reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s primitivní domácí sítí :-(

fidorka (213)|27.11.2015 16:03
Doted jsem měl k desktopu internet přes RJ45 kabel zapojený do RJ45 kontektoru na nějaké dodatečné kartě strčené v PCI slotu.
Koupil jsem si wifi router, tento https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400000000001NRP. Tento router chci použít jen pro komunikaci s pár (a asi jen s jedním nakonec, ostatní nepotřebuji) zařízením které přenáší info přes WIFI (řekněmě že je to e čtečka s wifi modulem). Přes wifi modem nechci přistupovat nijak k internetu. Chci si vlastně vytvořit vedle stávající internetové sítě dodatečnou domácí sít, oddělenou od internetové. WIDI modem možná ani nebudu pravidelně zapínat, fakt to potřebuju jen když budu používat to dodatečné zařízení (čtečku třeba). Tzn. wifi modem jsem propojil pomocí RJ45 kablu s nějakým integrovaným konektorem RJ45 na desce. WAN konektor na wifi modemu je tedy prázdný nezapojený, internet mi jde do desktopu stále přes stalý kabel zapojený do nějaké karty (asi sítové) v PCI slotu.

Problém je že když zapojím WIFI modem, tak se mi sice ve windows vytvoří 2 sítě, ale internet nejde. Když wifi modem vypnu, tak je v PC zase jen jedna sít a vše jede ok.

Přijde mi že PC si myslí že si má "brát" internet přes WAN konektor u WIFI modemu (který je prázdný) a ne ze starého připojení přes sítovou kartu.

Jak to správně nastavit aby to fungovalo?

Mám windows 7 (asi profesional).

Předpokládám že je to hodně primitivní problém, ale i když PC rozumím, tak sítím bohužel naopak absolutně nerozumím, bohužel. Díky moc za rady!

EDIT: Tady jeste diagram pro snazsi pochopeni. Jak tedy ve windows 7 nastavit site aby to fungovalo tak jak chci? Diky





Takže ještě jsem zjistil, viz obrazek, ze default nastaveni mají obě sítě "sdílení sítě..." NEzaškrtnuto... Když mám jen puvodni sestavu s jednou sítí, tak to nevadí (a internet funguje), a když mám dvě sítě zároven tak internet nefunguje. Ale zjistil jsem že když u "internetové sítě" zaškrtnu "Umožnit ostatním uživatelům v síti využívat připojení k internetu tohoto počítače" tak internet najednou funguje, viz obrázek. Problém je že nevím co přesně toto nastavení dělá. Bydlím v polořadovce a je tu více sousedů co asi taky mají wifi a mám strach aby se mi nedostali do mé domácí sítě... Co toto nastavení dělá, nepouštím tím "ostatní uživatele" do své sítě?

Gouranga (699)|27.11.2015 19:01
Zkus jeste dodat vypis z ipconfig /all. Nicmene, bych cekal problem ve vychozi brane (default gateway), to by melo byt nastaveno wifi modem pripojeny na internet. Pokud toto je dobre, tak pak nastavit routovani, protoze pocitac ocividne nevi, kudy na ten internet.. Obecne bych se dvema sitovkam vyhybal, nebylo by lepsi druhy modem pichnout mezi PC a zbytek site a pokud je to nejaky schopnejsi, tak nastavit filtrovani?
fidorka (213)|27.11.2015 19:35
Gouranga jeto bezpečný takto na net posílat ipconfig /all, nevyznám se v tom ale vidím tam dost ip adress...?


A btw když už jsme u toho existuje nějaká (ideálně v CZ) knížečka základů (jednoduše a srozumitelně napsanáú o počítačových sítích (PC rozumím, sítím ne). Už dlouho bych si v tomto rád doplnil znalosti.
Ventero (1280)|27.11.2015 21:28
Osobně vím o sítích prd, tak jsem teď začal chodit na kurz. Ale nemůže být problém v tom, že je třeba přidat pravidlo do FW? To nastavení by mohlo dělat to, že přidá pravidla do FW pro ten druhý stroj, který jsi tam předtím konfiguroval, ale pro jiné už ne. Tedy by to mělo být v rámci tvého dotazu bezpečné ...

