reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC pro hraní her v ceně 17 500 - 20 000 Kč

retros1 (13)|19.5.2015 09:19
Zaměření pro: hraní her – Hraní her, další běžné kancelářské činnosti

Platforma: nerozhoduje
Operační systém: Win 7/8
LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
Myš mám, klávesnici a monitor vyberu sám

---------- Doplněno v 09:19 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:16 ----------

Do samotné sestavy jsem ochoten vrazit 20k. Zároveň prosím o radu jestli kupovat sestavu na czc.cz kde jí sestaví zadarmo, nebo v jiném obchodě, pokud by to nebylo o moc dražší. Sám si na sestavení netroufám. Předem děkuji
kevin00 (10238)|19.5.2015 12:47
Návrh sestavy: Cenový limit jsem překročil o 1.408 Kč, tak snad to nebude takový problém. Případně by se dalo ušetřit na o chlup méně výkonném procesoru a tím pádem by odpadl i chladič procesoru. Grafická karta by byla ideální MSI GTX960 Gaming, ale navýšení ceny je poté už 1.818 Kč. Rozhodnutí nechám na Tobě.

retros1 (13)|19.5.2015 13:53
No je to sice jenom o 1400 přes rozpočet, ale není tam OS, takže to už by pak bylo docela dost přes. Možná vyškrtnout ten SSD, bez toho bych se asi obešel. A skříň se dá třeba taky zvolit levnější ne? Mají tam i skříně okolo 500,- stejné velikosti a jestli bude schovaná pod stolem, tak je jedno jak bude vypadat.
breby (100)|19.5.2015 14:16
je moznost vzit levnejsi procesor Intel Core i5-4460 za 5160,- ma v baleni box chladic, usetreno 303,- + zruseni chladice Fera 699, takze jsi na cene o 1000 dole, bez SSD +1638,- a za usetreny penize si koupis Win8. Pokud chces levnejsi skrin vyber si, jen se divej na velikost ATX pro zakladni desky, to co ti Kevin00 navrhl je nejrozumnejsi kompromis u skrini. Pokud chces jeste cenu snizit, ozvi se neco s tim udelame.

Dalsi rozumne bedna je SilentiumPC Brutus M23 Pure Black za 900 Kč
retros1 (13)|19.5.2015 15:21
Tak jsem to hodil do czc seznamu: http://www.czc.cz/fm8dbik3mcjbnb7v3nk9v1d29f/seznam. V porovnání s tou alfou je to lehce dražší, ale zase mi to zadara sestaví, na alfě si berou kolik za sestavení? Nikde jsem to nenašel. Jo udělal jsem teda změnu za ten levnější procesor, kde je v balení chladič, takže jsem ten za 700 odstranil. Skříň jsem vybral levnější, ale je to ATX kompatibilní. Taky jsem přidal dvd mechaniku, sice v dnešní době se to už moc nejede, ale pořád máme doma plno věcí na těchto médiích, takže se to může hodit. Jak to vidíte takhle?
kevin00 (10238)|19.5.2015 15:34
Promiň, vůbec mi operační systém nepřišel na mysl.

Sestavení počítače přijde na 1.20 Kč, celková cena sestavy bude cca o 600 Kč nižší.
BTW Poč. skříně Eurocase je opravdu to nejhorší co lze vybrat.
VencaX (3686)|19.5.2015 16:16
Asi tak, skříň raději vezmi jinou.
retros1 (13)|19.5.2015 16:25
Super, tak to je mnohem lepší než na czc, myslel jsem že ostatní to mají zpoplatněný víc. Nechám to nejspíš tak jak si to napsal, akorát tam přihodim tu mechaniku a periferie co si vyberu. Tu skříň nechám taky, já se v nich nevyznám, nevím která je lepší, takže nechám Zalmana. Díky moc, snad budu spokojenej :D
retros1 (13)|20.5.2015 11:13
A ještě se vás s dovolením zeptám na jednu věc. Co když budu chtít řekněme za 2-3 roky rozjet novější hry a budu muset upgradovat HW. Půjde na téhle mašině vyměnit jednoduše grafika a procesor, nebo se bude muset měnit i zákl. deska a další věci?
VencaX (3686)|20.5.2015 12:19
Procesor je celkem silný a i za 2 roky by podle mě měl stíhat grafickým kartám středního proudu. Tudíž by stačila výměna grafické karty.
Procesor nevyměníš, protože do tohoto socketu už nové CPU nebudou, takže by se musela pořídit i základní deska + RAM (do té doby už nejspíš DDR4 budou standart)
r34ktor (7477)|20.5.2015 13:21
retros1 (13)|20.5.2015 16:35
Koukám že je to hodně podobný, i cenově jak řikáš. Já nevim, nevím co je lepší, názor ostatních, kterou verzi vzít?
kevin00 (10238)|20.5.2015 17:12
Osobně bych se obával základní desky MSI. Zrovna tato firma nemá momentálně u mě moc důvěry, nepatří k nejlepším výrobcům základních desek. Investice do chladiče procesoru Artic není podle mě moc opodstatněná, jedná se v podstatě o chladič se stejným chladícím výkonem. Procesor je stejný, grafická karta má o něco lepší chlazení. Ovšem spolu s low-end paměťovými moduly nejsou k dispozici; stav zboží Na dotaz. Co se týče zdroje, má sice specifikaci Gold, ale je osazen celkem nekvalitními kondenzátory (Teapo). Co je mi obecně známo o zdrojích be Quiet, tak se více hřejí a mívají problémy s ochranami proti přetížení. Osobně tam nevidím moc "muziky navíc".
r34ktor (7477)|20.5.2015 18:25
Přidaná hodnota je hlavně v tišším provozu. Veškeré zboží se staven "Na dotaz" je k dispozici. Stačí na odkaz kliknout pro podrobnější informace.

