reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosím o radu

Freeman22 (4)|29.11.2015 13:33
Dobrý den,

mám problém postavil jsem pc sestavu a fungovala dobře ale včera jsem pc vypnul vše bez problémů a dnes ráno jsem pc chtěl zapnout a vůbec nic(na základní desce se ani nerosvítila kontrolka zapnutí jako obvykle) dostal jsem podezření na to že odešel zdroj tak jsem ho koupil namontoval a pořád nic.Mám podezření na to že odešla základní deska ale nevím si rady.Prosím o radu co bych měl ještě zkusit než jí dám na reklamaci (baterii v desce jsem vyndal a zandal také nepomohlo)Předem děkuji za užitečné rady Filip
j.albi (476)|29.11.2015 19:36
Tlačítko start, jeho kabely a připojení do desky?
Freeman22 (4)|29.11.2015 21:39
No myslel jsem na to ale mám pocit že tlačítko na zapínání na desce svítilo hned po zapnutí zdroje i při vyplém pc
Georginek (2957)|30.11.2015 12:03
Co je to za desku a co je to za zdroje????

Jestli je tam tlacitko, tak spustit tlacitkem ( obvykle pri vypnutem stavu nesviti ), jinak muzes zkusit taky spojit sroubovackem PINy od PWRButton. Zkousel si tedy jiny zdroj? Odpoj kabely a znovu zapoj. Odpoj vsechny disky, nech jen jednu RAM, baterku si nechal vyndanou jak dlouho? Muzes taky zkusit resetovat BIOS prislusnym PINem. Zkus vyndat GK a poradne ji zatlacit. Neprohyba se nekde deska vic nez je zdravo? Nemas tam nekde zapadly sroubek, nebo podlozku?
Freeman22 (4)|30.11.2015 16:28
Ahoj děkuji za reakci,odpojil jsem disky,nechal jednu Ram koupil jsem radši novou baterii dal ji tam odpojil jsem taky GK a uspěch deska se rozsvítila zapojil jsem na zkoušku pouze ssd m am disky dva zapojil GK opět zkontroloval a zapojil tl.start počítač se spustí ale začne to za sebou pípat a zase se vypne poté se to opakuje pořád dokola.Poprosím o radu nevím co to znamená dík Filip
Jech Josef (206)|30.11.2015 16:53
Vypadá to na vadnou ramku, zkus ji přendat do jiného slotu a nebo tam dát jinou jestli ji máš.
Freeman22 (4)|30.11.2015 18:35
Děkuju moc kluci, pc už fachá píšu z něj:) jak tobě Georginku tak tobě Josefe asi byla skutečně vadná ramka dal jsem jinou a ok.Skvěle mám radost Fiilip
Georginek (2957)|1.12.2015 10:26
Ono je vzdycky dobre sem napsat co mas za komponenty v PC.

To ze pocitac pri startu pipa ma vzdycky nejaky vyznam. Pocet a typ pipnuti znamena urcitou chybu. RAMka nemusi byt uplne spatna, muze byt i spatny kontakt, nemusi tam uplne sedet, nebo se tam dostal prach. Zkusil bych ji pak dat do jineho slotu.

Jinak nezda se mi, ze by RAMka zpusobovala to, ze PC nesel zapnout - jde zapnout vzdycky, akorat nenabehne obraz a neprojde to prez POST.

Taky muze byt vadny slot na RAMku, je treba to otestovat. Stejne tak bych zkusil otestovat novou RAMku a zkontroloval bych jeji spravne nastaveni v BIOSu.