reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Radeon X1650XT (RV560) - zkušenosti, dotazy, problémy

Smeli (2302)|1.12.2006 13:08
Vše týkající se této GK směřujte prosím do tohoto threadu.

Radeon X1650XT
GPU: RV560 (80nm)
Takty: 575MHz pro jádro a 675MHz (1350MHz efektivně) pro paměti
Vertex Shaders - TMU’s - Pixel Shaders - ROP’s: 5 - 8 - 24 – 8
Podporuje CF s interní propojkou bez nutnosti MC.
Standartně osazovaná 256MB GDDR3, 128-bitová sběrnice.

Karta je přímou konkurencé pro 7600GT od NVIDIE, výkonostně jsou na tom obě přibližně stejně. Cena by se měla pohybovat okolo 150$ (cca 4 - 5 tisíc korun).

http://www.hexus.net/content/item.php?item=7305&page=1
http://techgage.com/article/asus_eax1650xt_256mb
fanik (81)|10.12.2006 07:15
boboco (1987)|15.12.2006 12:25
Teď "babo raď":)

Budu si na přechodnou dobu kupovat x1650XT a rozhoduji se KTEROU:)

Mám dva horké kandidáty (nehleďte na cenu, obě mě stojí stejně) a nevím pro kterou se nakonec rozhodnout:notsure

První možnost v podání MSI, s pasivem a takty 574Mhz/1350MHz
Druhá možnost v podání HIS-Excalibur, s pasivem a takty 575Mhz/1380MHz

Zajímalo by mě, jestli třeba někdo nemá praktickou zkušenost - neví třeba jestli HISka nemá lepší paměťové čipy atp.

Díky za všechny reakce
fanik (81)|15.12.2006 13:13
Někde jsem nedávno četl nějakou recenzi a v ní to hisácké chlazení dost chválili, jinak těžko soudit, já viděl jen sapphire a aktivní. No osobně bych raději šel do toho HISu... pokud to nějak pomůže.
Smeli (2302)|15.12.2006 13:18
No mi se na tom pasivním HISu nelíbí ten chladič, respektive ty žebra vypadají tak nějak vychrlatě.

Osobně bych vzal raději se Silencerem.
boboco (1987)|16.12.2006 14:26
Ta žebra vypadají dost křehce, ale já s grafárnou fotbal nehraju, tak snad bude OKI:) Vezmu asi tu HISku. V úterý bych ji měl mít. Bude to má první osobní ATI;)
fanik (81)|20.12.2006 08:56
Tak co? =)
boboco (1987)|20.12.2006 10:05
No, měla by být dnes, uvidím až se dostanu do firmy:) Včera selhal sklad v BGS LEVI a nestihli to vyskladnit,snad to přijde dnes, pokud pro změnu neselže PPL:D

Holt Vánoce, Vánoce, přicházejí, doprava selhává:D
boboco (1987)|20.12.2006 18:52
[quote=fanik]Tak co? =)[/quote]

Že já idiot se nechal do tý ATI dokopat, nebejt mi líto těch čtyřech tisíc, tak ji vyrvu z kompu a rozsekám ji na malý kousíčky abych si ulevil. Už přes hodinu tu zápasím s ovladačema (v zájmu zachování si dobré pověsti zde na fóru, vypouštím všechna sprostá slova, přestože bych je teď opravdu použít potřeboval!!!!:mad:). Vždy když nainstaluju ovladače (Catalyst 6.12, pouze ovladač obrazovky, zkoušel jsem i drivery z CD, opět jen driver obrazovky, nechci instalovat NET Framework) po restartu PC najede, ale bez grafického výstupu. Funguje jen režim VGA který najede v 16barvách (to jsem naposledy viděl u WIN98, pár let zpátky), ale při jakémkoliv pokusu o změnu rozlišení nebo hloubky barev se opět vypně monitor... Přitom ve správci zařízení je vše v pořádku, vše nainstalováno korektně. Pak jsem přidal ATT a tím jsem vše úplně dorazil. Ten po nastartování PC v 16barvách začal zaplňovat RAMku rychlostí zhruba 1,5MB/s a stále říkal jen "loading...". Vzdal jsem to, na tohle opravdu nemám čas ani nervy, teď se mi dotáhly Omegy a jdu zkusit ty... Jestli se opět vyskytne problém, jedu si do firmy pro servisní GeForce 6600GT, protože na tohle opravdu nemám čas ani nervy:thumbdown :thumbdown :thumbdown

Nevím jestli někde dělám tak zásadní chybu, nebo co se děje, ale už se nedokážu moc soustředit, musím se jít zchladit ledovou vodou, jinak to tu něco odnese)
first.indian (683)|20.12.2006 19:04
"nechci instalovat NET Framework"
To bude patrne ten problem...
boboco (1987)|20.12.2006 19:08
[quote=first.indian]"nechci instalovat NET Framework"
To bude patrne ten problem...[/quote]

Tak proč mi instalace neřekne "je nutné nainstalovat NET Framework?!" a instalace se korektně dokončí?! Myslel jsem že NET Framework je potřeba jen pro Control Center a ten jsem neinstaloval.

