reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

dfi nebo msi

sob007 (65)|1.1.2007 20:19
Potřeboval bych poradit jakou desku mám objednat pro kámoše na soc.939 chtěl by to k procáku 3000+ venice bude ho chtít trochu přetaktit ale zas nemá moc peněz chtel něco tak do 2500 tak nevim co mám vybrat uvažuju buď o msi k8n neo4 nebo asi DFI Infinity nF4 Ultra-U ta dfi asi bude lepší ale nemám snima žádný zkušenosti a tady sem o ty dfi nic moc nenašel dik za info

ps:chce jen 939 am2 nechce kvuly pametem zustanou mu ty starý ma 2x512 kingston cl3
boboco (1987)|1.1.2007 20:30
Po svých zkušenostech doporučuju ASUS A8N-E (A8N-SLI) která mně i několika známým výborně slouží/sloužila (já už ji vymněnil za C2D;)). Dá se na nich taktovat naprosto bez problémů.

Určitě bych si ale nevzal ani jednu z desek mezi kterýma se rozhoduješ.

Co se týče DFI, zažil jsem s nima jen problémy, nestabilitu, reklamace atp. Určitě Ti ji spousta lidí doporučí, ale mé praktické zkušenosti mluví jedině proti. Když člověk chytí dobrej kus, tak je to dobrá deska s nadstandardním Biosem, ale těch dobrejch kusů je fakt pomálu...
first.indian (683)|1.1.2007 21:19
Resil jsem podobny problem. Dobre zkusenosti s Asus A8R-MVP a Asus A8R32-MVP Deluxe (kterou nakonec i vlastnim). S nForce 4 mam spis problemy. Zakaznici vetsinou placou nad hlucnosti chlazeni pripadne na problemy s disky. Cipove sady od ATI maji snad nevyhodu jen v o trochu pomalejsich USB ale tak to jsem vyresil eSATA BOXem ;) (a jeste mi na moji desce vadi ze nema delicku pameti 150) Takze doporucuju projit recenze Asus A8R-MVP cenu ma v dnesni dobe vybornou ;)
tgfh (2985)|1.1.2007 21:38
Já si o DFI myslím, že je to opravdu vysoce kvalitní firma. Jak jsem si kupoval PC (podpis) tak jsem DFI vůbec neznal jen jsem viděl, že je "všude" dávali do testů, tak jsem si říkal, hmm ty budou asi dobré, tak jsem to "risknul" a MB DFI mě potěšila z celého tehdy nového PC nejvíc. Takže když se rozhodneš pro DFI myslím si, že tě 100% nezklame! ;)

EDIT: Já na DFI nedám dopustit :)
first.indian (683)|1.1.2007 21:43
Ja dal do sestav 4x desku DFI ;) Jedna sla po pul roce na vymenu (prestala uplne fungovat), druha se zase nekamaradila s disky Seagate 320GB 7200.10, u treti si majitel stezuje na hlucne chlazeni a nejak mu nefunguje Firewire :( a ctvrta je zatim OK :D
tgfh (2985)|1.1.2007 21:51
NO TO SNAD NE :D , to není možné! :D Musíš kupovat jen osvěčené typy, ne nějaké prototypy... :)
boboco (1987)|1.1.2007 23:19
Přímo ve firmě jsem na přání zákazníka dával 2x desku s nForce4 chipsetem a někdy v září/říjnu jednu pro s775 a všechny tři se postupem času vrátily (s tím že jedna byla mrtvá hned na začátku, vymněnili mi ji ve skladu za novou a ta se zase vrátila po čase zpět...)

