reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: Jaká síťová karta k nové sestavě?

Neregistrovaný (0)|30.1.2015 14:03
Tazatel: Radim

Znění dotazu: Zdravím, asi před měsícem jsem si nechal složit počítačovou sestavu, z mnou vybraných komponentů u jednoho nejmenovaného obchodu. Jakmile mi ho doručili domů, všiml jsem si, že jsem zapomněl na jednu důležitou věc. Před tím jsme měli notebook a ten měl již zabudovanou síťovou kartu, ale teď byl problém, takový, že počítač neměl síťovou kartu a tím pádem jsem musel koupit USB modem. Celkem levný, na stahování souborů spolehlivý - až 2.5 MB/s, odezva taky dobrá - 20-50 ms, ale občas ve hrách mám micro internetové záseky, občas mě to dokáže hodně naštvat a proto bych raději koupil síťovou kartu. Bohužel, počítač jsem neskládal já, jak už jsem psal, tudíž bych se bál ji tam sám namontovat a navíc nevím jakou vybrat. S tím montováním, bych to nějak vyřešil, ale síťovou kartu jsem nikdy nekupoval a tudíž nevím, jaká by měla být a jestli by byla kompatibilní s mou zákl. deskou. Byl bych vděčný, kdyby mi někdo poradil s tímto problémem. (http://www.czc.cz/msi-970a-g43-amd-970/122650/produkt - zákl. deska, http://www.czc.cz/5jkt43vd48hblboj45v66lm4l3/seznam - počítačová sestava) Děkuji

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Síťová karta
Ventero (1280)|30.1.2015 14:43
Jako myslíš wi-fi kartu ? Protože deska samozřejmě síťový adaptér LAN má. Wi-fi kartu můžeš koupit libovolnou do PCI-e, nebo v případě prostorově nedostupného slotu do PCI. Jen je třeba vyhodnotit sílu signálu v místě PC. Je-li router poblíž, tak stačí nějaký TP-Link do 300,- Kč. Jestli je to přes zeď a na větší vzdálenost, tak radši nějakou lepší kolem 500,- a výše. To by ti tu někdo, kdo má větší přehled poradil, nějaký spolehlivý model s dobrým ziskem.
johny__g (6387)|30.1.2015 14:56
A co použít kabel? Sice netuším co je "micro internetový zásek", ale kabel je jistota.
Neregistrovaný (0)|1.2.2015 15:10
Dobře, děkuji. Kabel si nemůžu dovolit, protože v cestě stojí dveře a byt nepatří nám, takže tu nesmíme dělat žádné modifikace atd.