Omegy nejedou, zřejmě neumí x1650XT, toho jsem se trochu bál...:(

Je něco novějšího pro ATI kromě Catalyst 6.12?

EDIT: Já koukám jak puk, ATI Catalyst 6.12 je novější jak 6.9?!?! Co je to proboha za logiku?! Proč se ty starší nejmenují 6.09????
first.indian (683)|20.12.2006 19:19
6.12 jsou momentalne nejnovejsi drivery :) Na tvuj edit muzu rict jen jedno: :D LOL :D
Mimochodem taky se mi nelibi CCC (Catalyst Control Center) mnohem vic se mi libi starsi ovladaci panel ;)
tgfh (2985)|20.12.2006 19:24
Jak jsem ještě neznal pořádně ATi ovladače, taky mě to zarazilo.
Číslo prostě znamená rok.měsíc a např září se píše 9 ne 09 tak asi proto.

EDIT: 6.12 jsou momentálně nejnovější! Který je měsíc? :D
Sice se píše rok spíše 06 než 6.
To je jedno, takovou blbost nebudeme řešit :)
P@pi (1519)|20.12.2006 19:29
Docela mě překvapuje, co tam s tim máš.

Pojmenování:
leden (200)6.1
únor 6.2
...
říjen 6.10
prosinec 6.12

občas ještě vyjde x.13

A pak zase 7.1
7.2
...

Jinak 6.12 jsou pouze originální a NGO, ale těma si asi moc nepomůžeš. Na ovladače sice potřebuješ .NET Framework, ale na instalaci ovladačů bez CCC by to .NET chtít nemělo.
boboco (1987)|20.12.2006 19:30
[quote=first.indian]6.12 jsou momentalne nejnovejsi drivery :) Na tvuj edit muzu rict jen jedno: :D LOL :D
Mimochodem taky se mi nelibi CCC (Catalyst Control Center) mnohem vic se mi libi starsi ovladaci panel ;)[/quote]

Nyná píšu příspěvek v rozlišení 640x480/4bit, instaluji NET Framework 2.0 a CCC. Jestli to ani pak nedopadne, končím...

apropó, ten pasiv má v OTEVŘENÉ skříni dobrých 70°C bez sebemenší zátěže...
tgfh (2985)|20.12.2006 19:47
70 Stupňů jo? MAZEC :D :D :D
To abys tam přidělal ještě nějaký ventilátor...
boboco (1987)|20.12.2006 19:53
[quote=P@pi]
Jinak 6.12 jsou pouze originální a NGO, ale těma si asi moc nepomůžeš. Na ovladače sice potřebuješ .NET Framework, ale na instalaci ovladačů bez CCC by to .NET chtít nemělo.[/quote]

Kluci, díky za rady, ale nervy mám jen jedny. Nainstaloval jsem vše (včetně NET Frameworku a CCC) a stejně, po restartu se vypne monitor a počítač jede bez grafického výstupu. Když grafika pouští něco nepěknýho do monitoru, napíše mi "Input not supported", když odpojím kabel, napíše "Cable is not connected", ale v tomhle případě se prostě jen vypne a tím končí sranda. Tenhle můj stařičkej LCD monitor je hodně vybíravej, běhá jen na 60Hz a do rozlišení 1024x768, ale pokud se mu někdy něco nelíbilo, vždy to napsal, teď jen zhasne. Asi nemá ATI rád, nebo nevím. Kartu zítra zkusím ve firmě (myslím, že je 100% v pořádku, jen prostě nechce fungovat u mě, s mým monitorem).

Jedu si do firmy pro nVidii, protože potřebuju pracovat, na tohle vážně nemám čas, nic podobného jsem doma nikdy nezažil a to jsem tu vystřídal dobrejch 15 grafik, možná víc (samozřejmě vždy nVidie).

Ještě ji pak u sebe zkusím na štědrej den s novým monitorem, ale i tak, jestli někdo chcete, mám tu na prodej HIS Excalibur X1650XT 256MB DDRIII s pasivem za 4000,- včetně poštovnýho.

