reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vymena AGP portu - poradte firmu?

trodas (1753)|10.2.2009 00:35
Tak jsem si hral s AGP portem co me neustale stval (tak jednou za 4 dny az tyden se v nem uvolnila grafika a PC se logicky poroucelo... zasroubovana byla dobre, i jsem ji zavesil okraj na drat, ale nic nepomahalo - krome vytazeni, ocisteni lihem a vrazeni zpet - 100% funkcnost na par dni zas...) a pokazil jsem ho.

Snazil jsem se napruzit konektory v AGP portu a zkrivil/zlomil jsem dva piny uvnitr a tak ted potrebuji nejakou firmu/nekoho kdo mi AGP slot prepaji, abych mohl pokracovat v experimentech - Trio64 v PCI jako grafika SUXX...

Kdysi mi podobnou vec na Cyberstormu PPC pro Amigu 4000 udelali v Microniku tady v Prerove, ale pokud me pamet nesali, tak Micronik uz neexistuje...

Takze - nevi nekdo kam se obratit?

Specha to, dik za kazdy tip.
Kozouš (500)|10.2.2009 19:30
[QUOTE=trodas;217604]...
Kdysi mi podobnou vec na Cyberstormu PPC pro Amigu 4000 udelali v Microniku tady v Prerove, ale pokud me pamet nesali, tak Micronik uz neexistuje...

Takze - nevi nekdo kam se obratit?

Specha to, dik za kazdy tip.[/QUOTE]

Zkusil bych to Na Hrázi 15. Je tam nejaka firma MICRONIC Přerov s.r.o. (středisko Computer Eden) Mozna ti poradi.
RolandN (210)|10.2.2009 19:49
[QUOTE=trodas;217604]Tak jsem si hral s AGP portem co me neustale stval (tak jednou za 4 dny az tyden se v nem uvolnila grafika a PC se logicky poroucelo... zasroubovana byla dobre, i jsem ji zavesil okraj na drat, ale nic nepomahalo - krome vytazeni, ocisteni lihem a vrazeni zpet - 100% funkcnost na par dni zas...) a pokazil jsem ho.

Snazil jsem se napruzit konektory v AGP portu a zkrivil/zlomil jsem dva piny uvnitr a tak ted potrebuji nejakou firmu/nekoho kdo mi AGP slot prepaji, abych mohl pokracovat v experimentech - Trio64 v PCI jako grafika SUXX...

Kdysi mi podobnou vec na Cyberstormu PPC pro Amigu 4000 udelali v Microniku tady v Prerove, ale pokud me pamet nesali, tak Micronik uz neexistuje...

Takze - nevi nekdo kam se obratit?

Specha to, dik za kazdy tip.[/QUOTE]


To ze ti vylezala karta z AGP portu bylo ze zadni strana skřině je křívá a tahá ti kartu ven, to chce trochu síly a trochu zamačknout plech dovnitř (ze strany ke se karta šroubuje).

Z tou opravou AGP, ti bohužel neporadim
trodas (1753)|10.2.2009 21:02
Kozouš - jo jo, díky, dobrý tip. S Micronikem už jsem nějaké zkušenosti dobré měl a zase mi pomohli!

RolandN - v tonmto případě jde spíše o to, že deska je nízko a tak jsem dal M4 podložky pod pilířky na kterých je a už to snad bude v pohodě. Čas ukáže, zatím 100%...!



Pokud by někdo měl podobný problém, tak pomohli mi zase v Microniku ( http://www.micronic.cz ) - pan Smička se na to podíval a výměnu provedl a vše teď jede jak má :D 3x hurááá!
Nevýhodou je trošku vyšší cena (450,- bez DPH - přesahující tak nějak cenu desky, už pořizovací cena desky byla 0,- Kč (špatné kondíky měla) ...) ale práci odvedl dobrou. Škoda jen malinkého problému při testování, ale stanou se i horší věci v životě lidském - zase to mám rychle hotové, mno :p

Člověk nemůže chtít vše :)
KEOSAN (958)|10.2.2009 21:31
TRODAS

Myslel som, ze si pisal o vymene /alebo demontazi/ - napr. seriovych portov na mobo, ktore si uz robil ? AGP ma sice viac konektorov, ale neni to podobne ?

Ukazal Ti, ako to vymienal ? Ma na to nejaku zvlast techniku /pomocky/ ?
Uvazoval som napr. na jednej doske o vymene USB konektorov z inej, dobrej. Lenze tych noziciek je tam tolko, ze sa to zle dava dole. Teoreticky by ta vymena mala byt podobna, nie ?