reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Nelze spustit externi disk

Neregistrovaný (0)|22.9.2016 12:03
Tazatel: MichaelaJ

Znění dotazu: Po pripojeni externiho disku se mi externi disk nezobrazi ve slozce Tento pocitac. Pokud se dostanu do Tento pocitac-sprava disku, tak externi disk je uveden jako Neznamy a Neinicializovano, po otevreni vlastnosti ale pise, ze Toto zarizeni pracuje spravne.

Pres ikonku bezpecne odebrat zarizeni se mi zobrazi moznost odebrat externi disk.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Externi disk - WD Elements
Ventero (1280)|22.9.2016 13:59
Disk uz byl pouzivan? Mas na nem data?
Mikaella555 (2)|22.9.2016 17:37
Ahoj, byl jiz pouzivan a je na nem docela dost dat - dokumenty, fotky, atd. Pred mesicem skoncila zaruka :(
VencaX (3686)|22.9.2016 21:30
První bych se asi zkusil podívat do správy disků (klepneš pravým tlačítkem na "Počítač" a pak klepneš na "Spravovat").



Následně vlevo v seznamu klepneš na Správa disků.

Zde by měly být vidět všechny pevné disky v zařízení včetně externího disku (může mít pouze oddíl nepřiřazené písmeno a nebo může mít poškozenou tabulku).
Pokud se ani zde disk neobjeví, pak je vada buď v rámečku disku (USB přechodka) a nebo v samotném pevném disku.

Zkus se podíat sem.
Ventero (1280)|22.9.2016 21:35
Píše, že tam je ...

A co vše se změnilo? Jiný PC, jiný operační systém - jaký? - jiné připojení? Popiš prosím vše co nejpřesněji. Můžeš sem dát printscreen/fotku ...
VencaX (3686)|22.9.2016 21:44
OK sorry, přehlédl jsem.

V tom případě asi zkusit projet nějakým data recovery softwarem, dostat z něj data a pak doufat, že se rozběhne.
Mikaella555 (2)|22.9.2016 22:42
Ahojte, pripojuji fotku. Prave, ze jsem ho naposledy pouzila pred par mesicemi, stejny pocitac, stejny kabel, zkusila jsem vsechny USB porty, zkusila jsem i jiny kabel, ktery se stejnym diskem funguje a tady porad stejny vysledek.

Kontrolovala jsem data a u posledniho pouziti disku jsem mela jeste Windows 8, ted mam Windows 10, muze to byt tim?

Je to Disk 2.

Hodne mi zalezi, abych data dostala, tak prosim o radu, zda je lepsi to nechat profikum, nebo stoji za to zkusit neco doma. Moc dekuji
prt.jpg
Ventero (1280)|23.9.2016 09:19
Kdyz kliknes na ten disk pravym tlacitkem mysi, objevi se nejaka nabidka?

Presne jsem ocekaval, ze se mezi tim udal prechod na W10 - ano muze to byt tim. Sice nevim proc a jak, ale W10 dela takoveto zahadne veci uplne bezne . Odhaduji tak ctvrtinu vsech pripadu.

Muzeme zkouset disk pripojit na jiny pc s predchozi verzi Windows - jestli se rovnou nechces u sveho PC vratit na W8.1 - a mrknul, jestli budou soubory viditelne. Tim vyloucime ci potvrdime chybu u disku.

Druha vrianta (nevim,jak moc pro tebe slozita) je si vypalit cd ci udelat usb-flashku z nejakym linuxem. Treba hirens boot cd. To se nabootuje a zvolis parted magic ci mini XP (na bazi windows, ale nevim, jestli bude mit prislusne ovladace) tam mrknes, jestli neco uvidis - sve soubory.

Kdyby jsi nic nevidela, tak pak uz zbyva, jak napsal kolega, zachranny software.