Edit: Sorry, nějak mi tu zazlobily citace:)
Smeli (2302)|20.12.2006 20:04
Hm a jak si se zbavil starých ovladačů od 7900? Prostě sprostě odinstaloval? Vyčistil řádně systém? Vyzkoušet GK v jiném PC (nejlíp kde už ATina je) a pokud by to bylo bez problémů bude problém u tebe.

Ten net. je nutný pro chod CCC, omegy mají poslední verzi tuším 6.10, tzn bez podpory X1650XT.

Teplota je na pasiv celkem zajímavá (asi ty žebra nejsou jen "vachrlaté")
boboco (1987)|20.12.2006 20:18
Dřív než jsem vyndal "starou" nVidii jsem samozřejmě všechny drivery odinstaloval a PC vyčistil TuneUpem. Teprv pak jsem ho vypnul a kartu vymněnil. V instalaci SW/HW nějaký zkušenosti přeci jen mám:)

Ta karta je strašně lehounká, myslím, že tohle by nemohlo fungovat jako pasiv ani kdyby... prostě ne, pokud se člověk chce držet s teplotou pod 100°C. Ale byl to můj odhad, když jsem sáhl na ten pasiv, čidlo by možná tolik neukazovalo, každopádně prst bych na to dýl jak vteřinu neudržel a to znovu podotýkám, že jsem měl otevřenou skříň a grafika byla bez jakékoliv zátěže. Jinak co se týče CCC, moc pěkná věc, když jsem na to v liště kliknul, tak se to zavřelo, jinými slovy, prostě se ten CCC nedal spustit, vždy jen probliknul a zavřel se. Vše jsem odinstaloval (zpropadená kupa softwaru), dojel pro grafku a během pár kliknutí a jednoho restartu mám 6600GT 100% funkční a PC schopen práce.

Když ve firmě dělám PC a ATI grafikou, tak je to vždy na novém OS, dám tam všechem ten pitomej soft, jak je nastaven v defaultu, ono to běží a víc se o to nestarám. Všem známým a přátelům jsem vždy postavil PC s nVidií, tak to teď vlastně bylo poprvé, kdy jsem se ATInou zaobíral trochu podrobněji... a jak to dopadlo:D -Myslím, že s novým Windowsem by běžela, ale k tomu mě nic a nikdo nedonutí, pokud to nebude nezbytně nutný.

a nakonec taková malá památka na dvouhodinový výkon ATI v mém PC:


Na co jeden "Ovladač obrazovky", a na co dva, když tři jsou lepší...:mistake :hmm

-nVidii vždy stačil jeden, to je věc:D

Zazvonil zvonec a s ATI je u mě navždy konec:p
first.indian (683)|20.12.2006 20:19
Podle me je zadrhel v ovladacich... Doporucuji na odinstalovani pouzit nejakou utilitu jako je treba CCleaner nebo neco podobneho. Jinak 70 stupnu s pasivem se jeste da...
EDIT: no boboco na tvoje problemy me napada jen jedna odpoved: Kdyz to neumim tak to nedelam :D A kdyz uz je chyba na moji strane tak si to necham pro sebe ;) Ja s ATI zatim zadny podobny problem jako ty nezazil a ze jsem jich do PC dal uz hodne... I kdyz v posledni dobe me nastvala kvalita obrazu u Catalyst 6.12 ale to je uz OT... :)
P@pi (1519)|20.12.2006 20:24
Mno 3 ovladače obrazovky? Odkud jsi stahoval ty ovladače? Todle se mi za několikaletou praxi s ATI nestalo, asi bude problém s novou kartou a ovladači :cool:.

Odinstalovat ovladače pomocí CCleaner nebo DriverCleaner nebo radši oboje... :D
boboco (1987)|20.12.2006 20:37
[quote=first.indian]
EDIT: no boboco na tvoje problemy me napada jen jedna odpoved: Kdyz to neumim tak to nedelam :D A kdyz uz je chyba na moji strane tak si to necham pro sebe ;) Ja s ATI zatim zadny podobny problem jako ty nezazil a ze jsem jich do PC dal uz hodne... [/quote]

