reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samovoľné vypínanie Pc počas hrania hier

Majka147 (17)|22.4.2014 17:33
Ahojte. Mám starší počítač má 6 rokov. zatiaľ neboli s ním skoro žiadne problémy ( asi 2 krát vírus) a raz mi akualizácia avastu spôsobovala bluescreen a dookola reštartovanie.
Po vyriešení posledného problému (preinštalovala som avast) som trochu prečistila vnútro Pc povyberala som grafickú kartu a tak . Dala som teplovodivú pastu. Zatiaľ šlo vešetko v poho až kím mi z ničoho nič nevypol pc. Myslela som že sa procesor prehrieva . Nastavila som maximálny stav procesora na 75 %.Pôvodne som mala 100%. Potom mi to nevypínalo a bolo to vpoho . Až kím som si nešla zahrať hru ( jedine mi minecraft ide bez toho aby sa pc vypinal) . Ani Assassins creed hry ani Far cry ani Batman a ani NFS mi nechce isť . ide len prvých 5 minut a potom vypne pc. Nechápem čím to môže byť ale podľa mňa to nebude zdrojom lebo keď surfujem po internete počuvam hudbu filmy seriály a ked hrajem minecraft mi ide úplne kľudne aj 6 hodín. Celú noc som nechala sťahovať a ráno ešte stále bežal.
PS: komponenty v Pc som ešte nemenila za nové. myslím že sú všetky pôvodné. Môže to byť prirodzením starnutím pc že nezvláda už takú záťaž ?
Môj pc: Windows Vista Home premium SP2
Ram : 4 GB
Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core processor 5000+ 2,60GHz
64-bitový operačný systém
ATI Radeon HD 3600 Series
Ventero (1280)|22.4.2014 18:30
Nicméně napiš i ten zdroj. Nepíšeš přesný model grafiky, ale třeba HD 3670 má v zátěži, podle nějakých testů co jsem vyhrabal na netu, spotřebu až 130W a to už je dost velkej balík na to aby to mohlo být zdrojem. Také jsou ve hře ovladače - takhle přesně padaly hry když byly u Radeonů nainstalovány videodrivery získané via MS. Většinou pomohla přeinstalace driverů od AMD. Píšeš, že jsi čistila PC a GK vyndavala, takže úplně nejdřív bych hledal v usazení GK - nejlépe znovu vyndat, vyfoukat slot, znovu usadit a pak při upevňování k bedně hlídat, jestli se karta nepáčí a nepovylézá ze zadku slotu nahoru.
Majka147 (17)|22.4.2014 18:42
OK Skúsim prekontrolovať to :)
Majka147 (17)|22.4.2014 19:35
Teraz som ho otvarala. Grafiku som trochu vyčistila a nasadila ju späť. Je to ati radeon sapphire hd 3650. Dobre je usadená nehýbe sa :)
A ako zistiť zdroj neviem.
Ventero (1280)|23.4.2014 17:09
Tak dej vědět, jestli to pomohlo.
Majka147 (17)|23.4.2014 18:48
No neviem včera som skúsila zahrať AC2 a mi šlo . Hrala som polhodinku a bolo všetko v poriadku . Dúfam že aj ostane :) Ďakujem ;)