reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC pro různou činnost v ceně 22 500 - 25 000 Kč

Edmyon (37)|16.9.2014 12:37
Zaměření pro: různou činnost – Hry, Práce, Filmy

Platforma: Intel
Operační systém: NE
LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
Prosím o připomínky k mé sestavené sestavě, hodlám požizovat přístí týden.
http://www.czc.cz/02knnfl3eajdu9htkcsngnhgt9/seznam
ICE_D (2754)|16.9.2014 16:10
Za mě bez výhrad a připomínek. Dobrý výběr :thumb
VencaX (3686)|16.9.2014 16:32
Možná bych počkal, co GTX 900 udělaj s cenama stávajících grafik, ale jinak velice pěknej výběr ;)
Vitenuto (287)|16.9.2014 19:12
:-) Vypadá to, že jediný budu mít "výhrady", ale jinak vcelku pokud máš daný strop a ten chceš nutně vyplnit tak je to luxusní, pokud ti nevadí nižší cena, tak bych možná zrušil feru2 (ano lidi, vím, píšu to pořád!!!, ale sám mám Box :DD kdyby jste věděli co se mě teďka stalo, rozhodl jsem se, že teda vyzkouším, jak to teďka píšu tu hlučnost chladiče (zastavím ho, a podle hluku usoudím, jestli jsem ho slyšel nebo ne :-)) a on mi začal pípat bzučák :DDDDDDDDD (jsem si biosu nastavil aby mi začal pískat, když se vipne ventilátor a už vím k čemu to je) - ok možná blbost, ale mě to dostalo, jelikož jsem zjistil, že ten hluk to fakt nedělá, jelikož bzučák je horší :D. Jinak ten můj box (nemýlím se po ivy i7) nejde vcelku slyšet, přehlučuje ho můj čínský zdroj, či GPU a už tak je to jenom šustění a to podotýkám, že mám PC hned vedle stolu a je z leva i z prava Otevřeno!!!, ještě teda HDD celý to ticho zabíjí, ale to mám starý HDD, novější zřejmě už nemají takový hluk. Jinak teda ještě k té feře - vzal bych ji leda pro případný upgrade, což rozhodně asi nebude tak brzo a když už by bylo, koupila by se pak. Skříň je nádherná, škoda, že za tu cenu nemá více vestavěných ventilátorů, hned by byla u mě na 1. místě :-). Teď k základce, nevím jestli ji vážně potřebuješ (převážně tady jsem pocítil, jako by si chtěl vyplnit určitý strop), jako je kvalitní, ale nevím zdali se využije - jen taková blbost, ale kukněte na předposlední obrázek u té základní desky - ten kdo to fotil, jako by podával antireklamu (odborník si řekne, blbost achorát trožku povytaženej (zřejmě) bios chip, ale laika by to trošku mohlo zarazit)