Komentář k výběru komponent:

  • MB - pokud vyjdeme z orientační poruchovosti na CZC, je na tom MSI lépe (2,40% vs. 5,20%); navíc je tu "tradiční" nešvar poslední doby - okleštěná nová revize u GB (kterou dle obrázků dostaneš) - oproti MSI (šest napájecích fází pro CPU) má jen tři (navíc s nevhodnou orientací chladiče VRM při osazení jiného ventilátoru, než BOXu)
  • Chladič procesoru - přidám kvůli tiššímu chodu, i nejlepší BOX (pokud na něj náhodou narazíš) má ventilátor z hlučnějším chodem (drtivá většina jemně cvaká)
  • GK - lepší chladič s tišším chodem
  • RAM - nevím, co je na nich low-endového; navíc u nich je oproti Cruciálům doživotní záruka
  • Zdroj - jde o OEM FSP Aurum s be Quiet ventilátorem; ano, osazené kondenzátory jsou horší, ale oproti Seasonicku má výrazně tišší chod v zátěži a pětiletou záruku
  • Dodatkové ventilátory - na výměnu za dodávané ke skříni, které jsou díky vysokým otáčkám hlučné
Mi.Lek (121)|20.5.2015 18:28
[QUOTE=kevin00;571576]Osobně bych se obával základní desky MSI.[/QUOTE]

Mám MSI Z97 Gaming 7 a jsem totálně spokojen. Je to jen o sympatiích (či antipatiích) k jednotlivým značkám.
retros1 (13)|20.5.2015 19:05
Takže po této argumentaci to vypadá na tu druhou variantu co :D Jinak r34ktore, můžu se zeptat proč jsou v tom seznamu dva ty větráčky, ta skříň tam má místo jenom na jeden ne, nebo to se dává ještě někam dovnitř?
r34ktor (7477)|20.5.2015 19:16
Má dva - jeden vepředu a druhý vzadu.

[ATTACH=CONFIG]30718[/ATTACH]
31.jpg
VencaX (3686)|20.5.2015 20:58
[QUOTE=Mi.Lek;571581]Mám MSI Z97 Gaming 7 a jsem totálně spokojen. Je to jen o sympatiích (či antipatiích) k jednotlivým značkám.[/QUOTE]