Kdyby jsi tapala, tak se nestyd a popis v cem, ptej se a my se taky doptame :)
VencaX (3686)|25.9.2016 01:04
Nevíš, proč Windows 10 dělá takový věci úplně běžně?

Dáme si trošku Offtopic:
Myslím si, že Windows 10 Full Beta Non Tested verze, kterou Microsoft zdarma poskytuje všem s Windows 7 a novějšíma není moc, co vymýšlet. Ten systém, ačkoli má být testovaný přes Insider program a odladěný dřív, než vyjde update systému, je určený pro to, aby jej uživatelé, kterým Microsoft NUTÍ update otestovali a pokud nemáš úplně novou mašinu, kde jsou veškerý ovladače a funkce podporovaný, tak můžeš bejt nemile překvapenej, že večer vypínáš počítač a ráno zjistíš, že už ti nefunguje páč ti doběhly updaty a výsledkem je černá obrazovka nebo BSOD. Nebo k nám na servis třeba často choděj kompy a ne až tak starý (cca 2 roky), kterejm nějaká funkce nefunguje, ať už to je rychlý vybití baterky, nefunkční WiFi nebo USB a ty to pak vezmeš a do toho počítače (kterej ti 95% lidí pošle do servisu zaheslovanej bez hesla) hodíš servisní disk s předinstalovajema Windows 8, který v něm maj bejt, doinstaluješ ty 2 ovladače, co ti chybí k otestování a zjistíš, že se ti závada neprojevuje, protože Windows 10. A ty pak zákazníkovi řekneš OK, ale na software se ti záruka nevztahuje, takže ti to můžu poslat zpátky zadáčo bez opravy a nebo ti můžu za prachy nainstalovat originální systém Windows 8, kterej jsi na něm měl předinstalovanej. A zákazník ti řekne "takhle se chovat nemůžete, já na vás pošlu čoiku"... a takhle kolem dokola jen proto, že MS neni schopnej nic udělat pořádně.

Ale to je trošku z jinýho soudku.


Trošku k tématu:
Dobrej nápad s WinPE. Akorát pokud slečna/paní není dostatečně zkušená, může to bejt problém. Jen tak pro zajímavost jde udělat i vlastní WinPE systém třeba z instalačky Windows 8.1 (odkaz), ale to už je opravdu jedna z těch složitějších věcí. Nicméně MiniXP nebo Mini7 by nemusel bejt špatnej nápad.

Teoreticky je možný, že někdo z přátel, kamarádů, kolegů má počítač s Windows 8/8.1 a šlo by se s ním domluvit pouze na tom, že zkusíš, zda ti disk bude fungovat a v případě že ano, tak si z něj vytahat důležitá data a pak zkusit naformátovat pod desítkama.
Ventero (1280)|25.9.2016 11:25
Dik VencaX. To byl ode mne spis takovy recnicky ironicky obrat. Samozrejme ramcove chapu, ze to co pises tak je.

My to mame s tou opravou jednodussi - neresime zaruky. A tak proste lidem vysvetlime dulezitost reinstalu OS a zjednodusene i problematiku W10 s tim, ze proste na stroje, ktere to nemaji v origu, tak proste W10 NEINSTALUJEME, protoze pak nemuzeme rucit za servis - coz nam zakon uklada - a basta fidli.

MS proste dela ze vsech testery, kaspary a pridelava vsem lidem praci a vydaje. Nechapu, ze si toho nikdo nevsiml a toho blba, co vede tu divizi nevykopli kidat hnuj a jeste mu nesebrali obcanku.

Zajimalo by me, jestli by se naslo par lidi, co by meli koule, zalozili nejakou asociaci napr. opravaru PC a nepodali na MS zalobu. U nas na to ale zatim nemel koule ani dTest, prestoze jsem jim jen nektere veci naserviroval na podnose a uznali, ze to na zalobu je. Hlavne ze machrujou ...

V Holndsku takhle treba zaluji google kvuli podobnym vecem, co dela i MS ...