P.S. Edmyon neptal si se nedávno na nějakou sestavu? To tak rychle upgraduješ? :D
Edmyon (37)|16.9.2014 21:01
Díky za rady, je možné, že jsem psal, ale nekupoval jsem, jelikož jsem se s přítelkyní stěhoval do nového bytu a chtěl jsem koupit pc až bude pořádný net, stůl, židle a přehled ve financích, strop jsem si dal jen tak na oko, v podstatě je mi jedno kolik to pc bude stát, ale řekl bych, že na mé využití do 25 tisíc bude stačit, pc potřebuji tiché(nemusí to být úplně ULN), tak jsem si řekl, že vezmu feru, k tý desce, už ji mám vyhlídnutou déle, spíše se mi líbí, asus, features, zpracování Biosu, je pravda, že její například taktovací potenciál nevyužiju, ale těch 500 navíc oproti asrocku nebo msi deskám..:)
VencaX (3686)|17.9.2014 14:02
Osobně bych Feru dal. Ono sice ten BOX intel není hlučný, ale teplota procesoru bude výrazně nižší a jak je známo, teplota = zabíják HW, plus navíc ventilátor fery ofoukává i chlazení napájecí kaskády, kdežto Intel BOX fouká směrem do skříně, tedy neužitečně a narušuje airflow ve skříni (btw. 99% lidí nebude mít otevřenou skříň, tak wtf???). Proč sakra šetřit na chlazení CPU? K čemu tam to chlazení asi tak je? Jen tak pro zábavu asi ne ;).
Vitenuto (287)|17.9.2014 14:58
No na to jsem opoměl, s tím ochlazováním a lepším airflowem máš pravdu, ale celkově vzato 600 Kč v háji, dal by se vzít i levnější, ale je pravda, že může být i do budoucna. No záleží na budoucím majiteli. S tou otevřenou bočnicí si mě pochopil špatně... Tam jde o to, že neslyším CPU box chladič ani když mám otevřenou bočnici, čili jsem vzal v potaz pouze hluk!!! Jinak "proč sakra šetřit na chlazení CPU" popravdě sorry, ale proč ne? :-) teploty by to celkově i tak mohlo mít krásné + stím, že moje stará sestava bezproblému přežila 7 let a pořád ještě žije s boxem chladičem ano, byl to starý PC, které ani nehřálo (50° v zátěži), ale i tak si myslím, že box bezproblému bude stačit, stím, že i tak ochlazuje kaskádu, RAM a cca i GPU horší je, že bude narušovat ten airflow...
VencaX (3686)|17.9.2014 16:58
A čim box ochlazuje kaskáru a RAM? A hlavně??? JAK BOX CHLADIČ OCHLAZUJE GPU????? Vůbec ničim. Ten jen fouká teplej vzduch z chladiče do prostoru, kde máš bočnici. Narozdíl od toho chladič s ventilátorem na boku fouká studenej vzduch přes chladič směrem do zadní části skříně a to přes prostor nap. kaskády. Mimochodem proč řešíš pětistovku u PC za 25000? Navíc když uživatel sám si jej vybral? Tohle bych řešil, kdyby si na to vymyslel přemrštěnej chladič za 2000... Ano, chápu, že třeba Tobě BOX stačí, a teď si vezmi, že doma mám C2D E6600, 6 let starej procesor v počítači na zálohy. A na něm mám Scythe Katana 3. Ten procesor je za běhu studenej, v zátěži teploty max okolo 40-45°C a tiché je to neskutečně (šlo kdysi o herní PC s 9800GT).

Když teda neslyšíš chladič CPU ani při otevřené bočnici, tak si nejprv zapni Stress Test na CPU třeba na půl hodiny a pak teprve měř úroveň hluku (při zapnutých internetech, možná nějaké hře - která ani nemusí být moc náročná na CPU - to moc nepoznáš).

EDIT:
každopádně asi ti něco utíká, tak se radši příště zamysli nad tím co píšeš, protože některé věci tebou napsané (nic proti tobě) jsou opravdu ale opravdu kraviny :)
Vitenuto (287)|17.9.2014 18:41
Jo to vím s těma kravinama :-)
Ale tak se koukni jak je box dělanej - z vrchu žene vzduch do chladiče a pak ten vzduch všema směrama proudí ven ;-). Takže ten vzduch jede i na GPU, kaskádu a RAM - chápeme? (samozřejmě má nižší průtok vzduchu, ale zase většina vzduchu co ten větráček dodá jde na již zmiňované komponenty, u "vysoké" fery2 půjde minimálně 3/4 vzduchu normálně do zadu) + má nižší výšku, je blíže k tomu, co už jsem zmiňoval... + nechápu, jak může z chladiče foukat vzduch k bočnici? Bočnici myšlíš, zádní kryt, vrček, předek a spodek?
+ k té ceně za 500 Kč (pro detail stojí 600 Kč) a nešlo mě jenom o chladič, ale celkově o MB a chladič (možná ještě o něco, nepamatuji si) a zlevněním by mohl mít 1000 Kč k dobru - ano není to nic, ale vcelku se dá říct, že to stejně moc nevyužije. A ještě k ceně, nemůžeš si brát kolik to je celkem, ale co se za to dá koupit a to je něco jiného...
Když už jsme u toho :-) tak je možný, že je kvalitní, ale na zdroji by se také dalo ušetřit ;-) - 1000Kč, sečteno podtrženo = 2000 Kč - ale, alé větší SSD, lepší CPU, lepší GPU - je možný, že je kvalitnější, ale co... tipuji, že stejně vydrží déle než bude mít sestavu a na případný upgrade? To mu (tipuji) doporučíte nový - samozřejmě vím, záleží jak dlouho ta sestava bude.