Jo, já souhlasím s ATI to fakt neumím a nervy dělaly svoje, protože jsem potřeboval pracovat:(.
Víš, já si zcela naivně představoval, že v 17:30 odinstaluji starou nVidii a vyndám ji, v 17:32 nastartuje PC s ATI které nainstaluju nové drivery a nejpozději v 17:35 budu moc dále pracovat jak jsem potřeboval:). Já s Tebou souhlasím, ve firmě ATI normálně používám a ty karty chodí... jo. tohle je asi holt jiná situace, nevím... a k tomu screenshotu, to je z driverů které byly na ke kartě na CD (k těm jsem přistopil až když všechny ostatní pokusy selhaly. Co se týče těch odinstalátorů, až budu mít mezi svátkama víc času a pokud do tý doby tu kartu neprodám, zkusím se na to ještě jednou vrhnout. S nVidií jsem opět nikdy nic takového nepotřeboval:o Možná měla nějakej problém s mým monitorem, nevím, celý se mi to zdá fakt divný... Zítra ve firmě, v jiném PC určitě poběží.
pas!k (3765)|20.12.2006 20:59
Myslim ze na jedne zkusenosti se neda stavet .. me osobne se cc taky nelibi a to atiny pouzivam jak v praci tak doma nejhorsi zjisteni bylo kdyz od jiste verze byl nutnu framework ale co nadelas kdyz si clovek zvykne prekousne vse :) Ale podobny problemy sem nemel vetsinou instalace vali napoprve
fanik (81)|21.12.2006 05:25
S teplotou to lepší nebude... jinak zkus nainstalovat klidně starší omegy nebo ngo a přes ně pak poslední catalysty - zůstane ti starej panel, ale ovladače budou nové
Pokud máš nějaký prázdný harddisk, tak si zkus udělat čistou instalaci systému a driverů.

Jinak můj přesný postup by byl tento: normálně bych nainstaloval kompletní 6.12 včetně komplet frameworku a CCC (framework musíš mít obě verze a instalovat je posloupně podle verze). framework dneska používá kdeco...
Na to bych po restartu plácnul nějaké omegy nebo ngo (bez přepisování novějších souborů) a po dalším restartu ještě pro jistotu znovu instaloval poslední catalysty (pouze ovladače). Zase by ti měl zůstat starý panel s novými ovladači.
CCC můžeš v klidu odinstalovat

Rozhodně přeinstaluj i directx

Jinak stejné potíže mají i lidé co přechazí z Ati na nvidii - to je prostě normalní =)
boboco (1987)|21.12.2006 09:11
[quote=fanik]S teplotou to lepší nebude... jinak zkus nainstalovat klidně starší omegy nebo ngo a přes ně pak poslední catalysty - zůstane ti starej panel, ale ovladače budou nové
Pokud máš nějaký prázdný harddisk, tak si zkus udělat čistou instalaci systému a driverů.

Jinak můj přesný postup by byl tento: normálně bych nainstaloval kompletní 6.12 včetně komplet frameworku a CCC (framework musíš mít obě verze a instalovat je posloupně podle verze). framework dneska používá kdeco...
Na to bych po restartu plácnul nějaké omegy nebo ngo (bez přepisování novějších souborů) a po dalším restartu ještě pro jistotu znovu instaloval poslední catalysty (pouze ovladače). Zase by ti měl zůstat starý panel s novými ovladači.
CCC můžeš v klidu odinstalovat

Rozhodně přeinstaluj i directx

Jinak stejné potíže mají i lidé co přechazí z Ati na nvidii - to je prostě normalní =)[/quote]

OKI, vyzkouším až bude víc času, několikrát jsem již ve firmě měnil starší ATI za novou nVidii i opačně a nikde jsem se s takovýmto problémem nesetkal. Já myslím, že je i dost na vině, že karta je moc nová. ad. kdyby ji již podporovaly Omegy, asi bych tyhle problémy vůbec neřešil.
boboco (1987)|22.12.2006 23:38
Nevím jestli mám bejt vtipnej, brát to s humorem nebo začít používat opravdu vulgární výrazy....

Windows XP, který mě krásně fungoval cca půl roku, zažil sestavu na s939 i s775, vystřídalo se v něm MINIMÁLNĚ 10 grafických karet (samozřejmě vždy nVidia) mě dnes, přibližně před dvěmi hodinami navždy nenávratně opustil. Proč? Ptám se proč... a otázek mám hned několik...

1) Když jsem dnes přišel utahanej domů a viděl jsem na stole válet se mou novou ATI x1650XT, řekl jsem si PROČ ji mám na stole a ne už dávno v kompíku?!?!

2) Jelikož mám (jsem měl) ve Windech opravdu obrovské množství softwaru, v žádném případě jsem je nehodlal reinstalovat, ale řekl jsem si, že udělám opravu (ostatně jednu opravu už zažily při výmněně MB) a že tím se musí můj "ATI problém" vyřešit. Stáhl jsem si z Guru3D jakýsi totální deinstalátor driverů, smazal jsem ati, nvidii, všem co mi ten softík nabídl, pak jsem do pc vložil x1650XT, jednou zkušebně najel do windů a pak započal opravu Windů... Jaképak ale pro mě bylo překvapení, když se oprava dostala ke "zbývá 34minut" a dál se nic nedělo. Ani napodruhé, ani na potřetí... Vrátil jsem tedy v holém zoufalství zpátky nVidii, ale už ani s tou se oprava nedokončila... Opět se ptám PROČ?!