Doufám, že to tu někdo ochotný vysvětlí a kdyžtak mě vyvede z omylu.
fidorka (213)|27.11.2015 21:39
Gouranga: Nebo kdokoliv jiný... ještě teda k tomu mému 3. obrázku: "zjistil jsem že když u "internetové sítě" zaškrtnu "Umožnit ostatním uživatelům v síti využívat připojení k internetu tohoto počítače" tak mi už internet funguje... co všechno toto nastavení způsobí, respektive je ho možné používat, je to bezpečné, nedostane se mi potom do sítě nějak třeba někdo kdo bydlí poblíž...? (protože se mi to jeví jako nejrychlejší/nejpohodlnější a funkční řešení... pokud je to teda bezpečné...)?
fidorka (213)|28.11.2015 12:56
tak jsem se na to "vykašlal" a připojil WAN konektor od internetu přímo do toho nového WIFI modemu (který je RJ45 kabelem zapojen do (jen jedné) sítové karty v PC, druhá sítovka je zakázaná... Internet sice jede ale zase v sítích nikde nevidím že bych měl mít nějakou "wireless sít", vubec tam wireless síť není... co dělám špatně?
Gouranga (699)|28.11.2015 13:11
[QUOTE=fidorka;577030]Gouranga jeto bezpečný takto na net posílat ipconfig /all, nevyznám se v tom ale vidím tam dost ip adress...?


A btw když už jsme u toho existuje nějaká (ideálně v CZ) knížečka základů (jednoduše a srozumitelně napsanáú o počítačových sítích (PC rozumím, sítím ne). Už dlouho bych si v tomto rád doplnil znalosti.[/QUOTE]

ipconfig je vypis nastaveni site, tzn. zcela bezpecne.
Umozneni p[ristopu k internetu znamena, ze PC preposila internet z jedne sitovky do druhe (skoro jako switch), taky bezpecne, neni to pro sousedy :)
Zaklad je mit zaheslovanou wifi s WPA(2).
Wifi je mozna nutno zapnout v nastaveni AP/routeru.
fidorka (213)|28.11.2015 14:18
no právě já tady:

http://postimg.org/image/ous5x7lsp/

žádný "wireless network connection" nevidím, tak jak je to nař. v tomto videu (54 sekunda)


já tam to wireless network nemám a nevím vubec jak to tam "dostat"?



Nejde mi ani wifi modem nainstalovat z přiloženého CD, když by se to mělo nainstalovat, tak mi to jen vyhodí okno firefoxu na adresu 192.168.0.1 ale to nejde (internet jinak v ten moment jde), ale tato adresa nejde píše mi to Spojení přerušeno... (zkusil jsem i vypnout antivirus a pořád to píše toto)... na té adrese by mělo být nějaké nastavení, ale když se tam ani nedostanu....
fidorka (213)|28.11.2015 16:05
Gouranga, poslal jsem ti ten vypis z ipconfig soukromou zpravou, nevim jestli je to bezpecne davat takto na net. Kdybyses na to podíval, byl bych ti vděčný.

Jinak to pořád nejde. Hlavní problém ale momentálně je v tom, jak jsem zjistil (jsem total noob v sítích jak jsem psal), že se nemuzu dostat do nastaveni sveho routeru... Zapojil jsem nakonec wan kabel primo do wifi modemu a z wifi modemu LAN kabelem (RJ 45) do PC, do te puvodni sitove karty (kde byl predtim WAN kabel pripojen primo). Tu druhou sitovou kartu v PC (integrovanou na mainboardu) jsem v sitovem nastaveni windows uplne zakazal. Internet jede ok, ale problem hlavni asi bude, ze se jednoduse vubec nemuzu dostat do nastaveni toho wifi modemu/routeru. Adresa routeru je 192.168.0.1 je to i na něm fyzicky napsane na spodní straně (štítku) Modem je nový ne bazar. Zkoušel jsem i modem resetovat (podržením tlačítka 7 sekund), nic to nemění, stále to nejede. Zkousel jsem to jak s WAN (internet) kabelem zapojenym do wifi modemu tak vypojenym a zkousel jsem to i vyplym antivirem (Kaspersky internet security), zkousel jsem se na nastaveni routeru (192.168.0.1) dostat jak pres firefox tak internet explorer. Nejde to, vzdycky mi to napíše: "Spojení přerušeno

Spojení se serverem bylo v průběhu načítání stránky ukončeno.

Server je dočasně nedostupný. Zkuste to prosím znovu za chvíli.
Pokud se vám nezobrazují ani ostatní stránky, zkontrolujte síťové připojení svého počítače.
Pokud je váš počítač chráněn firewallem nebo proxy serverem, zkontrolujte, zda má Firefox přístup na Internet."