P.S. Dal jsem na tvé slovo a zkusil stress test, ano máš pravdu... vyšší hluk jsem nepocítil (omlouvám se, že nemám profesionální hlukoměr) + zase podotýkám, "celá" skříň je otevřená a mám ji vedle stolu. + Aji kdyby vydal trošku větší hluk (u mě to má vážně slabý hluk) tak podobný či větší hluk stejně bude mít GPU...
kevin00 (10238)|17.9.2014 19:29
[QUOTE=Vitenuto;562655]Ale tak se koukni jak je box dělanej - z vrchu žene vzduch do chladiče a pak ten vzduch všema směrama proudí ven ;-). Takže ten vzduch jede i na GPU, kaskádu a RAM - chápeme? [/QUOTE]

Ochlazování ohřátým vzduchem :notsure

[QUOTE=Vitenuto;562655](samozřejmě má nižší průtok vzduchu, ale zase většina vzduchu co ten větráček dodá jde na již zmiňované komponenty, u "vysoké" fery2 půjde minimálně 3/4 vzduchu normálně do zadu)[/QUOTE]
Samozřejmě. Eliminace jakéhokoliv zdroje tepla, tj. ohřátý vzduch co nejrychleji dostat z poč. skříně ven :idea

[QUOTE=Vitenuto;562655]Když už jsme u toho :-) tak je možný, že je kvalitní, ale na zdroji by se také dalo ušetřit ;-) - 1000Kč, sečteno podtrženo = 2000 Kč - ale, alé větší SSD, lepší CPU, lepší GPU - je možný, že je kvalitnější, ale co... tipuji, že stejně vydrží déle než bude mít sestavu a na případný upgrade? To mu (tipuji) doporučíte nový - samozřejmě vím, záleží jak dlouho ta sestava bude.[/QUOTE]

Lepší a výkonnější "cokoliv", ale zdroj stačí ten nejlevnější s větším zvlněním, menší účinností a levnými součástkami. Ještě, jsem zapomněl, že by nebyl od věci overlocking komponent. :runaway
Vitenuto (287)|17.9.2014 20:38
:D To ochlazování ohřátým vzduchem, to je to samé jako s ferou, leda bude mít nižší teploty, ale nižší než napájecí kaskáda asi ne...

S tím druhým :D Ano to jsem psal, že bude mít horší proudění vzduchu. (na druhou stranu si můžeš vzít, že jsem to aspoň napsal, že půjde ten vzduch do zadu, tím jsem potvrdil (co už jsem před tím psal) - horší airflow) - zase je dobré vzít v potaz o kolik horší a co to způsobí? celkově v zato (možná si protiřečím), ale v zadu má ta skříň stejně výstupní ventilátor, takže to půjde "převážně" přes kaskádu a ven.

Ou, ve zdrojích se vážně nevyznám, jediné co vím, že účinost je nejlepší když je zdroj zatížen od 50-80% (aspoň to někdy psal (myslím si) Ice. + Zřejmě to ani lepší účinnost nemá, leda lepší zvlnění. A ten overclocking, no samozřejmě!!! Děkuji, že si to dodal, neboj seasonic bude mít bezproblému na uživení této sestavy i s OC GPU a možná tam dokonce bude mít nejlepší účinost ;-)

