reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nenalezena GK R9 270x

charonbobo88 (65)|17.4.2014 15:24
Dobrý den.

Když sem si koupil grafiku R9 270x a dal jí do pc windows jí nedetekoval.Řekl jsem si že ve win asi zůstali zbytky po gk od nvidia nebo byl problém v amd ovladačích pro chipset.To je více méně jedno řešil sem to tenkrát instalací nových win a problém se vyřešil.

Včera sem odinstaloval ovladače 13.6 abych nainstaloval 13.12 a nastal problém.Grafika se nenainstaluje.Takže sem znovu odinstaloval a při instalaci dal '' vlastní '' abych se přesvědčil co se instaluje. Instalátor nabídne možnost instalace jen amd catalyst control center hdmi audio ale ovladače grafiky nenabídne k instalaci. Ve zrpávci zařízení není vidět je tam jen základní grafický adaptér microsoft. Podíval sem se tedy přez rogram AIDA64 a ten GK najde jako R9 2xx což by mělo být vpořádku. Zpustil sem program pro autodetekci ovladačů od nvidia a ten mi taky nabídne výběr pro grafiku R9 2xx takže GK oba najdou . Nějaký problém je v ovladačích asi jenže jak je donutit aby my ty drivery program nainstaloval ? Zkoušel sem si stáhnou ovladače pro chipset znovu.Zprustím instalaci ) je totžná s instalací gk driver ) dám opět vlastní jen abych viděl co instalujou a zase nenabízej nic kromě catalyst control center a LiveUpdate5 od msi mi hlásí že ovladače pro základní desku jsou aktuální.Nyní jdu instalovat znovu win snad to pomůže.Ale stejně bych rád kdyby někdo poradil včem by mohl být problém abych byl připraven když se to bude opakovat.

Předem děkuji za rady.
r34ktor (7477)|17.4.2014 17:09
Neuvedl jsi verzi operačního systému. Pro Windows 7/8/8.1 nabízí AMD čistící utilitu, která může pomoci odstranit problémy po odinstalaci ovladačů. Pro starší systémy lze použít nástroj Driver Fusion.
charonbobo88 (65)|17.4.2014 21:10
Ahoj,jj to sem použil ( amdcleanuputility ) a mám win 8 . Stažené veškeré aktualizace,mám aktuální bios i ovladače chipsetu
r34ktor (7477)|20.4.2014 15:23
A pomohlo to, nebo ne?