reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 8.1 - systém nedetekuje monitor

Novio* (5)|27.4.2015 14:12
Dobrý den, pořídil jsem nový monitor Dell U2515h - připojený přes přiložený display port, GK: HD7950. Když jsem fungoval na windows 7, tak jsem neměl žádný problém, ale dělal jsem nějaký nějaké úpravy v PC a pořídil licenci na Windows 8.1. Občas se stane, že při zapnutí naběhne systém v rozlišení 640x480 a v nastavení rozlišení monitor nezobrazí (pouze to píše - univerzální monitor nepodporující PnP, či tak něco), stejně tak v Catalystech není žádný vidět a při vložení DVD od monitoru drivery nelze nainstalovat, pač instalátor taky žádný nevidí .... Pokud ale k novému monitoru zároveň připojím starý FHD monitor přes DVI, tak v naprosté většině naběhnou oba v pořádku, když ho odpojím, tak skoro vždy najede zase v 640x480. Netušíte prosím, kde hledat problém a jak to vyřešit? Druhý monitor mám teď položený na case, ale nemůžu to tak mít věčně : ) Jinak jiný kabel než display port nevyzkouším, protože monitor má pouze hdmi a DP/mDP, ale né DVI a jiný kabel doma nemám.

Jinak ještě jsem si uvědomil, že i na Win 7 někdy na novém monitoru někdy monitor bootoval v nižším rozlišení: kódy vlevo dole končící A2 byly větší, logo výrobce taky nebylo přes celou stránku, ale jen výřez a při vstupu do biosu se bios zobrazil špatně a nešel ovládat: ve windows ale vždy fungoval bez problémů: problém s biosem přetrvává do teď, když mám připojené oba monitory, tak se i bios zobrazí korektně. Jsem z toho fakt jelen, zatím jsem zkusil jen přeflashnout bios na desce, bez výsledku.

Díky moc za tipy rady připomínky.
MSI_SnapShot.jpg
zsdx (2098)|28.4.2015 15:55
Investice do kabelu (ci redukce) DVI-HDMI nebo primo HDMI-HDMI (grafika HDMI predpokladam ma) by byla prilis?