Toto jsem fakt nečekal, potřebuju testovat a dělat s tím zařízením co funguje přes wifi, nenapadlo mě že bude problém i s blbým wifi modemem/připojením :-/.

Poradí prosím někdo kde může být problém? Dívám se i různě na net samozřejmě, zatím bez výsledků.

EDIT:
Jinak v sítových nastaveních nějakých windowsu mám tuto sít nastavenou jako veřejnou (a ne domácí) protože se přes ten wifi modem ted i pripojuju na net).

EDIT:
Jinak pres cmd jsem zkusil pingnout 192.168.0.1 (coz by mela byt adresa meho wifi routeru) a to funguje:
Pýˇkaz PING na 192.168.0.1 - 32 bajt… dat:
OdpovŘÔ od 192.168.0.1: bajty=32 źas < 1ms TTL=64
OdpovŘÔ od 192.168.0.1: bajty=32 źas < 1ms TTL=64
OdpovŘÔ od 192.168.0.1: bajty=32 źas < 1ms TTL=64
OdpovŘÔ od 192.168.0.1: bajty=32 źas < 1ms TTL=64

Statistika ping pro 192.168.0.1:
Pakety: Odeslan‚ = 4, Pýijat‚ = 4, Ztracen‚ = 0 (ztr*ta 0%),
Pýibli§n* doba do pýijetˇ odezvy v milisekund*ch:
Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Pr…mŘr = 0ms

ping mensi nez 1 ms...


BTW nebude to prostě tím že ten router je prostě zmetek/vadný na reklamaci ( ikdyž je nový)?

EDIT:
Podle ipconfig /all je: (mám to tam všechno v češtině)
Výchozí brána: 192.168.0.1
server DHCP: 192.168.0.1
protokol DHCP povolen ano
fidorka (213)|28.11.2015 16:37
Ještě mě snad jen napadá, že ten kabel WAN co přivádhí internet k mému PC je v rodinném domě v prvním patře strčen do jednoho dalšího routeru, respektive acces pointu. v tom prvním patře jsou 2 "krabičky", acces pointy, které ještě obstarávají internet (vedle mého pc) i PC rodičů a notebook rodičů. Tak mě napadlo, jestli ten acces point and něco u rodičů taky nemá adresu 192.168.0.1 a jestli to třeba nezpůsobuje nějaké konflikty... Ale vzhledem k tomu že 192.168.0.1 nefunguje ani když kabel WAN z meho wifi modemu odpojím (a moje PC by tak nemělo mít vubec přístup k netu nebo k rodičům) tak v tomto asi problém nebude.
fidorka (213)|28.11.2015 20:08
Takže dneska mi to pár minut zčistajasna šlo (dostat se do IP adresy routeru/modemu).

Šlo to po restartu PC (předtím jsem ještě vytáhl WAN kabel) a restartu routeru, kdy, než jsem po restartu PC znovu zapnul router do elektřiny, tak jsem vytáhl lan kabel zapojil do jiné sítové karty v PC (do integrované). Pak jsem zapnul router do elektřiny a v nastavení sítí vypnul tu starou sítovou kartu (PCI slot) a zapnul tu novou (integrovanou), do které to bylo nově zapojeno. A pak, zvlástní, kdyz jsem spustil firefox, tak automaticky najel na adresu 192.168.0.1 která hned šla (dostal jsem se, vubec poprvé do nastavovani routeru). Zvlástní je to, že to vždy jinak automaticky najede na seznam.cz, tentokrát ale automaticky vzal adresu 192.168.0.1 a ta šla... Šla dokonce i přes IE ale jen chvilku když jsem potom chtěl něco změnit už to zase nešlo...zničehonic.. to zase začalo hlásit to co včera... Nevím jestli je to nějak časově omezené nebo co... Pingovat šlo. Ipconfig obrázek jsem si taky udělal a vypadalo vše při starém. Prostě to po nějaké době (pár minut jen) zase přestalo jít. Tohle je šílený hokus pokus. Zkoušel jsem tu situaci opakovat a zase to nešlo a nejde...

Já už vážně nevím co dělat, včera jsem tím strávil půl dne řešením a nic, dneska celý blbý den... Pokud někdo má radu, byl bych za ní vážně vděčený :(...

