zvuk (z windows asi) jako když náhle odeberete USB flash disk a myš se zase rozjede.

Je to neuvěřitelně otravné. Během některých aplikací (her) se to stává fakt několikrát za hodinu, ve windows potom o něco méně. Podle mě to nějak souvisí s USB porty. Většinou nemámk pc připojený nic (usb porty, jen myš a klávesnici, oboje usb) občas mám ale připojen mobil který se nabíjí přes usb port. Všiml jsem si jednou, že když nastal tento problém, mobil jsem vytáhl z portu a myš se zase hned rozjela. Asi to spolu bude nějak souviset. Mobil už x měsíců nabíjím skoro výhradně jen přes usb port, protože jsem ztratil normal nabíječku. A prakticky vždycky mobil z usb portu vytahuju bez kliknutí na windows tlačítko bezpečného odebrání usb disku...

Dříve (3 měsíce dozadu)? Se mi to nestávalo, nic moc nového jsem nenainstaloval ani nekoupil (HW), nevíte kde může být problém?

Na myši už jinak nejede kolečko, vubec nereaguje už nikdy, takže je možné že celkově je ta myš nějaká vadná, ale spíše bych to viděl na něco s USB porty, co myslíte?
roamn (295)|11.1.2014 21:35
Nikdo neví, niákdo neporadí :-(?
62kokos (156)|12.1.2014 10:05
Lasérové myši nesvíti, jenom optické.Vypadáto že máš myš A4Tech X7. Mám podobnou myš - A4Tech X-750BF. Taky mě začala blbnout a zjistil jsem že je používáním prerušený kabel myši.
Po zkrácení kabelu a opětovném napojení (přiletováním) uvnitř myši vše funkční. Možná že máš ten samí problém, jinak je nejllepší mít vicero myší a odzkoušet jinou myš.