reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Polofunkční USB

PavelTl (32)|25.4.2014 07:58
Dobrý den,
na kamarádově notebooku s Win7 (32bit) něco blokuje funkčnost USB.
Funguje USB vysílač bezdrátové myši. Do zbývajících USB může zasunout obě své USB-Flashky a ty taky fungují. Bohužel nic jiného.
Prvně se projevila nefunčnost do té doby používané multifunkční tiskárny, nepomohla ani přeinstalace z CD. Pak zjistil že nejde připojit ani nic jiného.
Tiskárnu HP jsem tedy odinstaloval (přes vlastní unistaller to nešlo, tak jsem použil Revo), spustil novou instalaci (nejnovější ovladač z internetu)která uprostřed potřebuje připojit tiskárnu. Po připojení tiskárnu identifikoval a pokračoval v instalaci, bohužel po dokončení je nad tiskárnou symbol žlutého trojúhelníku s vykřičníkem, přitom je jedno jestli je tiskárna odpojená nebo připojená. Ve vlastnostech tiskárny hlásí vše v pořádku, takže jako by byla odpojená. Po restartu při připojení tiskárny notebook přehraje zvuk připojení zařízení.
Když připojím jednu ze svých USB-Flashek vždy rozpozná zařízení, ale nedokáže k němu najít vhodný ovladač, takže je nepřipojí.
Stačí ale připojit jeho USB-Flashku (kterou dříve používal) a ta normálně funguje.
Ale připojit telefon (který dříve taky používal) už nejde.

Předpokládám že HW bude v pořádku, ale něco SW blokuje přístup k novým i některým starším zařízením přes USB. Vypadá to že počítač identifikuje připojené zařízení, ale odmítá s ním pracovat.
Nemáte někdo podobnou zkušenost, případně nevíte co hledat?
Předem díky za jakoukoliv radu co zkusit.
bastlir (328)|25.4.2014 23:08
Tak především bych PC prohnal antivirákem, nejlépe bootovacím z CD. A pak bych se podíval na nastavení BIOSu, případně na jeho aktualizaci.
Bohužel to vypadá i na poškození portu.
Jirka_71 (1)|26.4.2014 07:18
No, já mám stejný problém. Na nb HP Compaq Presario CQ56 - Win 7 64 bit jsem nikdy problém s žádným zařízením neměl, ale nyní jsem chtěl připojit Joystick Logitech Extreme 3D PRO a přesně stejný problém. Zvuk připojení HW, rozpozná že se jedná o zařízení logitechu, ale odmítá nahrát ovladače popř s nimi komunikovat. Kamarád radil použít externě napájený rozbočovač USB, že snad by mohl být slabě napájený, ale to se mi moc nezdá. Ještě jsem to nezkoušel, bo se mi nechce vyhodit peníze za něco když netuším jestli to pomůže.
Jen doplním že podkud joy připojím ke stolnímu PC tak bez problémů za 5s nahraný ovladač a funguje.
bastlir (328)|26.4.2014 13:05
[QUOTE=Jirka_71;555821]No, já mám stejný problém. Na nb HP Compaq Presario CQ56 - Win 7 64 bit jsem nikdy problém s žádným zařízením neměl, ale nyní jsem chtěl připojit Joystick Logitech Extreme 3D PRO a přesně stejný problém. Zvuk připojení HW, rozpozná že se jedná o zařízení logitechu, ale odmítá nahrát ovladače popř s nimi komunikovat. Kamarád radil použít externě napájený rozbočovač USB, že snad by mohl být slabě napájený, ale to se mi moc nezdá. Ještě jsem to nezkoušel, bo se mi nechce vyhodit peníze za něco když netuším jestli to pomůže.
Jen doplním že podkud joy připojím ke stolnímu PC tak bez problémů za 5s nahraný ovladač a funguje.[/QUOTE]
Platí to samé, viz výše.