P.S. Děkuji za výtky!
P.S.S. Musím uznat - luxusně vybraní smajlíci!!!
kevin00 (10238)|17.9.2014 21:51
[QUOTE=Vitenuto;562661]:D To ochlazování ohřátým vzduchem, to je to samé jako s ferou, leda bude mít nižší teploty, ale nižší než napájecí kaskáda asi ne... [/QUOTE]

Při osazení chladiče procesoru konstruovaného jako věž bude airflow v poč. skříni takovýto:



tj. ohřátý vzduch se nebude dostávat na základní desku a nebude se dále šířit do okolí, ale bude okamžitě odsáván outtake ventilátorem z prostoru skříně. Zároveň bude intake ventilátorem vháněn studený vzduch do case, který opět bude nasáván do žebrový chladiče procesoru, jakožto i do chladiče graf. karty. Outtake ventilátorem bude odsáván teplý vzduch z chladiče procesoru ihned ven. A tak se to bude neustále opakovat. Základní deska nebude v tomto případě teplým vzduchem z chladiče procesoru nijak ovlivňována , taktéž grafická karta.

Zde máš ještě fotografii jak vypadá chladič Fera2 osazen v počítačové skříni:



Jak vidíš, chladič procesoru je osazen před moduly operační paměti a zcela mimo grafickou kartu. Pokud bude teplota nap. kaskády ovlivněna, tak bude ovlivněna outtake ventilátorem, který by odsával případný sálající teplý vzduch. V tomto případě nemá chladič procesoru na teploty nap. kaskády žádný vliv.

[QUOTE=Vitenuto;562661]S tím druhým :D Ano to jsem psal, že bude mít horší proudění vzduchu. (na druhou stranu si můžeš vzít, že jsem to aspoň napsal, že půjde ten vzduch do zadu, tím jsem potvrdil (co už jsem před tím psal) - horší airflow) - zase je dobré vzít v potaz o kolik horší a co to způsobí? celkově v zato (možná si protiřečím), ale v zadu má ta skříň stejně výstupní ventilátor, takže to půjde "převážně" přes kaskádu a ven.[/QUOTE]

Tuto větu moc nechápu, neboť tvá formulace je krapet nesrozumitelná. Jednoduše řečeno s BOX chladičem dosáhneš horšího airflow v poč. skříni, než-li s chladičem věžové konstrukce. Ještě zmíním, že veškerý teplý vzduch samozřejmě půjde ven. Ovšem při použití BOX chladiče nepůjde přímou cestou, ale bude se držet v poč. skříni a zvýší celkovou teplotu vzduchu uvnitř, čímž bude ovlivňovat teplotu všech komponent. A to směrem nahoru, tj. teploty komponent porostou.

[QUOTE=Vitenuto;562661]Ou, ve zdrojích se vážně nevyznám, jediné co vím, že účinost je nejlepší když je zdroj zatížen od 50-80% (aspoň to někdy psal (myslím si) Ice. + Zřejmě to ani lepší účinnost nemá, leda lepší zvlnění. A ten overclocking, no samozřejmě!!! Děkuji, že si to dodal, neboj seasonic bude mít bezproblému na uživení této sestavy i s OC GPU a možná tam dokonce bude mít nejlepší účinost ;-)[/QUOTE]

Ufff ... má cenu toto komentovat? Myslím, že si každý udělá obrázek sám ...
Edmyon (37)|18.9.2014 11:21
kevin00 (10238)|18.9.2014 11:39
IMHO Ideální volbou je Seasonic S15G-450, případně jeho modu verze.
VencaX (3686)|18.9.2014 17:01
Vitenuto:
V tomhle tématu jsi akorát ukázal, že bys měl víc číst, než začneš psát. Ono není všechno tak jednoduché a "černobílé", jak se Ti to zdá. Hlavně bys potřeboval trochu zkušenosti se skládáním počítačů, trochu vlastních testů HW apod. místo toho, abysis tu podle tvého názoru vymýšlel, jak to asi tak funguje :)

Kevin:
Za tohle ti zas někdy pošlu RB (nechci každej tejden dělat kolco :D )

