reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nahrazení kabelu pomocí wifi sítě

Coyote (2)|23.4.2014 11:47
Dobrý den,
můj primární cíl je dostat O2TV signál přes wifi k TV, která je daleko od routeru. Nejdřív bych to chtěl vyzkoušet na internetovém spojení.
Koupil jsem si dvě zařízení gembird wnp-rp-002-w. Potřeboval bych poradit jak tyto zařízení nastavit aby mi na PC fungoval internet. Zapojení sítě přikládám jako obrázek. Informace co mě zajímají jsou tyto (pro obě zařízení (A,B)):
DHCP - disable/client/server
IP adres
případně gateway

Co jsem zkoušel
port routru má internet
obe dhcp na client - A 0.4, B 0.5, pc 0.6 -> z pc ping na 4 a 5 jde, ale ping 138 nejde a net nejde
zarizeni jsou 5 cm od sebe, aby se eliminovalo rušení a slabý signál
pokud se připojím z pc na sít co vytvoří zařízení A tak se na net dostanu
sit.jpg
bastlir (328)|23.4.2014 21:24
I když tvému popisu moc nerozumím, přesto mám na tvůj záměr svůj názor. Rozhodně bych wifi nechal pro NB, tablet apod., ale do TV bych jednoznačně táhl kabel. Navíc většina lidí, co znám, kteří si O2TV pořídili, tak jej pro sekání a jiné neduhy vraceli. Navíc, každý trouba, který se ti napíchne na kanál, bude ti přenos i rušit. Drát je drát - levný a hlavně spolehlivý.
Salamander (6177)|23.4.2014 21:36
O2 TV funguje pres multicast, musis mist dost specialni router aby to fungovalo, ty co mas to na 99,99% neumi
bastlir (328)|24.4.2014 18:28
[QUOTE=Salamander;555735]O2 TV funguje pres multicast, musis mist dost specialni router aby to fungovalo, ty co mas to na 99,99% neumi[/QUOTE]
Vzpomínám si, že jsem svého času držel v ruce od O2 nějakou potvoru s vlastním FW a s vlastními nakonfigurovanými porty.
Salamander (6177)|24.4.2014 18:37
Ano, routery od O2 maji prave proto upraveny FW aby tuhle funkcionalitu umoznovaly, da se to nakonfigurovat i na openwrt nebo mikrotiku, ale "normalni" zarizeni imho tohle neumi.
Coyote (2)|25.4.2014 09:03
Ano speciální zařízení stojí 3 500 a tohle jsem koupil za 2 x 600 a už to mám doma. A jak jsem psal stačí aby mi šel internet, což nejde a TV pude (povedlo se mi to nastavit, ale pak jsem měnil router a restartoval krabičky a nemůžu si vzpomenout co přesně jsem tam měl nastavený).
Zvláštní je, že pokud krabička A má adresu 1.1 (je v jiné podsíti) tak i přes toto nastavení se NB připojený na sít A dostane na net (ping na krabičku nejde).
Prosím žádné nepravdivé informace, že to nepude.
Pro ty co by radili at použiji kabel. Můžou přiject s vrtačkou, hodně dlouhým vrtákem, spoustou lepidla, lišt, udělat si volný víkend a natáhnout ten kabel. A rušení fakt nevadí, v okolí je jedna slabá síť.
Podle mě by se ty krabičky měli chovat jako repeater.
zsdx (2098)|25.4.2014 10:30
Z manualu toho moc nevyctu, ale toto je dulezite.
[quote]In ’repeater’ mode the LAN port can be used as wired network connection.[/quote]
Nejspis to neumi udelat bridge a moznosti nastaveni jsou obecne velmi slabe na to, co s tim zamyslis udelat.