reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s WIFI nebo s NTB ?

mikar (4)|5.3.2012 10:01
Ahoj všem. Mám takový pro mě zajímavý problém a nevím si rady co s tím. Doma mám 3 NTB. Dva vidí, zjistí WIFI síť (doma) a není problém se do ní přihlásit. Ten třetí NTB najde všechny možné WIFI sítě v okolí, ale tu domáci, ta co je nejblíže, tu prostě nenajde, nevidí ji, nezobrazí se na výpiosu dostupných sítí. Nastavení všech třech NTB je stejné. Zkoušel jsem odinstalovat-nainstalovat wifi kartu, změnit ovladače, ba i přeinstalovat OS. NIc nepomohlo ... Poradí někdo něco ? Díky všem.
DrZelenka (2491)|5.3.2012 14:24
Jsou všechny notebooky stejné? Jak máš tu síť nastavenou (b/g/n, kanál, šířka kanálu, zabezpečení)?
mikar (4)|5.3.2012 15:19
Ne nesjou stejné ... Každý je jiný :-) Podrobnosti sítě nemám teď u sebe (jsem v práci), ale vše je nastaveno standadně tak, jak to bylo při první instalaci- zapojení modemu.
DrZelenka (2491)|5.3.2012 15:23
[quote=mikar;495984]Ne nesjou stejné ... Každý je jiný :-) Podrobnosti sítě nemám teď u sebe (jsem v práci), ale vše je nastaveno standadně tak, jak to bylo při první instalaci- zapojení modemu.[/quote]

Pokud si pamatuju, tak se tu dost řešil výběr kanálu (nebylo dobrý vybírat ty poslední), příp. by bylo dobrý zkontrolovat mód (mám USB wifi kartu, která ne vždy najde n síť) a zkusit použít jiný. Pro testovací účely bych vypnul i zabezpečení (i když mi přijde jako blbost, aby nebyla síť vidět kvůli zabezpečení).

Btw máš zaplý vysílání SSID, že? :D
Richmond (8084)|5.3.2012 16:21
Určitě bych navštívil nastavení APčka a nastavil nějaký EU kanál - někdy mají síťovky problém s 13. kanálem. Další problém by mohl být v přibalených ovladačích/ovládacím panelu - typicky u notebooků s XP, které nepoužívají k připojení to co je ve Windows, ale svojí vlastní utilitku. V neposlední řadě může jít jen o dva profily k jednomu APčku - každý z nich s jinými parametry... Chtělo by to tedy poslat více informací ;)
mikar (4)|5.3.2012 17:56
Tady je nastaveni modemu Zyxel P660HW-T3 v2

Wireless Setup

Active Wireless LAN
Network Name(SSID) doma
Hide SSID
Auto Scan
Channel Selection

Security WPA-PSK

Security Mode
Pre-Shared Key
ReAuthentication Timer 1800 (In Seconds)
Idle Timeout 3600 (In Seconds)
Group Key Update Timer 1800 (In Seconds)

Wireless Advanced Setup

RTS/CTS Threshold (0 ~ 2432)
Fragmentation Threshold (256 ~ 2432)


Preamble
802.11 Mode
Max. Frame Burst (0 ~1800)



Pokud je potřeba ještě jiné nastavení, tak rád dodám. Jenom mě prosím naveďte, kde to zjistím. Díky:-)
mikar (4)|5.3.2012 18:29
[quote=Richmond;495992]Určitě bych navštívil nastavení APčka a nastavil nějaký EU kanál - někdy mají síťovky problém s 13. kanálem.... [/quote]

Tak tady byla chyba. Namisto autoskenu jsem nastavil jiný kanál a jede to:-) Díííky moc :thumb