reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Připojení grafické karty

civava2 (22)|29.7.2014 14:45
Zdravím. Již delší dobu mě zlobila grafika nVidia GeForce 9800 GTX. Občas úplně vypadla, a tak se automaticky zapnula integrovaná grafika. Počítač dělal, že žádná GeForce grafika neexistuje. Dle mého neodborného názoru se grafika přehřívala tak dlouho, dokud se úplně nepokazila (při vypadnutí grafiky hlásil program teplotu 99°C, ale je možné, že to je blbost).

Sehnal jsem úplně stejnou funkční GeForce 9800 GTX a zapojil. Bohužel jedu pořád na integrovanou kartu a počítač žádnou jinou nenašel. Zkoušel jsem v BIOSu najít vypnutí integrované karty, ale nic takového tam nevidím. Ještě mě napadlo, že by mohl být problém na základní desce, ale monitor je zapojen do výstupu na GeForce grafice, takže tudy asi cesta nevede.

Vůbec si nevím rady, nějaké nápady? PC bych dal do servisu až v nejhorším případě. Věřím, že mi někdo poradíte, co s tím :)
VencaX (3686)|29.7.2014 15:38
[QUOTE=civava2;560077]Zdravím. Již delší dobu mě zlobila grafika nVidia GeForce 9800 GTX. Občas úplně vypadla, a tak se automaticky zapnula integrovaná grafika. Počítač dělal, že žádná GeForce grafika neexistuje. Dle mého neodborného názoru se grafika přehřívala tak dlouho, dokud se úplně nepokazila (při vypadnutí grafiky hlásil program teplotu 99°C, ale je možné, že to je blbost).

Sehnal jsem úplně stejnou funkční GeForce 9800 GTX a zapojil. Bohužel jedu pořád na integrovanou kartu a počítač žádnou jinou nenašel. Zkoušel jsem v BIOSu najít vypnutí integrované karty, ale nic takového tam nevidím. Ještě mě napadlo, že by mohl být problém na základní desce, ale monitor je zapojen do výstupu na GeForce grafice, takže tudy asi cesta nevede.

Vůbec si nevím rady, nějaké nápady? PC bych dal do servisu až v nejhorším případě. Věřím, že mi někdo poradíte, co s tím :)[/QUOTE]

první si zkus od kamaráda nebo známého půjčit funkční grafickou kartu a zapojit jestli půjde, jako další mě napadá ještě zdroj (i když ten by asi samotnou kartu neodpojil - i když odpálit by jí teoreticky mohl, pokud má ta tvoje externí napájení).
civava2 (22)|29.7.2014 16:27
Už jsem se zmiňoval nahoře, sehnal jsem nakonec úplně stejnou grafiku, která je 100% funkční. Grafika je napájena dvěma konektory. Větrák se točí, takže by měla být i v provozu.
VencaX (3686)|29.7.2014 16:46
Možná to zdroj už neutáhne, zkusil bych jinej.
civava2 (22)|30.7.2014 11:47
Díky za rady. Zapomněl jsem na úplnou kravinu, přeinstalovat ovladače. Pomohlo to :)
bastlir (328)|30.7.2014 14:31
Zkus upgrade BIOSU a pak integrovanou GK zakaž.