reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rúžová obrazovka a pak už jen nouzový režim

Predator5552 (104)|10.2.2016 11:31
Ahoj. Byl bych moc rád za radu.
Mám cca 4 roky starej PC.
Včera jsem hrál celkem nenáročnou hru.
Z ničeho nic růžová obrazovka. Nešlo dát nic (správce úloh, lišta)
Tak jsem natvrdo vypnul PC.
Po zapnutí naběhne logo desky načítání windows, ale pak jen černá obrazovka bez myši.(Našel jsem pár podobných dotazů, ale tam lidi myš měli)
PC v nouzovém režimu s prací v síti jde.

Mám grafiku Asus HD 7850 a všiml jsem si že tam teď přímo nad přívodem svítí ledka (předtím nesvítila)
Mám windows 7 64

Zkoušel jsem automaticky opravit systém a nic.
Zkoušel jsem odebrat starší ovladače gragfiky a nic.

Moc dík za radu.
johny__g (6387)|10.2.2016 14:00
Napiš i zbytek PC. Integrovaná GPU není? Možnost zkusit jinou grafiku není?
Predator5552 (104)|10.2.2016 14:28
AMD Phenom II X4 960 Black Edition
Fortron AX550-60APN 550W
ADATA XPG V1.0 Red 16GB DDR3 1866MHz
Mám tam dva Hdd a jeden SSD disk.

Bohužel mám jen AGP grafiku a má deska: ASUS M5A97 - AMD 970 AGP nemá.

Podezření je na zdroj nebo na grafiku.
Důležité je že teď píšu z onoho PC. Nouzový režim jde a nevidím žádné pruhy nebo změnu barev.
Takže grafika by to být nemusela.

Důležité je že od té doby svítí na grafice u napájení ledka.
Bohužel jsem nikde na podpoře ani na netu nenašel co to znamená.
Ventero (1280)|10.2.2016 19:56
Nouzový režim právě funguje tak, že nenačte ovladače GK - načte jen to nejnutnější. A to by právě na GK ukazovalo coby na jednu z možných příčin ...
johny__g (6387)|11.2.2016 11:18
Sežeň si jinou grafiku a zkus ji ve svém PC.
Predator5552 (104)|19.2.2016 11:18
Tak nakonec jsem zjistil že to byla grafika.
Protože už oboje (zdroj,grafika) bylo pár let staré přesunul jsem to na druhé PC a koupil nové.

Teď mám však jiný problém.

Bohužel jsem se nechal oblbnout reklamou a po "100" letech co jsem u AMD/ATI koupil Nvidia GTX 960.

Problém je že teď je obraz příšernej. Černá není černá, vše včetně 1080p videí má ozubené okraje, videa jsou vybledlá jako 10 let stará.
A co je nejhorší že i když stáhnu full HD film tak prostě když je tmavá scéna tak vidím obrovské čtverce (ne pixely, prostě čtverce cca 10x10 pixelů) místo krásného obrazu.

Používám stejný výstup tedy DVI.

Jsem si jist že je to pouze nastavením v Nvidia . Protože když jsem dám druhou starší kartu AMD tak je vše jak má být a krásný obraz.
Už jsi s tím hraju týden a nic.
Poradí někdo? Klidně budu rád pokud pošle foto nastavení ovládacího panelu Nvidia nebo Geforce experience.
Pokud se to nevyřeší v pondělí jdu kartu vrátit a vezmu staré dobré AMD.

Moc dík za radu.
Ventero (1280)|19.2.2016 12:15
To nebude tim, ze nVidia. Mozna nejaka blbost - mozna vadny kus ...

Asi bych se obratil na prodejce - podporu a poslech si, co k tomu reknou ...
Predator5552 (104)|19.2.2016 15:31
Tak po odinstalování a nainstalování starších ovladačů (listopad 2015) žádná změna.
Predator5552 (104)|19.2.2016 16:46
Takže když odeberu vše od nvidie co jsem našel tak se to dost srovná. Písmo už není zubaté a barvy jsou lepší.
Nicméně "mléčný" povlak u videa zůstal.
Naposledy jsem hodil AMD HD 7770 a tam se po nainstalování AMD Crimson a restartu vše vrátí do prvotřídní kvality.

Určitě to bude spíše nastavením.
Protože je to 14 dnů co jsem hrál Beta The Division na staré HD 7850 na high detaily a vše vypadalo super.
Dnes jsem to zapnul a hra jede sice na Ultra, ale vše je rozmazané a stíny zubaté.

Přímo ve hře je vše nastaveno na max. blbosti typu rozmazání pohybu a bloom atd. vypínám takže tím to není :-)

Je jasné že nvidia ovladače blokují nastavení ve hře. Sice je GTX 960 dobrá karta,ale že by dala tuhle hru na Ultra ve full HD při 45 FPS asi těžko.
Horší je že když jdu přímo do nastavení 3D zobrazování od nvidie a dám např. omezit redukci šumu v videých tak je pak šum paradoxně ještě větší!

Ještě pár restartů a kopnu tu kartu z okna.
Ventero (1280)|19.2.2016 21:01
Zkus kartu vrátit, jestli to jde a koupit další. Jestli to nejde tak zkus reklamaci - a to můžeš nejdřív konzultovat s technikem prodejce ...