reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pád ovladače grafiky (GTX 970), přehrání videa se zastaví

medvidek88 (2)|19.4.2015 14:16
Od pátku jsem pařil GTA 5 a dnes ráno hra spadla, objevilo se BSOD a po restartu PC nelze přehrát žádné video, ani spustit hru (tedy spustit lze ale po pár sekundách spadne ovladač grafiky). Vše končí na tom, že přestal odpovídat ovladač grafiky. Odebral jsem tedy ovladače a znova nainstaloval, ale situace byla stejná. Poté jsem tedy uplně odebral grafiku a použil pouze interní grafiku procesoru a situace stále stejná. Po přehrání jakéhokoliv videa se po krátké době obraz zastaví a pokračuje pouze zvuk. (Udělal jsem i kompletní reinstalaci systému s čistými ovladači a situace beze změny). Předpokládám tedy, že problém bude v procesoru (Intel Core i7-2600K 3.4Ghz). Dá se někde diagnostikovat, v čem konkrétně je problém? Nechce se mi zbytečně vyhazovat 10 000 za nový procesor, pokud to nebude nezbytně nutné.

Deska: ASUS P8Z68-V PRO - Intel Z68
Grafika: GIGABYTE GTX970 G1 Gaming Graphics Card 4GB
RAM: Corsair Vengeance Low Profile Blue 16GB (4x4GB) DDR3 1600
Zdroj: Corsair Enthusiast Series Modular TX850M 850W
Chlazení CPU: Corsair Hydro Series H60
johny__g (6387)|20.4.2015 09:51
DirectX aktuální? Tohle se mi jako chyba CPU nezdá. Ještě bych zkusil memtest, aspoň 6 hodin.
medvidek88 (2)|22.4.2015 21:17
Bohužel MEMTEST proběhl v pořádku.
DX11
VencaX (3686)|22.4.2015 22:47
Jj, IMHO tohle chyba CPU nebude. Osobně bych zkusil MEMTEST zvlášť na každém modulu (popř. zkusit pustit CPU třeba jen na jednom modulu a (pokud nebude fungovat) na jiném modulu v jiném slotu - a vyzkoušet stabilitu), jednou jsem měl vadu jedné RAM, ale dohromady MEMTESTem prošly a potom zvlášť mi to zahlásilo chyby. Bohužel když máš 4 moduly...

Můj tajný "tip" je, že problém bude někde na základovce. Mohlo by to být, že se někde okolo grafiky, CPU nebo RAM v zatížení ohřeje více nějaká část desky a spojí nebo rozpojí se nějaký kontakt, který by to mohl způsobovat.

Asi nemáš možnost si někde zapůjčit jinou desku se Z68 chipsetem na zkoušku třeba od kamaráda/známého? Ještě mě napadl zdroj (což by mohlo dělat při zatížení, ale nejsem si jistej zrovna u takového zdroje... každopádně nemáš možnost si zapůjčit někde náhradní zdroj?)