A jeden spolužák si taky postavil komp na DFI (nForce4) a tak dlouho řešil nejrůznější problémy, že si u mě nakonec koupil ASUSe a na tom běhá do teď (to DFI někomu prodal:rolleyes: , chudák novej majitel...) - problém byl, že ta deska byla prostě unstable a reklamaci mu opakovaně neuznaly. Prostě s DFI jsem zažil jen trápení, v recenzích dopadají skvěle, ale to pro mě v dané situaci není ani trochu směrodatné...
sob007 (65)|2.1.2007 00:08
tak ty asusy vypadaj zajímavě osbně teda snima nemá žádný zkušenotsti tak uvidíme u toho ASUS A8N by mě zajímalo jak je hlučnej ten větrák chtěl by to pokud možno celkem tichý a co se týče toho Asus A8R-MVP tak ten bude zas tichej ale na cc sem ve fóru četl že sňou maj celkem problémy takže se mrknu po nějakých těch recenzích a uvidím jinak pokud nějaký znáte tak šup sem snima dik :thumb
first.indian (683)|2.1.2007 00:26
[QUOTE=sob007]tak ty asusy vypadaj zajímavě osbně teda snima nemá žádný zkušenotsti tak uvidíme u toho ASUS A8N by mě zajímalo jak je hlučnej ten větrák chtěl by to pokud možno celkem tichý a co se týče toho Asus A8R-MVP tak ten bude zas tichej ale na cc sem ve fóru četl že sňou maj celkem problémy takže se mrknu po nějakých těch recenzích a uvidím jinak pokud nějaký znáte tak šup sem snima dik :thumb[/QUOTE]
A8R-MVP - Ze s ni maji problemy na CC? :) no jak jsem to tak preletel tak vetsinou maji slabej zdroj pripadne ocekavaji super extra BIOS nastaveni ala DFI ;) Tahle deska proste neoslni ani neurazi (za ty penize to tak odpovida) :) Kdybych ji mel hodnotit na stupnici od 0 do 10 tak ji dam tak 8. Jinak nejake recenze... Neni nic jednodussiho nez napsat do Googlu treba: Asus A8R-MVP preview a vyhodi ti jich to minimalne 5. Namatkou treba:
http://www.xbitlabs.com/articles/mainboards/display/asus-a8r-mvp.html
http://www.trustedreviews.com/motherboards/review/2006/01/12/Asus-A8R-MVP-Motherboard/p1
http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2617
http://www.pcper.com/article.php?aid=185
http://www.hartware.de/review_564.html
http://www.motherboards.org/reviews/motherboards/1587_1.html
sob007 (65)|2.1.2007 00:44
jo dik za ty recenze já myslel hlavne ty cz anglicky moc nerozumim jinak dik

jen mě trochu zarazilo to že mastr slot na grafiku je ten spodní takže asi nepude použít ten jeden pci slot ale člověk nemůže mít všechno hlavne je to tichý jo jinak k tomu zdroji má 400 nebo 350 ale spíš tech 400W fotrona a bude tam mít vga ati 1950 asi od asusu utáhne to ?? Doufám že jo
boboco (1987)|2.1.2007 00:45
[quote=sob007]tak ty asusy vypadaj zajímavě osbně teda snima nemá žádný zkušenotsti tak uvidíme u toho ASUS A8N by mě zajímalo jak je hlučnej ten větrák chtěl by to pokud možno celkem tichý a co se týče toho Asus A8R-MVP tak ten bude zas tichej ale na cc sem ve fóru četl že sňou maj celkem problémy takže se mrknu po nějakých těch recenzích a uvidím jinak pokud nějaký znáte tak šup sem snima dik :thumb[/quote]

Co se týče hlučnosti toho ventilátorku, když je novej, není to tak hrozný, ale všichni víme, jakou maj tyhle čměláci životnost:shut. Když jsem měl tu desku doma, první co jsem udělal, poté, co jsem ji vybalil z krabice, byla výmněna ventilátorku za pasivek (ten byl pak ofukován neslyšitelným, nízkootáčkovým 80cm ventilátorem)
first.indian (683)|2.1.2007 00:47
[QUOTE=sob007]jo dik za ty recenze já myslel hlavne ty cz anglicky moc nerozumim jinak dik[/QUOTE]
Jinak kdybys mel o necelou tisicovku vic tak bych ti doporucil ASUS A8R32-MVP Deluxe ;) Jeji cena je na to co nabizi hodne zajimava. Jasne i tak je to vetsinou pres 3000,- ale za ty prachy toho nabizi opravdu hodne :rolleyes:
sob007 (65)|2.1.2007 01:02
[QUOTE=first.indian]Jinak kdybys mel o necelou tisicovku vic tak bych ti doporucil ASUS A8R32-MVP Deluxe ;) Jeji cena je na to co nabizi hodne zajimava. Jasne i tak je to vetsinou pres 3000,- ale za ty prachy toho nabizi opravdu hodne :rolleyes:[/QUOTE]

no zejtra se pozeptam jestli by se ta ticka nenašla někde a pořádně pročtu diskuze zatim dik
tgfh (2985)|2.1.2007 10:59
[quote=boboco]Přímo ve firmě jsem na přání zákazníka dával 2x desku s nForce4 chipsetem a někdy v září/říjnu jednu pro s775 a všechny tři se postupem času vrátily (s tím že jedna byla mrtvá hned na začátku, vymněnili mi ji ve skladu za novou a ta se zase vrátila po čase zpět...)