3) Samozřejmě mě ani ve snu nenapadlo, že by se něco takového mohlo stát, takže jsem byl velmi lehce rozrušen z toho, že celé svátky strávím s tím, že si budu Windy přizpůsobovat k obrazu svému... ale budiž. Zazálohoval jsem si potřebné zbylé věci z jednotky c:, naformátoval ji a udělal Windy nové. Nainstaloval jsem ovladače desky, a udělal pár základních úprav v nastavení Windů a pak se vrhnul na instalaci Catalystů 6.12. Člověk by řekl, že problém nemohl nastat, naformátovaný disk, čistý windows, kvalitní grafika a kvalitní ATI software... a ono ejhle, po nainstalování driverů ve chvíli kdy se měla zobrazit plocha se vypnul grafiký výstup a vypnul se monitor. Říkám si, tohle už se mi přece někdy stalo?! Ano, to je přeci ten stejný problém, jako jsem měl na starém Windowsu, který šel díky tomuto problému do kytek! Mám jen jednu otázku, do prdele PROČ?!

4) Mé poslední dnešní PROČ je velmi jednoduché... PROČ si já idiot koupil ATInu...

Grafiku jsem zatím v jiném počítači nezkoušel, ale učiním tak nejspíš zítra. Já se totiž naivně domníval, že problém bude v mém OS, ale zřejmě ne... Vidím to tak na 95%, že ta karta u táty (MSI K9NU, Sempron 2800+, 1GB) poběží a já budu kde? -ano odpovězte si sami, nechci být ještě více vulgární...

Jelikož stále ještě předpokládám, že karta je naprosto v pořádku, že se jedná jen o implementovanou nesnášenlivost ATI vůči mé osobě(případně AMD jako pomsta za to, že jsem Venice vymněnil za C2D), tak mám pro všechny FanATIky skvělou Vánoční akci:

ANO, mohl jsem si tuto báječnou kartu, která dává GeForce 7600GT na prdel, nechat a užívat si jí jako doposud, ale já si NE! Žádná ATI, žádnej RADEON a to už navždy, do konce života!!! Za blbost se platí a tudíš: Tahle karta mě stála i dopravou cca 4 100,-CZK (což je nejnižší možná cena na trhu), je zcela nová, s plnou zárukou a já ji nabízím za rovné 3 000,- včetně dopravy a dobírky (samozřejmě až ji vyzkouším a ověřím si, že je opravdu v pořádku). Za tyhle peníze si pak hned objednám Gainward GeForce 7600GS s DDRIII pamětmi a budu si vesele spokojeně chrochat až do doby, kdy ji na jaře nenahradí nová nVidie s podporou DX10. Zítra kartu vyzkouším a projde-li, případnému zájemci ji ihned odešlu.

Veselé Vánoce všem - jak mě, tak fanATIkům...:cool:
pegy (757)|23.12.2006 01:45
[QUOTE=boboco]

2) Jelikož mám (jsem měl) ve Windech opravdu obrovské množství softwaru......

3) Samozřejmě mě ani ve snu nenapadlo......

4) Mé poslední dnešní PROČ je velmi jednoduché... PROČ si já idiot koupil ATInu...[/QUOTE]

2) S drivery sa hrat, je velka zodpovednost a staci vymazat jeden na viac a je to v prdeli. Nuz ja sa necudujem po tom tvrdom zasahu do driverov, registrov a neviem comu vsetkemu ze ti oprava nesla.... Nuz mozno to bola len zhoda nahod alebo si vymazal nieco viac ako bolo zdrave....

3) Starsie LCD mozu mat problem, skusal si SAFE MOD vo Win XP??? Mozno by to nabehlo, mohli ty nastat problemy pri nastaveni rozlisenia po nainstalovani CCC (inak drivery bez CCC nefunguju a plati to aj naopak, ak chces 6.12 drivery musis pouzit aj 6.12 CCC- toto sa mi nepaci, proste pri instalacii musis instalovat ovladace+CCC a to vzdy!!!!!!!!) Skus to nakonfigurovat na nejakom inom monitore pre podmienky tvojho LCD t.j. 1024 *768 @ 60 Hz a potom skus pripichnut tvoje LCD alebo najprv nainstaluj ovladace od LCD a potom od ATI....

