reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak dostat z televize 5.1 zvuk pri prehravani filmu z notebooku ?

Klobasor (1)|24.10.2016 09:52
Ahoj, prosim o radu. Mam pripojeny notebook k TV (Panasonic TX-P42G30E) pres HDMI kabel. K TV mam dale pripojene domaci kino tak pres HDMI.
Kdyz pustim na notebooku film s 5.1 tak mi jde z domaciho kina pouze stereo zvuk, obraz na televizi je okay. Potrebuji jeste nejaky dalsi propojeni kablem nebo je problem nekde jinde?

Domaci kino<--HDMI--TV<--HDMI--Notebook

Diky
Ventero (1280)|24.10.2016 13:43
TV nejspíš neumí vůbec signál 5.1 zpracovat. Také to nemusí umět domácí kino via HDMI. Už jsem viděl pár domácích kin, které uměly 5.1 jen z DVD.

Pro začátek můžeš zkusit zaměnit pořadí: Nejprve z NTB do kina a pak z kina do TV - jestli tedy kino umí předat obraz po HDMI. To je - vsadím si na to - celé otázka funkcí jednotlivých přístrojů ...
Mirec75 (1)|20.12.2016 19:56
Ahoj Klobasor, vyriesil si problem? Momentalne zapasim s tym istym problemom. Mam zapojeny TV Panasonic ET60E - 3xHDMI- z toho jeden ARC prepojeny s domacim kinom. 5.1 zvuk funguje aj z STB zapojenom cez HDMI aj pri spusteni z ext.HDD zapojenom cez USB. Teraz som kupil notebook ASUS X556UV a ked ho prepojim cez HDMI tak nie a nie dostat 5.1 vystup iba stereo. NB nema iny vystup pre 5.1 a nie som si isty ci cez to HDMI to ide von. Precital som uz kopec clankov a nic nezabera. Nasiel som odporucane riesenia:
1. externa zvukovka USB s optickym vystupom - domace kino ma opt. vstup tak by to slo prepojit (HDMI nie)
2. HDMI extractor, ktory rozdeli signal a opat optikou prepojim s kinom

Predtym ako budem investovat do niektorej z moznosti sa chcem opytat ci to fakt nepojde cez ten HDMI z NB.
Zvuk je tam Realtek, mam nainstakovane najnovsie ovladace. Nenasiel som moznost natvrdo priradit 5.1 vystup cez HDMI.

Prosim o radu.

Dakujem.
Mirec