Edmyon:
Souhlasím s Kevinovou volbou ;) ono 650W zdroj je nepřiměřeně moc. 250W má grafika, 84W CPU, cca 50W zbytek, 384W bude spotřeba, kterou by mohla sestava mít maximálně, takže cca 300-350W bude spotřeba reálná.
Vitenuto (287)|18.9.2014 20:07
Promiňte, už jsem plánoval skončit, ale já si nedám, vážně se omlouvám, za někdy napsané nesrozumitelné texty, v tomhle jsem trošku slabší. Napadla mě jedna věta :-) - myslím si, že omezujícím faktorem za pár let bude výkon a né jiné součástky.

Pro VencaX - to si také říkám, ale zatím mě trochu stačí zkušenosti z mého jednoho PC. Jinak, že mám více testovat, nechcu být drzí, ale ty jsi někdy testoval zdroje? (Nevím možná jo).
Jinak předpokládám, že levnější zdroj bude stačit - když je to i tak kvalitní seasonic 500W a sestava bude žrát 384W (Jak si psal). Ale chápu, když už budoucí kupující má rozhodnuto, tak je to vyřešeno... Celkově v zato sestava je to pěkná, ale mohla by být za ty peníze výkonější - asi né kvalitnější, ale výkonější ano...

Pro Kevina - moc nechápu co jsi myslel s tím overclockingem... 500W zdroj, když sestava má v zátěži 384, nevím co je za problém, a když už by se tam dala ta i7, která to testovala (PCtuning - nedodal jsi venco, že tam měli nataktovanou sandy i7 - která "ano zase tipuji" bude mít i 2x vyšší spotřebu než tento CPU) a GPU se nataktovala jako R9 280X (která má už tak v defaultu vyšší takty, čili vyšší spotřebu) tak je to 450 W, bez nataktované té i7 a s i5, která tam bude tipuji kolem 400-430W, takže i ten overclock by nebyl od věci + by byla lepší "účinnost".

P.S. budu rád zase za odpovědi, výtky a omlouvám se za moji špatnou gramotnost a že se s váma hádám, toto je můj poslední koment (doufám, že jenom v tomhle článku, ikdyž by jste mě asi nechtěli už slyšet)

P.S.S. Pro Kevina, to jak jsem ti tam psal, že "na druhou stranu si můžeš vzít, že jsem to aspoň napsal" tak Venca to nenapsal, ale vím, že když se nehádám, tak to píše i se vším, jenom teďka ne (to stou i7 + vyšší spotřebovou gpu (jen o trošku))
kevin00 (10238)|18.9.2014 21:30
Teď mě mrzí, že jsem Ti nevzal rovnou celých 10 bodů reputace ... pro Tebe je i 5 bodů moc :runaway
VencaX (3686)|19.9.2014 00:12
[QUOTE=Vitenuto;562728]Napadla mě jedna věta :-) - myslím si, že omezujícím faktorem za pár let bude výkon a né jiné součástky. [/QUOTE]
Já teda nevim, na jak dlouho je PC plánováno, ale jestli výkon CPU zvedneš koupí lepšího o 5%, tak za pár let ti to bude stejně jedno, protože to bude stejně pomalé. Stejně tak GPU.

[QUOTE=Vitenuto;562728]Pro VencaX - to si také říkám, ale zatím mě trochu stačí zkušenosti z mého jednoho PC.[/QUOTE]
Očividně nestačí, když píšeš to, co píšeš.

[QUOTE=Vitenuto;562728]Jinak, že mám více testovat, nechcu být drzí, ale ty jsi někdy testoval zdroje? (Nevím možná jo).[/QUOTE]
Ano, testoval :idea

[QUOTE=Vitenuto;562728]Jinak předpokládám, že levnější zdroj bude stačit - když je to i tak kvalitní seasonic 500W a sestava bude žrát 384W (Jak si psal). [/QUOTE]
Nebude žrát (jak jsem psal). První věc je to, že levnější zdroj je méně kvalitní a když si vezmeš, že na kvalitní zdroj od SS máš 5 let záruku. A SS tu pětiletou záruku nedává na ty top zdroje jen tak.