4) Nie si Idiot, toto iste sa mi stalo pri prechode s ATI na nVIDIU, vetcsinou to preto riesim preinstalovanim Windowsu. PS: tvrdit, ze si nieco uz nikdy od toho ci hentoho vyrobcu nekupim je unahlene a plinie to s rozculenia, ale nevilucujem, ze to tak nespravis....
fanik (81)|23.12.2006 10:52
nu já se včera konečně zbavil předposlední nvidie a pořídil x1650 a naprostá spokojenost (of course) =)))

ty předměty (ati) z tebe asi cítí hrubovibrační vlnění (jak by řekl Ashtar Sheran) a nechtějí tě =)

No máš recht, když to nejde tak to prostě nejde a je lepší vrátit se k tomu co mám rásd a je osvědčené, pořád lepší něco než nic.

První úpravy taktů 756/1566 (cíl 810/1620)
Smeli (2302)|23.12.2006 11:48
Instalování driverů s nutností CCC? A proč ne každé zvlášť?
boboco (1987)|23.12.2006 11:49
[quote=pegy]2) S drivery sa hrat, je velka zodpovednost a staci vymazat jeden na viac a je to v prdeli. Nuz ja sa necudujem po tom tvrdom zasahu do driverov, registrov a neviem comu vsetkemu ze ti oprava nesla.... Nuz mozno to bola len zhoda nahod alebo si vymazal nieco viac ako bolo zdrave....

3) Starsie LCD mozu mat problem, skusal si SAFE MOD vo Win XP??? Mozno by to nabehlo, mohli ty nastat problemy pri nastaveni rozlisenia po nainstalovani CCC (inak drivery bez CCC nefunguju a plati to aj naopak, ak chces 6.12 drivery musis pouzit aj 6.12 CCC- toto sa mi nepaci, proste pri instalacii musis instalovat ovladace+CCC a to vzdy!!!!!!!!) Skus to nakonfigurovat na nejakom inom monitore pre podmienky tvojho LCD t.j. 1024 *768 @ 60 Hz a potom skus pripichnut tvoje LCD alebo najprv nainstaluj ovladace od LCD a potom od ATI....

4) Nie si Idiot, toto iste sa mi stalo pri prechode s ATI na nVIDIU, vetcsinou to preto riesim preinstalovanim Windowsu. PS: tvrdit, ze si nieco uz nikdy od toho ci hentoho vyrobcu nekupim je unahlene a plinie to s rozculenia, ale nevilucujem, ze to tak nespravis....[/quote]

ad 2) -to je možné, ale zatím se mi to nikdy nestalo:)

ad 3) -mrkni na starší příspěvky, safe mod, vše jsem zkoušel a není to o tom, že by karta pouštěla do monitoru signál, který on neumí - to by napsal (monitor by napsal že signál nepodporuje). Ona nepouští ven žádný signál... A zkoušel jsem vše, co uvádíš, ať samotné drivery, nebo defaultní nastavení instalátoru (tj. vše)

ad 4) Ty to řešíš reinstalem? Já se k tomu nechtěně taky dokopal a ani v naprosto čistém OS na zformátovaném disku karta po instalaci driverů neběží... Ale to už jsem taky psal. A ano, je to rozhodnutí plné rozčílení, vzteku a nervů, ale já když se nějak rozhodnu, tak to tak je... Už z principu věci, ATI už mi nesmí přes práh jak se týhle zbavím.
boboco (1987)|23.12.2006 16:24
Kartu jsem zkusil u táty, ten má LCD s DVI a vše se chovalo normálně. Říkám si, jestli opravdu nakonec nebude problém s mým starým monitorem... ne že by to ATI nějak ospravedlnilo, ale pokud mi poběží se Samsungem 215TW, tak bude po problému... Zjistím zítra večer;) (teda pokud ježíšek objednal správnej typ:D)
pegy (757)|24.12.2006 02:52
Drzim palce aby to fakt vyslo, mozno sa tvoj problem opravi v dalsich driveroch a mozno nie, nove karty od ATI maju problemy s drivery a to je vec, ktora znechuti dost ludi, proste by si mali najst asi trosku lepsich programatorov alebo uz fakt neviem, Ja sa proste stazovat nemozem... PS : Vsetkym stastne a vesele ale hlavne kludne a pokojne vianocne sviatky :)
Smeli (2302)|24.12.2006 09:31
Jenže u nových karet by taky uživatel měl použít drivery z CD. kterou jsou většinou uravené a s ofic verzí v určitých věcech neshodné
pegy (757)|24.12.2006 13:48
Je to mozne, ale s tymto som sa este nestretol, vetcsinou som tam mal vzdy oficialne + netFramework.... :)
Smeli (2302)|24.12.2006 13:53
Tohle bylo u X1950XTX, X1950Pro - prostě s ofic verzí karta nejela, errory a s verzí z CD np.
boboco (1987)|24.12.2006 15:18
Drivery z CD jsem zkoušel a poslal jsem z nich i screenshot kde byl v instalátoru ovladač ATI celkem třikrát... myslím si, ale že bude problém v driverech a díky tomu v určité nekompaktibilitě.... Byl jsem doslova šokován, když jsem zjistil, že ani 6.11 nepodporují tuhle kartu. Jinými slovy, pokud člověk nepočítá drivery na CD, existují pouze jedny jediné ovladače pro tuhle kartu na celým světě!!!;)

