reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Obnova dat z HDD

Georginek (2957)|23.9.2014 17:29
Panove, budu tu mit disk , na kterem bylo cca 400GB dat a majitel pri koupi noveho notasu spustil zalohovani nastaveni systemu a voken ( nejspis neco jako recovery ), jenze v te dobe mel pripojen externi disk na kterem bylo tech 400GB dat. On tvrdil, ze se ho ten programek na nic neptal a ze externi disk proste smazal a nahral tam recovery cca 30GB. Podle me je to nesmyls, protoze se to vzdycky pta a kor, kdyz na tom jsou data a disk se navic tvari, jako kdyby mel jinou partisnu - tedy byl zformatovan.

A ted samozrejme s krizkem po funuse z nej vypadlo, ze na tom externim disku mel vsechny fotky a videa za poslednich 20 let a samozrejme ten idiot je nemel nikde jinde. Tak jsem ho hned prokostil, jen tak mimochodem, jestli je normalni..............

Ma otazka zni. Pujde obnovit stara partisna s daty? Zatim disk nemam fyzicky u sebe, tak nevim jak se na to bude tvarit Testdisk, nebo recuva, ci neco obdobneho. Podle me asi partisna obnovit nepujde, avsak, pokud ten program disk naformatoval rychle, ty data tam porad budou - akorat ochhuzeny o tech 30GB, tedy nejake fotky bych z toho mohl vytahnout treba pomoci Testdisku, recuvy ci photorecu...........

Co bych s tim diskem mel delat??

Pujde obnovit puvodni partisna?
Fox_25 (613)|23.9.2014 18:21
Původní partišna asi obnovit nepůjde, ale veškerá data, až na těch 30GB bez problému obnoví GetBackData. Stojí nějakých 1500kč(myslím že se válí i na ulozto), ale už mi obnovil dost disků s poškozenou partišnou. Hledal jsem i nějaké free programy, ale nic funkčního jsem nenašel, maximálně na smazaná data. Jako bonus je poměrně dost user friendly, jen to trvá než projede celý disk.
j.albi (476)|23.9.2014 20:16
Z free možná pomůže Recuva s nastaveným hloubkovým skenováním. Trvá to ale dlouho.
vivid.sk (132)|23.9.2014 22:53
Stiahni si komplet disk ako image a následne na neho môžeš púšťať rôzne sw a experimentovať. Pozri photo Rescue.