Zítra ještě zkusím vypojit tu sítovou kartu v PCI slotu napevno ven z PC a zkusit to jen přes tu integrovanou... Jinak vážně už nevím co s tím...
Salamander (6177)|28.11.2015 21:50
Mrknu se ti na to, ale nejdriv zitra vecer.
fidorka (213)|28.11.2015 23:04
Díky Salamander a kdokoliv další kdo by poradil, zítra na to jdu znovu, zkusím vyhodit tu neintegrovanou sítovou kartu.
Salamander (6177)|29.11.2015 01:19
Neresim co jste tu probirali, ale o co ti vlastne jde? Resp. co planujes vytvorenim te wifi site?
ethernet se ti tem neukayeAby se ti vytvorilo wifi pripojeni ve windows, musis mit wifi sitovou kartu, AP pres ethernet se ti tam nezobrzi
fidorka (213)|29.11.2015 12:08
Co plánuju s wifi? Mám jedno nové zařízení které dokáže přenášet data jen přes wifi (je celkem fuk co toje), proto jsem si musel koupit wifi router. Na nic jiného než na provoz (přenos dat od onoho zařízení do PC) wifi používat nebudu, wifi chci jen z toho důvodu. Zařízení budu taky používat ne moc často, dejme tomu 2x týdne 2 hodiny.

To že se mi v sítových připojeních neobjeví "wireless" network (pokud v pc nemám wifi kartu a tu nemám) už vím, včera jsem to pochopil z netu.

Momentálně mi jde v podstatě jen o to dostat se do routeru abych si tam mohl nastavit SSID (jméno wifi sítě) a heslo pro ni. To jednak abych to měl chráněno a jednak abych potom mohl spárovat to mé wifi zařízení bezdrátově s routerem.
fidorka (213)|29.11.2015 13:28
Tak jsem vytáhl tu jednu PCI kartu (sítovou s RJ45 konektorem) a v PC zbyla tedy jen jedna sítová karta, ta integrovaná... Zkoušel jsem to znovu celé tedy jen s jednou sítovou kartou a NIC, výsledek nula, stále se nedostanu do routeru kde potřebuji především nastavit SSID (network name) a network password abych se mohl přes router k PC bezdrátově připojit tím mým zařízením.

Jak jsem psal tak mi to včera jednou večer pár minut zničehonci šlo a co si vzpomínám tak když jsem pustil firefox, tak hned automaticky šel na adresu 192.168.0.1 a tenkrát to šlo. VZDYCKY jinak když to nejde a zapnu firefox tak automatick jde firefoy na moji domovskou stránku (seznam.cz), at dělám co dělám i když vytáhnu WAN kabel, zakážu připojení, vypnu pc, zapnu pc, zapnu router, povolím sítové připojení v nastavení (WAN kabel stále odpojen). V tento moment by to tedy mělo být jako komplet nové pc které nikdy nepřišlo do kontaktu s internetem, když ale pustím firefox (wan kabel stále vypojen), tak firefox se stále snaží dostat automaticky na seznam.cz...
fidorka (213)|29.11.2015 16:45
Stale to nefunguje... peklo, horor, zde zkraceny, aktualni stav:
Mám desktop PC, s integrovanou sitovou kartou, koupil jsem si WIFI router:
Tenda W308R: https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400000000001NRP
WIFI router chci jen na komunikaci s jedním zařízením které umí posílat data jen přes wifi (je celkem fuk co to je), na nic jiného wifi ani router nepotřebuji (!).

Chci se dostat do routeru, přes webové rozhraní, prakticky JEN proto abych mohl nastavit této wifi síti SSID (name) a Password, abych se tam s tím wifi nejmenovým zařízením posléze dostal (do sítě a mohl poslat data do PC). Nic jiného snad ani v tom rozhraní nastavovat nechci/nemusím.
Problém je že se do IP routeru prostě nedostanu. Prohlížeč mi vždycky píše:
"Spojení přerušeno, Spojení se serverem bylo v průběhu načítání stránky ukončeno." atp.
Když tam vrazím WAN kabel (bud přímo do sítovky) nebo do routeru, tak internet v obou případech jede normálně, ale opět se stejně nemuzu dostat do IP routeru pro jeho nastaveni. Router a PC mam propojeno dratove normal RJ45 kabelem. (UTP)