No uvidíme jak to celé dopadne:)

Už druhý den funguju bez driverů, tj, například používání posuvníku, kdy stránka nechutně roluje je fakt strašné...:slug Uvidíme jestli to novej monitor vyřeší, moc tomu nevěřím, ale tonoucí se stébla chytá...:o
Smeli (2302)|24.12.2006 15:41
[QUOTE=Catalyst 6.11 Release Notes]Note:
The Radeon® X1650 XT is not supported in this driver release. However, AMD Customer Care can provide replacement software drivers for customers who have damaged or mis-placed their original installation CD. To obtain replacement software drivers for the Radeon® X1650 XT, visit knowledgebase article: http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=23867[/QUOTE]

Nechci se hádat, ale proč "špinit" ATi kvůli jedné nepovedené instalaci? Od moda celkem nevhodné

Edit: stáhl jsem si z webu AMD ofic drivery pro X1650Xt a světe div se:
P@pi (1519)|24.12.2006 16:07
Občas mi Bobocovi výrazy ohledně Ati přijdou jako od RH... njn prostě má smůlu.
boboco (1987)|24.12.2006 16:47
To Papi a Smeli: Kdybych byl RH tak bych Vám hned oponoval, já Vám jen můžu říct, že máte pravdu. Bohužel se tyhle problémy vyskytly v době, kdy jsem na počítači měl fúru práce a tudíš jsem opravdu neměl sebemenší chuť tyhle problémy řešit. Za normálních okolností by mé reakce nebyly tak ostré, ale tohle prostě přišlo v tu naprosto nejméně vhodnou situaci... Uvidíme jak se předvede s novým monitorem...;) A jestli můžu. poprosil bych o link na ty drivery, stáhl jsem z ATI.com oficiální 6.12 a jiné jsem tam nikde neviděl.

...Nechtěl jsem se nikoho dotknout, myslím, že za některé výroky bych se měl omluvit, proto se omlouvám - prostě mě tyhle naprosto nečekané problémy šíleně dožraly a nemohl jsem to v sobě tutlat (zvlášť při představě, že se 7600GS bych neměl sebemenší problém a ještě bych ušetřil - ano, nižší FPS je věc jiná, ale s ATI jsem se zatím nedopracoval ani k tomu, aby zvládla plynule posouvání oken:D)
Smeli (2302)|24.12.2006 16:52
Omluva přijata, ale nevím jak to veme ta ATina:D

[QUOTE=Catalyst 6.11 Release Notes]Note:
The Radeon® X1650 XT is not supported in this driver release. However, AMD Customer Care can provide replacement software drivers for customers who have damaged or mis-placed their original installation CD. To obtain replacement software drivers for the Radeon® X1650 XT, visit knowledgebase article: http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=23867[/QUOTE]
boboco (1987)|24.12.2006 16:54
[quote=Smeli]Omluva přijata, ale nevím jak to veme ta ATina:D[/quote]

ATIně se omluvím, až mě přesvědčí o svých kvalitách, zatím se tak bohužel nestalo...

Dík, tenhle link už funguje:)
P@pi (1519)|24.12.2006 17:15
Já se ti ani nedivim, taky bych to tu psal :p.

Můžeš vyzkoušet WarCaty, ale jestli chceš kompatibilitu, tak jedině oficiální. Snad se ti to povede vyřešit.
boboco (1987)|24.12.2006 19:53
Tak s novým monitorem vše chodí tak jak má:) -teda podařilo se nainstalovat drivery:D Další testy budou následovat...

