reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Windows Vista a Aero

Neregistrovaný (0)|25.4.2008 10:34
Jméno tazatele: Franta

Znění dotazu:
Mám ve svém počítači nainstalován OS Windows Vista Home Premium,ale nejde mi v něm spustit Aero i když nastavení provedu podle manuálu .V nastavení vzhledu v části barevné schéma je potřeba v nabídce vybrat Windows Aero a potvrdit.Ale v nabídce místo možnosti Windows Aero je jenom možnost Windows Vista-základní.Počítačový hardware požadavky na spuštění splňuje.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
johny__g (6387)|25.4.2008 10:41
Asi by jsi přece jen měl vypsat HW počítače. Co třeba ovladače grafiky, jaké máš?
cool.user (2822)|25.4.2008 10:43
start -> a klikni na tento pocitac pravym mysidlem -> vlastnosti a povez nam jake mas hodnoceni systemu a hlavne jakou ma barvu.
Vezir (120)|25.4.2008 10:45
Ahoj, na svém NB jsem měl podobný problém, vyřešil jsem to přeinstalováním ovladače grafiky, originál driver dodaný výrobcem (ACER) nefungoval, takže jsem jej nahradil jiným. Jen si musíš dát pozor, aby se jednalo o kompatibilní ovladač, to platí zejména pro notebooky, kde například ATI neposkytuje na webu ovladače, ty jsou k dispozici pouze u dodavatele hw (u mě tedy ACER, je možné využít i driver jiného výrobce pro stejný hardware, takto jsem to vyřešil já).
Intri (3490)|25.4.2008 11:12
Napiš nám, jakou grafickou kartu a jaké ovladače k ní máš.
pegy (757)|1.5.2008 00:59
[QUOTE=Vezir;116529]... kde například ATI neposkytuje na webu ovladače [/QUOTE]
To si kde prisiel na taku blbost? Ovladace k NB sa na strankach ATi nachadzaju, ci uz ide o integrovane VGA v cipsete alebo MXM VGA moduli (ATi mobility Radeon) ;)
cool.user (2822)|1.5.2008 01:13
[QUOTE=pegy;118205]To si kde prisiel na taku blbost? Ovladace k NB sa na strankach ATi nachadzaju, ci uz ide o integrovane VGA v cipsete alebo MXM VGA moduli (ATi mobility Radeon) ;)[/QUOTE]
Pegy, kdyz necemu nerozumis, tak se k tomu nevyjadruj.

Od catalyst 7.3 nejsou v ovladacich podporovany mobilni graficke chipy ati, ty si musi dodat sam vyrobce NB.
pegy (757)|1.5.2008 02:56
[QUOTE=cool.user;118209]Pegy, kdyz necemu nerozumis, tak se k tomu nevyjadruj.

Od catalyst 7.3 nejsou v ovladacich podporovany mobilni graficke chipy ati, ty si musi dodat sam vyrobce NB.[/QUOTE]
Aha tak to je zaujimave, asi mi nieco uslo, vychadzal som z toho, ze na stranke maju ovladace pre mobility Radeon a Ja pouzivam pre cipset s integrovanou VGA napr. tieto pre X1150 a nezaznamenal som, zeby boli nejak nefunkcne alebo pri instalcaii hodili chybu, ze nie su pre NB...

//EDIT: Hmm tak na stranke som fakt uz k rade HD2000/3000 nenasiel ovladace, OK ospravedlnujem sa, tak to mi nejak uslo :)