reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ping spikes

MnKyn (68)|17.9.2016 16:18
Zdravim,
prestehoval jsem se do noveho bytu, koupil sitovy kabel a zapojil to do PC. Internet jede v pohode, prumerna rychlost a pri pingovani na google.com to ukazuje krasnych 6ms. Ovsem kdyz jsem zapl hru, zaznamenal jsem nepravidelne, celkem caste skakani pingu. Vetsinou zhruba na 1-2 sekundy se z pingu cca kolem 40ms stava ping kolem 200ms. Hra se pak neprijemne kouse. Jeste, nez zavolam providerovi jsem si rekl, ze byste treba mohli neco vedet. Diky, hezky den.
Salamander (6177)|17.9.2016 22:07
jaky je typ pripojeni? adsl, kabel, optika, wifi?

doporucil bych aspon projistotu provest nejakou trosku pokrocilejsi diagnostiku, treba pomoci WinMTR, tam bych mel poznat kde k narustu odezvy dochazi.
DrZelenka (2491)|21.9.2016 14:56
V případě wifi připojení můžou být krátkodobé výkyvy způsobené zátěží na anténě (sdílíš 1 vysílací anténu s x lidmi a pokud to nemá poskytovatel nějak pořádně ošetřený ....).

K Salamandrovu dotazu bych ještě doplnil jeden - kolik her jsi zkoušel? Aby se to nestávalo jen v 1 hře a nebyl problém na straně herního serveru. Např. u Path of Exile běžný jev, kdy ping poposkakuje při donačítání dat (mapy) nad běžnou hodnotu.
MnKyn (68)|26.9.2016 16:17
Tak jsem se tedy po tydnu opet dostal sem a opet to laguje. Her jsem zkousel vic, v nekterych je to i horsi. Jedine, co mi majitel rekl, ze mam restartovat router :D Takze nejspis musim opravdu kontaktovat providera. Zajimavosti pro me ovsem je, ze ve i ve chvili, kdy ve hre bezi ping 500ms, pinguju v cmd google s 5ms. winMTR urcite stahnu a vyzkousim, jen na nej musim najit nejspis nejaky tutorial.


EDIT: Tak jsem tam zavolal na technickou linku UPC a ti mi poradili opet jedinou a nejlepsi vec. Kdyz neco nefunguje, restartuj to. Bohuzel to nefunguje stale. :D
DrZelenka (2491)|27.9.2016 08:46
[QUOTE=MnKyn;584846]Tak jsem se tedy po tydnu opet dostal sem a opet to laguje. Her jsem zkousel vic, v nekterych je to i horsi. Jedine, co mi majitel rekl, ze mam restartovat router :D Takze nejspis musim opravdu kontaktovat providera. Zajimavosti pro me ovsem je, ze ve i ve chvili, kdy ve hre bezi ping 500ms, pinguju v cmd google s 5ms. winMTR urcite stahnu a vyzkousim, jen na nej musim najit nejspis nejaky tutorial.


EDIT: Tak jsem tam zavolal na technickou linku UPC a ti mi poradili opet jedinou a nejlepsi vec. Kdyz neco nefunguje, restartuj to. Bohuzel to nefunguje stale. :D[/QUOTE]

WinMTR má intuitivní ovládání, není potřeba hledat manuál.

Do "Host" napíšeš např. "google.com" a dáš start, necháš běžet pár minut a pošleš sem screen (tak aby byly vidět všechny řádky).

//EDIT - Nechat běžet pár minut když se vyskytuje problém. Ne, že nám sem pošleš těch pěkných 6ms :D