Podle všeho prostě nefunguje d-sub výstup (přes redukci) ale jen DVI... No každopádně, pomalu se pustím do podrobnějšího testování:P
Smeli (2302)|24.12.2006 20:40
Asi se tady bude někdo omlouvat...
boboco (1987)|24.12.2006 21:17
Za co, že ATI x1650XT není schopna fungovat přes analog?! Přitáhl jsem si z půdy ztarý 17" CRT, ani si nešlusne, když tenhle novej Samsung připojím, místo DVI přes D-SUB, opět nic... za svoje výrazy jsem se už omluvil, ale ATI mě stále nepřesvědčila:D Hlavně, že už aspoň chodí...:o Myslím, že problém s D-SUBem vyřeší až nové drivery... Teď se ale zeptám, čím změním frekvence karty tak, aby se mi po startu windů nepouštěl nějakej zbytečnej soft? -ATT umí taktovat jádro, ale s pamětmi si nějak ne a ne poradit a celkově se mi moc nelíbil a párkrát i hodil nějakou chybku:(
Smeli (2302)|24.12.2006 21:30
Počkal bych na nové verze ATT a nebo Ati Toolu, zatím se prý osvědčí tohle: http://dl.techpowerup.com/Tweaking/winclk522.zip

Jinak ATT je asi nej program na taktování, správu a tweakování GK ATi

Edit: ten D-Sub - tos jel přes redukci, že? Nezkoušel si jinou?
boboco (1987)|24.12.2006 21:35
Zkoušel jsem tři, co jsem doma našel:) Je to vážně divný, kdybych měl CRTčko, doteď bych musel jet bez driverů:notsure

EDIT: Ten softík je fajn:P

EDIT2: Hmm, tak ten softík taktuje pěkně, teď mám kartu z původních 574/690 na 635/770 a v 3D Marku v úvodní sekvenci mám místo 23fps úchvatných 24fps... je to normální?:(

EDIT3: Tak taktovat nebudu, mám nainstalovaný Catalyst 6.12 driver + Control Panel a chodí to bz problémů:) Co se týče kvality obrazu, opravdu mi přijde, že má tahle karta oproti nVidii lehce navrh:)
pegy (757)|25.12.2006 19:11
[QUOTE=boboco]
EDIT: Ten softík je fajn:P

EDIT2: Hmm, tak ten softík taktuje pěkně, teď mám kartu z původních 574/690 na 635/770 a v 3D Marku v úvodní sekvenci mám místo 23fps úchvatných 24fps... je to normální?:(

EDIT3: Tak taktovat nebudu, mám nainstalovaný Catalyst 6.12 driver + Control Panel a chodí to bz problémů:) Co se týče kvality obrazu, opravdu mi přijde, že má tahle karta oproti nVidii lehce navrh:)[/QUOTE]

Osobne sa mi viac paci tento soft, ale aj Riva Tuner sa mi celkom osvedcila, inak neviem ci to bude chodit s tak novou VGA, ale podpora pre radu X1000 ma, Ja mam X1900 GT a fachci len tato verzia 0.26, starsie nevedeli s kartou komunikovat. http://www.techpowerup.com/downloads/436

EDIT2 ) zalezi aky typ 3D Marku pouzivas ak 06, tak je to dost, pretoze to je majstremova karta, nedaju sa cakat velke zazraky.. Vysledny overcloking sa prejavy vo vysledku a prehnane taktovanie je tiez na ukor zvysenia FPS, proste niekedy ti mozu dat mensie frekvencie viac FPS.....

EDIT3 ) Nuz ATI ma so starsimi LCD problem, ale nove ovladace by to mohli vyriesit, uvidis....
K obrazu, nuz o tomto sa vedu dlhe diskusie.....
Godlike (166)|25.12.2006 22:23
[QUOTE=boboco]Je to vážně divný, kdybych měl CRTčko, doteď bych musel jet bez driverů:notsure
[/QUOTE]
Boze muj,tohle neni normalni.Letos jsem mel:x1800xt 512MB,1800gto 256MB,1900gt 256MB,1900xt 512MB,1800GTO2 512MB,x1600xt,ted x550.Pripojeny pres DVI/VGA redukci Monitor DELL 21*.Nikdy jsem nemusel instalovat drivery na monitor.Nikdy zdnej problem s nicim.To je fakt k smichu.Nikdy neinstaluju drivery s CD vzdy ofiko ATi nebo popr.Omegy.
boboco (1987)|26.12.2006 00:25
Není to normální, já to nepopírám, nevím co to má znamenat:D Dnes jsem potřeboval mít v rpovozu oba monitory a musel jsem si do kompíku vrátit nVidii. Nebylo možné, monitor připojený přes analog se prostě nerozjel, přestože drivery ho detekovaly, měnily mu frekvenci i rozlišení, žádnej sinál do něho nelezl...:notsure Myslím, že tenhle problémek vyřeší nové drivery (ale zasměju se jestli ne:D ), přesto, s trochou štěstí už ATI bude dávno u někoho jiného až vyjdou nové Catalysty a já si budu dál chrochtat s nVidií:turtle :turtle :turtle

Tohle musí být osobní pomsta ATI na mé osobě, jiné vysvětlení nehledejme, NIKDY jsem nic takového s jinou ATI nezažil (a s nVidií samozřejmě taky ne:))