reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

subwoofer-škodí jeho blízkost PC?

adolfik (236)|13.2.2008 12:59
Opravdu nevím kam dát tohle téma, tak sorry :D
Mám docela malej stůl, a tak sem použil subwoofer jako podložku pod monitor(CRT). Naštěstí se nic nedělo s obrazem, ale po čase se mi to přestalo líbit (vzhled), tak jsem ho dal na bok k bedně a monitoru. To nešlo pač monitor začal zlobit (vlnění, barvy...). Jedině řešení kam ho dát je (opravdu vzhledem k místu a délkám kabelů to nikam nejde) je položit ho na skříň PC, kde monitor se nevlní, ale zase nevím jestli subwoofer něco dělá PC. Takže otázka zní:"Může blízkopoložený subwoofer něco udělat součástkám?" :)
mech13 (5526)|13.2.2008 13:19
v subwooferu je docela velky magnet, takze ten muze za ty neprijemnosti s monitorem. floppynu uz asi nepouzivas takze to vadit nebude, ale nedokazu odhadnout jaky vliv by to mohlo mit treba na pevny disk...
...No...Name... (586)|13.2.2008 13:21
To zní zajímavě:)...Dávat subwoofer pod monitor je docela hardcore...No a teď co se týče té bedny.Ty vybrace co bude sub dělat by mohly vadit diskům...Jaký výkon má ten sub?Předpokládám že tak kolem 10-15W,co?

///áá,pozdě.Tak aspoň napiš jaký je ten výkon...
adolfik (236)|13.2.2008 13:27
25W
Jinak SW-F2.1 1500
A kam se většinou dávají subwoofery?
eraser (0)|13.2.2008 13:28
Mám niekoľko rokov subwoofer tak 20 cm vedľa PC a žiadnu poruchu som nezaznamenal. :) Ale pozor, jedná sa o hliníkovú bedňu Dream Tsunami.
adolfik (236)|13.2.2008 13:28
disketovku používám :D
...No...Name... (586)|13.2.2008 13:28
Vetšinou se dává na zem.Nejlépe do rohu místnosti...kvůli akustice.Nebylo by lepší koupit delší kabely?

//Muj sub má sice jen 30W,ale na case bych ho určitě nedal(už jen kvůli váze)...Chvilku jsem ho měl taky vedle case na stole...ale ty basy byly takové divné...
ioannis (99)|13.2.2008 13:48
Vetsina tzv. lepsich vyrobcu (napr.Creative,Logitech) ma repraky i subwoofer magneticky stinene, nevim jak Genius-Kye. Horsi to bude s vibracema. Mohl bys pouzit nejakou antivibracni podlozku, ale radsi bych ho dal na zem do rohu, jak radi ...No...Name...
adolfik (236)|13.2.2008 13:57
hmmm takže koupit delší kabely :(
...No...Name... (586)|13.2.2008 14:03
Ale pořád lepší,než kdybys přišel o disk...Navíc ti to možná začně o něco lépe hrát...Ber to pozitivně!;)
johny__g (6387)|13.2.2008 15:03
[QUOTE=...No...Name...;89974]Vetšinou se dává na zem.Nejlépe do rohu místnosti...kvůli akustice.Nebylo by lepší koupit delší kabely?

//Muj sub má sice jen 30W,ale na case bych ho určitě nedal(už jen kvůli váze)...Chvilku jsem ho měl taky vedle case na stole...ale ty basy byly takové divné...[/QUOTE]

Přesně, a otvor bassreflexu namiř do toho rohu, tak je to ideální. A když ne do rohu, tak aspoň proti zdi.
adolfik (236)|13.2.2008 16:34
to jsi nemohl říct dřív. :D Teď jsem to namířil do středu místnosti
adolfik (236)|13.2.2008 16:41
to jsi nemohl říct dřív. :D Teď jsem to namířil do středu místnosti, ale i tak to je blbý pač za zdí jsou rodiče a těm by se to moc nelíbilo :(
Leroj (271)|13.2.2008 17:00
[QUOTE=adolfik;89961]Jedině řešení kam ho dát je (opravdu vzhledem k místu a délkám kabelů to nikam nejde) je položit ho na skříň PC...[/QUOTE]
tohle mě dostalo, když si představím můj sub na PC :) /je o něco větší a asi 2x těžší než comp/

K tomu umístění:
tím posunováním se dá celkem úspěšně regulovat intenzita a barva hlubokých tónů, akorát je potřeba aby basreflexový otvor /pokud ho má/ směřoval ke zdi nebo do rohu. Pokud je "výfuk" dolů, tak se to reguluje výškou odhmotňovacích nožek. V každém případě je dobré, aby sub stál na zmíněných nožkách na pevném podkladě - používá se např. mramorová deska - omezí se tím přenos basů do podlahy, takže se sníží nepříjemné dunění, které bývá hodně slyšet a obvykle dost ruší sousedy. Omezí se tak i vznik rezonancí /např. skleněných tabulek apod./
...No...Name... (586)|13.2.2008 17:36
Tak to asi taky zkusím...Protože mam v pokoji 2 staré knihovny,které mají skleněná šoupací dvířka...a dost tady vybrují...

//kdybych já dal na svojí case tak se asi propadne...ale ne kvuli tomu že by to byl takový macek...ale spíš kvůli tomu že case je od EuroCase...
Sieben (513)|13.2.2008 18:12
prosím,aspoň tu základní češtinu se snažte respektovat....
vybrují....co to je za slovo?:stupid
každýmu občas něco uklouzne...ale slovíčko vybruje...to je jak dyskotéka,dysžokej a dygytalky :runaway

Jeslti si chceš pohrát, vezmi si magnet a jezdi si s ním po monitoru a jeslti máš jiné choutky...vem is ruku a jezdi si...no nic, radši mlčet:) :D

No každopádně nejlepší varianta byla koupě kabelů...a tu jsi udělal, takže už je to ok:)
...No...Name... (586)|13.2.2008 19:43
[SIZE="1"][OT]Já ty choutky měl:D...jsem to psal za běhu k mojí milej...Tak se nečerti,příště si dám pozor...TAK A UŽ KONEC:shut[/OT][/SIZE]