reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vzdalene ovladani PC prez net jen pomoci OS XP - (**vyriešené**)

nirman (20)|11.2.2008 20:10
Dobry den, asi pred mesicem jsem mel tu cest s jednim nejmenovanym spravcem nejmenovane mestske, kabelove site, ktery mi popsal postup jak prez internet propojit dva PC a moznost ovladat jej (jako host ovladat server) jen pomoci Sitovych pripojeni v nastaveni winu XP Pro. Bohuzel jsem zapomel jaky byl postup takze prosim jestli nekdo vi jak to propojit tak poradte. Pamatuju si jen, ze stacilo u serveru nastavit IP hosta a heslo a zaskrtnout povoleni. Jeste jedna zvlastnost - Oba PC musi mit pry nastaveny ucet (ucet pri prihlasovani do XP a oba ho MUSI mit opatreny heslem. Dekuji
Lax (97)|12.2.2008 11:21
Myslíš jako použití vzdálené plochy? Use google ...
bright (95)|12.2.2008 12:04
Postup pro použití vzdálené plochy zde a zde
nirman (20)|12.2.2008 15:49
Jo diky. Lituju ze me nenapadlo vzit napred googla...
nirman (20)|16.2.2008 17:55
Takze zkousel jsem to podle onech navodu ale nepodarilo se mi to. Nejspis to bude roterem ktery serverovy pocitac ma. Co ted?
pavel_p (993)|16.2.2008 20:24
Přesměrovat port 3389 na konkrétní PC.
nirman (20)|16.2.2008 21:16
Kdyz se nastavuji hodnoty serveru (prihlasovaci jmeno, heslo a domena) tak kam vubec mam napsat IP? X krat jsem hledal cokoli kdy bych nastavil IP a port jsem take nenasel. A jeste nevim co zde znamena ta domena..
Bez názvu.JPG
pavel_p (993)|16.2.2008 22:58
IP do kolonky počítač, pak jméno a heslo je to kterým se přihlašuješ do Windows. Doménou se netrap, používá pro centralizovanou správu uživatelů v podnikových sítích.
Port 3389 musíš povolit ve firewallu na počítači ke kterému se přihlašuješ a pokud počítače nejsou v jedné síti a je mezi nimi router, tak na něm musíš přesměrování portu 3389 nastavit na jedno konkrétní PC. Při připojení pak nezadáváš IP počítače, ale IP routeru.
Pokud se chceš dostat do podnikové sítě (soudím dle zmínky o serveru) tak je to o domluvě s adminem, protože router musí přenastavit on.
EDIT: Ještě ověř, jestli je ve vlastnostech systému (win+break) na záložce vzdálený přístup vzdálená plocha povolena a uživatel má nastavené heslo.
nirman (20)|17.2.2008 13:19
Jo povoleno to je a heslo nastavene je taky. Server jsem nemyslel takovy ale server jako PC na ktery se chci prihlasit (host nebo jak se to..). Rozeberte prosim vic to nastaveni firewallu (mam jen windowsacky) a to jak zjistim onen port na pozadovany PC na routeru.
trodas (1753)|17.2.2008 15:17
No, ten port ti tady vsichni pisou - 3389 ;)
nirman (20)|17.2.2008 15:38
Ale jak to mam povolit v tom firewallu mi neni jasne
SpeedFilip (213)|17.2.2008 16:14
Niesom si isty ale skus: ovladacie panely,firewall, vynimky ,pridat port
nirman (20)|17.2.2008 16:29
Tak tenhle port tam teda uz mam (co mi pise win pri pridavani).

Neni zapotrebi verejna IP? Ani jeden PC to nema..
pavel_p (993)|23.2.2008 16:31
Aspoň router/server na kterém máš možnost nastavit přesměrování portů veřejnou IP mít musí. Pak nastavíš na který počítač ve vnitřní síti port 3389 přesměrovat (jeho ip). Při připojení přes vzdálenou plochu pak zadáváš místo privátní ip veřejnou ip serveru/routeru. Odchozí port pro vzdálenou plochu nelze dost dobře měnit, takže pak je asi nejjednodušší se připojovat na jeden počítač a z něj dále do vnitřní sítě.