Nebo také o zkušenostech. Ty máš jednu základní desku v jednom počítači. Já jsem složil za poslední půlrok cca 50 počítačů, za poslední 2 roky víc než 2 stovky a je pravda, že s MSI motherboardy tam byly nějaké problémy, ASUSku jsem nereklamoval a GBčka myslím že 3? MSIček byla největší kopa.
kevin00 (10238)|20.5.2015 21:47
MB: MSI vyrábí základní desky "na vlně". Nikdy nevíš, jak to skončí. Z dlouhodobého hlediska nelze firmu považovat za stabilního výrobce základních desek s určitou kvalitou. Co se týče procenta reklamovatelnosti, nelze vycházet z daného čísla. Za prvé není ani uvedeno z kolika prodaných kusů se číslo odvíjí a za druhé k nějakému relevantnímu výsledku by se musel brát celý trh, nikoliv jeden e-shop. Pokud bych měl uvažovat nad náhradou, volil bych Asus B85-Plus.
Chladič procesoru: Podle recenze na Hardware Secrets je chladič od Articu o 4 dB hlučnější než-li boxovaný chladič. Při sestavování PC jsem si zatím žádného cvakaní nevšiml.
Grafická karta: Tuto vlastnost jsem zmínil, ovšem momentálně bude hůře dostupná.
Zdroj: Zde více koukám na provedení, osazení a kvalitu zpracování. Proražený kondenzátor dokáže nadělat zdaleka větší "paseku" než-li procento v hlučnosti. Navíc podle dostupných recenzí je zdroj do cca 50% své zátěže téměř neslyšný.
Operační paměti: Moduly Crucial jsou osazeny kvalitnějšími paměťovými čipy.
Dodatečné ventilátory: Opět zde bych sáhl po některé verzi ventilátorů Enermax UCTB.
r34ktor (7477)|20.5.2015 23:26
[QUOTE=kevin00;571595]MB: MSI vyrábí základní desky "na vlně". Nikdy nevíš, jak to skončí. Z dlouhodobého hlediska nelze firmu považovat za stabilního výrobce základních desek s určitou kvalitou. Co se týče procenta reklamovatelnosti, nelze vycházet z daného čísla. Za prvé není ani uvedeno z kolika prodaných kusů se číslo odvíjí a za druhé k nějakému relevantnímu výsledku by se musel brát celý trh, nikoliv jeden e-shop. Pokud bych měl uvažovat nad náhradou, volil bych Asus B85-Plus.[/QUOTE]
Statistiky poruchovosti desek dle hardware.fr:
  • ASUS 2,43% (contre 2,86%)
  • ASRock 2,61% (contre 2,99%)
  • MSI 2,82% (contre 2,65%)
  • Gigabyte 2,96% (contre 2,51%)
Jak vidno, reálně je to de facto vyrovnané.

Pokus nevěří MSI, OK. Ale ten navržený Asus bych osobně nebral. Pokud není nutně potřeba ATX formát, je zajímavou volbu kupř. GIGABYTE GA-B85M-D3H rev. 1.1 (ale výlučně v této revizi, nové jsou opět okleštěné).

[QUOTE=kevin00;571595]Chladič procesoru: Podle recenze na Hardware Secrets je chladič od Articu o 4 dB hlučnější než-li boxovaný chladič. Při sestavování PC jsem si zatím žádného cvakaní nevšiml.[/QUOTE]
A díval si se na metodiku? Vezmou i5-2500K, přetaktují ho, naperou do něj zvýšenou voltáž a testují chladič určený k odvodu maximálně 100W. Logicky nedopadne dobře. Problém BOXu je, že pro Intel ho dělá několik výrobců, takže je loterie, jaký člověk najde přibalen. Může to být slušný kus, ale nemusí. Já BOXy neodsuzuji, ani neglorifikuji Arctic (byl vybrán jako cenově zajímavá náhrada). Klidně může nejprve zkusit dodávaný a pokud nebude vyhovovat, koupit dle finančních možností lepší.

[QUOTE=kevin00;571595]Grafická karta: Tuto vlastnost jsem zmínil, ovšem momentálně bude hůře dostupná.[/QUOTE]
Pár dní snad nehraje klíčovou roli.

[QUOTE=kevin00;571595]Zdroj: Zde více koukám na provedení, osazení a kvalitu zpracování. Proražený kondenzátor dokáže nadělat zdaleka větší "paseku" než-li procento v hlučnosti. Navíc podle dostupných recenzí je zdroj do cca 50% své zátěže téměř neslyšný.[/QUOTE]
Opět statistika poruchovosti zdrojů dle výrobců od Francouzů:
  • be quiet! 0,62% (contre 0,84%)
  • Zalman 0,74% (contre 1,72%)
  • FSP Group 0,82% (contre 0,83%)
  • Corsair 1,55% (contre 1,32%)
  • Cooler Master 1,65% (contre 1,51%)
  • Seasonic 2,10% (contre 2,31%)
  • Akasa 2,56% (contre 2,97%)
Ale pokud bude klidněji usínat se Seasonickem, nechť si klidně vezme ten.

[QUOTE=kevin00;571595]Operační paměti: Moduly Crucial jsou osazeny kvalitnějšími paměťovými čipy.[/QUOTE]
Zde máš pravdu, ale doživotní záruka je velmi silný argument. Pokud chce "nabušenější" paměti, jsou tu třeba Kingston HyperX.

