reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chybne chovani GPU pri zapojeni dvou monitoru pres dig. vystup

phenoo (3)|30.3.2015 17:12
Zdravim,

Po koupi druheho monitoru mam do GPU pripojeny pres digitalni vystupy dva monitory. Jeden je 1050p - DVI a druhy 1080p - HDMI. Pri urcitych scenach, hlavne pri zmene obrazu nebo po startu pc mi na monitoru pripojenem pres HDMI problikavaji vertikalni pruhy, je to otazka zlomku vteriny a jsou to vetsinou cary/hrany v dolni tretine obrazovky pres celou sirku. Nekdy to problikne jen jednou za vecer, ale je to znatelne a hlavne po startu si toho clovek vsimne.
Zajimave je, ze kdyz je druhy monitor (1050p - DVI) ve vypnutem stavu tak se to deje stale, ale kdyz mu odpojim kabel od GPU tak to prestane. Zkousel jsem na ten HDMI vystup pripojit jiny monitor a je to uplne stejne. Jde proste o to, ze grafika vypousti na HDMI pri zapojeni dvou monitoru toto "ruseni".

Nevite o co jde? Je to zacatek konce GPU nebo nejaka jeji vada? Je cca 5 let stara.

Grafika - Sapphire Radeon HD 5750 512MB DDR5

Monitory jsou 20" a 24" palcu LG, ale to by nemelo hrat roli, BenQ 22" se chova stejne.

Vojtech
romana51 (65)|30.3.2015 20:31
Já bych to typoval na malou GDDR5. S takovou pamětí jsem 2 monitory provozoval, ale jeden jsem měl napojený na integrovanou grafiku CPU i7. Teď mám Radeon R7 250X
s 2GB DDR5 a jede na ní monitor a TV. S 1 GB GDDR5 se mi to nějak nezdálo. Po 5ti letech bych grafiku asi vyměnil. Ale je to jen můj názor, nemusím mít pravdu. ;)
johny__g (6387)|31.3.2015 09:13
Co ovladače, aktuální? Malá paměť za to asi nemůže. Pro 2D zobrazení ti stačí řádově několik desítek MB paměti.
phenoo (3)|31.3.2015 12:32
Ovladace by mely byt aktualni, reinstaloval jsem CCC i primo ovladace...