Zkoušel jsem snad VŠE, mám windows 7 profesional 64 bit):
- Mám správné IP routeru, 192.168.0.1. Je to fyzicky napsáno na routeru, je to moje default getaway podle ipconfig, je to v manuálu...
- Zkoušel jsem resetovat router (vytáhl z elektřiny x krát, čekal x minut), zkoušel reset tlačítko podle manuálu (držel dost dlouho, vše bliklo pro reset jak má), nepomohlo
- Mám správný rozsah podsíte (ip PC je 192.168.0.100)
- V kalebech problém není (internet jede když ho zapojím), zkoušel jsem různé zdířky na routeru (4x RJ 45), nepomohlo
- V nastavení sítě je automatické vše (přidělený DHCP nebo něco tak), nepomohlo
- Zkoušel jsem si nějaké manuální přepsání nastavení, opět nejelo
- Zkoušel jsem PC i router vypnout z elektřiny a čekat x minut, dělám to už 2 dny, takže to odpočívalo i přes noc, nepomohlo
- Zkoušel jsem i ipconfig /dnsflush; ipconfig /release; ipconfig /renew nepomohlo
- Mám vypnutý svuj antivir (Kaspersky Internet Security), i windows firewall, nepomáhá to
- Zkoušel jsem nouzový režim windows 7 (s prací v síti teda), opět nic
- Zkoušel jsem jak firefox, IE tak i Operu, nepomohlo
- Zkoušel jsem 192.168.0.1 i http://192.168.0.1 i httpS//192.168.0.1 i par dalsich adres, nepomohlo
- pingovat 192.168.0.1 jde, odezva je < nebo = 1
-většinu věcí jsem zkoušel s internet kabelem (WAN) úplně vypojeným, většinu věcí jsem ale zkoušel i s internet kabelem zapojeným (internet jel úplně normálně) a opět jsem se do routeru nedostal...
- Zkoušel jsem různé kombinace, kabel vypojoval a zapojoval když bylo PC on, pc off, router off, router on atd.. jak idiot, pokus omyl, nepomohlo NIC.
- Drivery k routeru nebyli zadne na cd, jen stupidni manual (zadna zminka o mem problemy nebo neco co by pomohlo) a misto driveru byl jen jakysi exe soubor ktery me jen hodi do default prohlizece (firefox) a pokusit se dostat na 192.168.0.1 (neuspesne)

Už nevím co mám dělat, ipconfig /all výpis dole. (je to s vypojeným internet kabelem).
Jediný co mě napadá je udělat nějaký boot USB stick s nějakou oholenou verzí windows, nebo i s linuxem, dočasně nabootovat přes tento boot USB stick a z jeho rozhraní se pokusit dostat do routeru, nastavit co chci a router by si to pak měl snad pamatovat i v regular windows ne?



fidorka (213)|29.11.2015 20:03
Tak jsem narazil na to že by to mohlo být antivirem... že prý i když jsou vypnuté tak dělají problémy... viz např. tady:

http://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=334507

Může mi to někdo potvrdit má někdo taky zkušenost že jedině oddinstal antiviru pomůže?

V tom threadu ještě psali že pomohla změna IP routeru z 192.168.0.1 na třeba 192.168.2.1

Jenže pokud já vím, tak změna IP routeru se dá udělat jen z toho jejich hloupého rozhraní kam já se nedostanu...

Někdo nějaký nápad? Jedině co mě napadá je nabootovat z toho nějakého live linuxu, z něho se dostat do routeru a odtamtud změnit IP routeru...?
fidorka (213)|30.11.2015 20:44
Tak jsem zkoušel bootovat z live USB flashky Ubuntu linux distribuce (bez instalace). A z jeho prostředí (taky má firefox) jsem se do routeru bez problémů dostal... Změnil jsem routeru IP adresu na 192.168.2.1 a udělal další nastavení (hlavně změna hesla a nastavení jmena (SSID) wireless network a hesla.

Takže začínám tušit že problém bude někde v mé windows instalaci/nastavení a opravdu si myslím že to bude v tom antiviru (Kaspersky Internet Security 2016). Našel jsem další lidi se stejnám antivirem co mají stejný problém jako já. Zkoušel jsem se dostat z win na změněnou adresu routeru ale stále nic, takže zítra zkusím bohužel uninstal antiviru, jenom jeho zakazování (i z nouzového režimu windows) nepomáhá...

Chci se ale ještě zeptat, router už mám nastavený a nastavení si pamatuje.
Je možný že bude fungovat i s tím antivirem (zkusit to muzu až zítra)? Tedy že antivir by bránil jen v přístup do UI routeru ale ne samotnému fungování routeru?
Salamander (6177)|30.11.2015 21:09
musis pridat statickou route do subnety 192.168.2.0, jinak ti to nebude fungovat, default gateway mas 192.168.0.1 takze ti to pada do te druhe subnety