[QUOTE=kevin00;571595]Dodatečné ventilátory: Opět zde bych sáhl po některé verzi ventilátorů Enermax UCTB.[/QUOTE]
Mám zkušenosti akorát s řadou Apollish, kde sundavací rotor často zapříčiňoval nevyváženost. Pokud něco lepšího (pomineme-li Noctuu), tak za sebe doporučím Scythe. Bohužel nabídka Alfy/TSB je v tomto směru omezená. Dají se sehnat v CZC.
retros1 (13)|21.5.2015 09:53
Těžký se rozhodnout. Pádný argumenty vidím na obě strany :D Evidentně tomu oba dva slušně rozumíte a máte s tím zkušenosti. Ale jestli teda můžete, tak mi zkuste vybrat něco z trochu vyšší třídy (třeba GK, která je asi u takhle levnýho herního PC nejslabším článkem). Oba seznamy byly okolo 21 tisíc, takže dám strop 23. Víc přes už asi fakt jít nemůžu.
r34ktor (7477)|22.5.2015 12:38
Trocha peněz navíc nic zásadního neřeší. Za ně lze do sestavy přidat SSD, případně zvýšit kvalitu některých komponent. Lepší GK (GTX 970) znamená přidání pět tisíc.
retros1 (13)|22.5.2015 15:51
Ok, tak asi zůstane u tvého návrhu, SSD tam asi přidávat nebudu, snad bude všechno chodit jak má. Se základníma deskama taky nemám zkušenosti, takže pro mě značka asi nehraje roli. Snad to MSI bude šlapat v pohodě
retros1 (13)|22.5.2015 17:31
A poradíte mi někdo jak dát na tý alfě do objednávky to sestavení PC? Mě to teda nikde v průběhu objednávky nikde nevyskočilo a už jsem byl skoro na konci procedury. Já nechci aby mi pak jenom poslali ty díly domu a starej se :D
r34ktor (7477)|22.5.2015 17:51
Sestavení si musíš domluvit individuálně - zavolej na pobočku. Jako oficiální položku ho z nabídky vyřadily.
retros1 (13)|22.5.2015 18:12
Super, díky moc, zítra tam teda zavolám a domluvím si to tam, budu čekat chvíli na tu GK která je dotazem, ale je to jenom pár dní. Chtěl jsem i objednat i sluchátka, ale ty jsou dotazem až někdy 10. června, a kvůli sluchátkům se mi úplně nechce čekat o týden navíc, takže ty si asi koupím zvlášť někde jinde. BTW docela se mi zamlouvá tenhle monitor, myslím si že BenQ dělá dobrý monitory ne? https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400040000001XQ5
Tomak_CZ (392)|22.5.2015 18:51
Pravděpodobně máš daný limit, ale já bych připlatil za 24" monitor a když už ne tak aspoň s technologií IPS.... Sluchátka můžeš dát do druhé objednávky ;) ....
retros1 (13)|22.5.2015 19:39
Já nevim, mě přijde 21,5 jako rozumná velikost, koukat se z blízka do 24' krávy se mi úplně nechce, ještě o tom popřemýšlím, ale obecně BenQ je fajn? Nebo jaké značce se raději vyhnout?
r34ktor (7477)|22.5.2015 20:08
BenQ je v pohodě. Zobrazovací technologie VA také. Nemá sice tak přesné barvy jako IPS, ale zase např. vyšší kontrastní poměr. Rozhodně je podstatně lepší, než běžné TN. Osobně by mi vadil lesklý povrch obrazovky, ale to záleží na preferencích.
retros1 (13)|22.5.2015 20:53
Prošel jsem si nějaký vlákna na netu o monitorech, na hraní akčních her (třeba i profi) preferují spíše TN 120hz s nízkou odezvou >2ms, nebo IPS 60hz, které má hezčí barvy, ale horší odezvu. Tak jsem se ještě podíval na další kousky v nabídce. Já teda půjdu asi po tom IPS, protože nejsem profi hráč, a hraju různý žánry her, takže si chci vychutnat hezčí barvy a taky koukat na filmy, videa, atd. Takže co třeba tenhle kousek? Parametry by byly asi ok a cena mi ještě vyhovuje. https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007X0000002U55
r34ktor (7477)|22.5.2015 21:17
Mrkni na recenze. U monitorů je spousta klíčových parametrů, které lze zjistit pouze měřením.