reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ASUS EEE 1101HA - Po upgradu na SSD nelze nainstalovat Windows 7

exnerjan (31)|15.1.2014 08:13
Zdravím Vás,

Mám takový problém. upgradoval jsem v NTB HDD na SSD, ale při instalaci Windows 7 se dostanu do fáze, že naformátuji disk a dám instalovat systém na ten daný oddíl. Hned jak skočí instalační okno hned u 1. bodu (kopírování souborů...) mi zamrzne celý počítač a pomůže pouze hardreset.

Na předešlém HDD windows 7 šli nainstalovat bez problému.
SSD Disk: Samsung 830

Děkuji za případné rady.
dzandra (1368)|15.1.2014 12:03
Zkus přepnout hdd v biosu z AHCI na IDE
exnerjan (31)|15.1.2014 13:22
Bohužel tuto možnost BIOS nenabízí. :-/

Ještě dodám, že Windows XP jdou nainstalovat bez problémů.
dzandra (1368)|15.1.2014 14:25
Kurde divné, když to jde v eee 1001 pxd, tak si myslím, že to tam někde bude. Plus tady je přepnutí přímo pomocí registru z ide na ahci na asus

POdle mě by to mohlo být v Advanced /sata1 a tam je někde auto tak to zkus přepnout
exnerjan (31)|15.1.2014 14:55
Až přijdu domů tak se ještě raději podívám. a Dám vědět. Jinak to zkusím pomocí toho registru.
exnerjan (31)|15.1.2014 17:07
tak v BIOSU: Advanced --> IDE Configuration SATA 1 : [Samsung 830] --> Type : Not Installed, Auto, CDROM, ARMD. Nic jiného tam nemám na výběr

a dle návodu jak změnit v registrech také nic nenalezeno. respektive dostanu se až: 2. Locate HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ services \. Ale "msahci" tam už nemám :(
zulkevicm (1)|24.5.2014 10:14
Ahoj. Stejný problém, ale možná vyřešen. Mám SSD disk Kingstone V300 120GB.
Instalace také vytuhla na 0% při kopírování.
Můj postup: Vrátit do 1101HA SATA disk, nainstalovat WIN7 na něj. Spustit win7 ze SATA disku, SSD disk dát do rámečku a připojit přes USB.
V ovládacích panelech spustit "Nástroje pro správu" a aplikaci "Správa počítače", vybrat "Uložiště" a "Správa disků". V ní uvidíš SATA disk s instalací a také SSD disk rozdělený na 2 oddíly... 100MB rezervovaný pro systém a zbytek. Odstraň rezervovaný oddíl, odstraň primární oddíl. Disk se spojí v jeden. Naformátuj ho.

Pak vypni PC a disky přehoď. Zkus znovu spustit instalaci WIN7 na SSD disk v 1101HA.
jirik64 (1)|18.2.2017 22:39
Měl jsem stejný problém při instalaci Win7 na eeepc 1101HA s SSD diskem. Problém je v tom že deska tohoto netbooku stále má PATA - SATA bridge. Kde funkce TRIM není podporována. Takže spustit instalaci WIN7, při formátu HDD se instalace kousne->vypnout vyndat CD S WIN7. PC nabootovat z live CD Mini PE. V miniPE přes partition magic ten chybný diskový oddíl odstranit a znovu vytvořit (s tím 100MB oddílem nic nedělat). Pak instalaci WIN 7 normálně dokončit - jak se bude ptát instalace na disky tak jej jen vybrat neformátovat. Jak skončí instalace win 7 pak jít regedit (HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\FileSystem\DisableDeleteNotification změnit z 0 na 1). Po tomto zásahu funguje vše jak má. Zdroj: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10/intel-us15w-chipset-and-ssds-will-still-stall-the/21836818-258c-47bf-ab73-3576b8fb4cd2
Snad to ještě někomu pomůže :)