reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Plotter HP Designjet t1100 - cartridge typ 72 - kompatibilní inkoust

wthulmann (238)|23.7.2014 09:11
Zdravím, chtěl bych se poradit ohledně inkoustů do výše zmíněného plotteru.

C9403A HP 72 Matte Black Ink Cartridge
C9370A HP 72 Photo Black Ink Cartridge
C9374A HP 72 Gray Ink Cartridge

Úvod: (můžete přeskočit :)
Situace je takové, že v práci hodně tiskneme na plotteru. Do teď to probíhalo tak, že na to co se odevzdávalo a fotoplachty jsme používal originální inkousty od HP vivera, na běžný pracovní tisk pak alternativní náplně/inkousty. Nevím co se stalo, ale z trhu najednou úplně zmizely alternativní cartridge. Koupit kompatibilní typ 72 prostě najednou nejde. Je to celkem znát, jedna cartridge od HP stojí cca 1800,- alternativní vyšla na 800,-. Měsíční spotřeba je cca 6 cartridgí, takže roční úspora byla dost znatelná. (Přitom zcela objektivně jsem na výkresech nezaznamenal žádný rozdíl mezi alternativním inkoustem a originálem. Možná by nějaký byl třeba ve stálosti barev u fototisku, ale na černobílé stavební výkresy to bylo fakt jedno.)

Přemýšlel jsem, že zakoupím něco takového:
http://www.aliexpress.com/item/for-HP72-refillable-ink-cartridge-with-auto-reset-chip-for-hp-72-HP-T610-T1100-free/572708058.html
Pár těchto doplňovacích cartridgí s autoresetovacími čipy už dokonce mám, párkrát mi je dodali jako kompatibilní. Otázka zní, kde vzít inkoust? Sháněl jsem a nesehnal. S CMYK problém není, lahve se základním inkoustem seženu celkem bez problémů, ale nevím jak si poradit s tím, že v plotteru je šest cartridgí C+M+Y+K+G (gray)+ PK (photo black)



Moje otázky zní,
- jde nahradit photo black generickým černým inkoustem? (moc na tom nezáleží, spotřeba téhle barvy je zcela nejnižší, plotter ji používá jen při tisku na fotopopír, což je jednou za hodně dlouho)
- jde nahradit matte black generickým černým inkoustem?
- Kde vzít šedivý inkoust?


C9403A HP 72 Matte Black Ink Cartridge
C9370A HP 72 Photo Black Ink Cartridge
C9371A HP 72 Cyan Ink Cartridge
C9372A HP 72 Magenta Ink Cartridge
C9373A HP 72 Yellow Ink Cartridge
C9374A HP 72 Gray Ink Cartridge
China_Refillable_hp72_for_hp_designjet_T610_T1100_hp770_format_printer_6colors_130ml_color201311.jpg