[QUOTE=Vitenuto;562728]Ale chápu, když už budoucí kupující má rozhodnuto, tak je to vyřešeno... Celkově v zato sestava je to pěkná, ale mohla by být za ty peníze výkonější - asi né kvalitnější, ale výkonější ano... [/QUOTE]
A o co jde? O poměr kvalita/výkon. Za své peníze přece chci něco, co mi vydrží co nejdéle a bude to mít rozumný výkon, ne o to za ty peníze vytřískat největší výkon a na kvalitu nehledět. Achjo... I když radím sestavu za málo peněz, která má třeba být na hry, tak radši trošku očesám CPU a GPU jen abych tam dal lepší desku a je mi jedno, že z toho nevytlačim o těch 10% výkonu na grafice navíc.

[QUOTE=Vitenuto;562728]Pro Kevina - moc nechápu co jsi myslel s tím overclockingem...[/QUOTE]
Sarkasmus ti asi nic neříká co? :notsure

[QUOTE=Vitenuto;562728]500W zdroj, když sestava má v zátěži 384, nevím co je za problém, a když už by se tam dala ta i7, která to testovala (PCtuning - nedodal jsi venco, že tam měli nataktovanou sandy i7 - která "ano zase tipuji" bude mít i 2x vyšší spotřebu než tento CPU) a GPU se nataktovala jako R9 280X (která má už tak v defaultu vyšší takty, čili vyšší spotřebu) tak je to 450 W, bez nataktované té i7 a s i5, která tam bude tipuji kolem 400-430W, takže i ten overclock by nebyl od věci + by byla lepší "účinnost". [/QUOTE]
Pozn. k PCtuningu - ten test jsem vůbec neviděl, hodnoty které jsem napsal jsou hodnoty TDP a můj čistý odhad (vzhledem k tomu, že mi prošly rukama různé sestavy, na kterých jsem měl měřenou spotřebu, tak mám trošku odhad, kolik bude reálná spotřeba dané sestavy s danými komponenty.
Štítek "450W" ti nezaručuje, že zdroj zvládne 450W dodat. Resp nezaručuje ti to na 12V větvi (větvích), která je nejvíce vytížená, jelikož si z ní bere všechno důležité (CPU, GPU, disky, atd.).
?? vyšší účinnost? Vyšší účinnost čeho konkrétně? Prosimtě o zdrojích už raději mlč, protože o tom nevíš vůbec ale vůbec nic...

[QUOTE=Vitenuto;562728]P.S. budu rád zase za odpovědi, výtky a omlouvám se za moji špatnou gramotnost a že se s váma hádám, toto je můj poslední koment (doufám, že jenom v tomhle článku, ikdyž by jste mě asi nechtěli už slyšet)[/QUOTE]
Mě je jedno, co sem píšeš a co nepíšeš... Problém je to, když radíš v sestavách a vůbec danému tématu nerozumíš. Pak jediné co, tak sám ze sebe uděláš debila...:mistake

---------- Doplněno v 00:12 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:11 ----------

[QUOTE=kevin00;562731]Teď mě mrzí, že jsem Ti nevzal rovnou celých 10 bodů reputace ... pro Tebe je i 5 bodů moc :runaway[/QUOTE]

Jak to vlastně funguje, 10 je max co můžeš dát?
Jinak teda co vím, tak bodů do mínusu můžeš dát max polovinu, co do plusu, takže 5 je asi stejně nejvíc, co jsi mohl...
Edmyon (37)|19.9.2014 14:30
Intel Core 7 by pro mě absolutně neměl smysl, tento procesor i grafika mi bohatě budou stačit, nepotřebuji z toho vytřískat maximum, aby mi to pak hučelo nebo za 2 - 3 roky odešlo. :) zdroj vezmu tedy ten, co jste doporučili, akorát 550W gold. :) Díky