reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otázka na instalaci klasických HDD do "nových typů" skříní...

fidorka (213)|22.3.2017 12:20
Budu stavět nové PC, mám 1xSSD a 3xHDD (s tím že do budoucna budu určitě kupovat ještě 1 HDD) (klasické)

Chci se zeptat na 2 věci... momentálně mám 4 HDD ve starém PC a mám "klasikou" skřín bez HDD racku s velkým počtem 3,5inch pozic na disky.

Každý z těch 4 klasických HDD disků mám upevněn normálně šroubky (i s nějakou podložkou protihlukovou pod každým šroubkem). A žádné 2 disky nemám přímo pod/nad sebou, ale vždy je mezi nimi alespon jedna volná 3,5" pozice...

Všiml jsem že skoro všechny nové skříně (levné) mají malý počet 3,5" slotů, většinou HDD rack a rovněž některé mají speciální "bezšroubkové" uchycovací mechanismy...
Viz třeba tady:
http://pcnews.sk/images/stories/pics/review/2015-08/silentiumpc-gladius-M20/Test-SilentiumPC-Gladius-M20-08-interiro.jpg

Dotazy:

1) Nebude teplotně (nebo vibračně) vadit když budu mít 4 HDD disky těsně u sebe (nad/pod sebou)? (2x 5400rpm disky a 2x7200rpm disky) bez předního ventilátoru?

2) Je ten bezšroubkový uchycovací mechanismus u levnějších skříní "spolehlivý"...? Některé totiž nemají šroubky ale opravdu uchycení jen bez šroubků a já mám strach že tyto tray machasnimy atd. nebudou moc dobré a disky by se mohli trochu hýbat při provozou... je to možné?
Salamander (6177)|22.3.2017 12:39
Muzu se te zeptat proc ten svuj pocitac neresis v 1 tematu a zakladas kvuli tomu kazdy tyden 2 nove thready?

4 plotnove disky nad sebou bych bez adekvatniho chlazeni (proudeni vzduchu) neprovozoval, radeji bych je prodal a koupil 1 disk vyssi kapacity (nebo 2 do raidu)

Co se tyce uchyceni, tak v tom takovy problem nevidim, vetsinou tam byvaji nejake antivibracni podlozky
fidorka (213)|22.3.2017 17:39
Co týden to dva thready to nevadí ne :-)? Dělám to protože jsou to odlišné věci (jenom je řeším kvůli stavbě nového PC) a myslím že to pomůže více lidem, takže by v tom problém být neměl ne?

Jinak díky za odpověd. A kdybych tam dal nějaký standardní 12-14cm větrák co se dává do frontu skříně, tak by s chlazením neměl být problém...

To uchycení se neptám kvůli hluku, ale ptám se jestli to disk udrží fakt v pohodě, aby to nějak nepoškodilo hlavičku disku... možná jsem paranodní ale mě ty nešroubková uchycení co jsem zažil vždy přišla docela viklavá (a měl jsem strach že by se disk dříve nebo později pokazil)
Fox_25 (613)|22.3.2017 18:29
Tak si kup použitou, ale za to pořádnou skříň, občas se objeví Define R2/R3 od fractalu za tisícovku.

Nebo se zeptej zde, kamarád si tam jel pro skříň a říkal že skutečně mají i staré bytelné skříně za pár stovek. Je to pořád lepší než ty levné "papíráky" za pětistovku.
https://pc.bazos.cz/inzerat/72806310/Kvalitni-bytelne-PC-skrine-cernebilestribrne.php
Salamander (6177)|22.3.2017 18:41
A ty s tim PC nejak hybes kdyz je v provozu? Nebo myslis ze by se sam disk poskodil vibracemi? :notsure
fidorka (213)|25.3.2017 16:22
Ano myslel jsem tím že by se disk sám poškodil vibracemi když není PEVNE přišroubován, jen uchycen nějakými plastovými uchycovacím mechanismem...
Fox_25 (613)|25.3.2017 16:32
Mám v koši na disky místo šuplíků natažené dráty a na nich jsou položené disky. Ani serverové 2TB Hitachi se při random seek nehnou.