A jeden spolužák si taky postavil komp na DFI (nForce4) a tak dlouho řešil nejrůznější problémy, že si u mě nakonec koupil ASUSe a na tom běhá do teď (to DFI někomu prodal:rolleyes: , chudák novej majitel...) - problém byl, že ta deska byla prostě unstable a reklamaci mu opakovaně neuznaly. Prostě s DFI jsem zažil jen trápení, v recenzích dopadají skvěle, ale to pro mě v dané situaci není ani trochu směrodatné...[/quote]
Jelikož jsem fanda DFI a nechce se mi věřit, že MB od nich jsou opravdu takové "šroty" tak zakládám nový thread:
Tak prosím pánové :)
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=21946#post21946
diskutujem :)
sob007 (65)|2.1.2007 19:33
Ohledne ty asusky a8r32 by me zajímalo jeký de nastavi max napětí na cpu v recenzi na CDR psali jen 1.45 což mě příde celkem málo na to že ten procak podle cc pracuje na 1,4V bojím se aby to nevadilo oc

Jinak celkem dobře dopadl aji abit at8 a cenově je na tom podobne jak a8r32
boboco (1987)|2.1.2007 19:54
To je málo, možná tohle řeší novější BIOS, těžko říct, ale je to málo pro vyšší OC!
sob007 (65)|2.1.2007 20:14
jo to se mi zdá taky našel sem na netu recenzy toho abitu ale neumim přeložit nemáte někdo překladač co by mi přeložil celou stránku??
first.indian (683)|2.1.2007 21:17
Ten kdo psal tu recenzi tak musel byt nejaka lama protoze se da nastavit 1,4V +0,1mV nebo +0,2mV (cehoz si autor recenze pravepodobne nevsiml) takze nejvyssi mozne napeti je 1,6V ;) Sam jsem nejvic nastavoval 1,55V takze hodnota 1,6V je dostacujici.
boboco (1987)|2.1.2007 21:36
Mně s to zdálo hodně divný, ale konkrétně tuhle desku jsem v ruce neměl, tak jsem nevěděl jaká je skutečnost.... No jen to utvrdilo můj názor na server CDR :mistake

EDIT: Tak to nebude tak horký, mají tam 1,45V +100/200mV, ale vůbec se nedivím ,že sis toho nevšiml, když u ostatním desek, které tam uvádějí jsou normální hodnoty 1,4-1,8V apod. No hlavně, že se to vysvětlilo.
sob007 (65)|2.1.2007 21:56
Aj tak to já sem lama vono tam je 1,25 až 1,45 V (po 0,025 V)
(+100 nebo 200 mV) já to jen proetěl a pořádně se asi nekouk takže se omlouvam a hlavně CDR co už i to se stane :mistake

edit ale zas mohly to napsat rovnou
first.indian (683)|2.1.2007 22:22
Tak jak tak je hodnota 1,6V dostatecna. Pochybuju ze nekdo z vas by te hodnoty dosahl. 1,6V bych daval asi az pri vodnim chlazeni nebo s hodne dobrym vzduchovym chladicem a na max otacky :) Takze tech 1,8V u jinych desek je pro bezneho uzivatele/overclockera hodnota az zbytecna... Ale tak budiz :) jinak to jak autor uvadi zapor - Slabší výsledky to je diskutabilni - pochybuju ze vubec zjistil jak desku spravne nastavit ;) aby dosahl max FSB. Ja se s Opteronem 165 dostal az na vic jak 2,9GHz... Coz povazuju za celkem slusny vysledek :) Tady je vyborny navod jak taktovat na teto desce: http://www.bleedinedgesupport.com/ocz/forum/showthread.php?t=21134 pricemz naprosto nejdulezitejsi je nastavit tyto hodnoty:

Under chipset/HT config:
HT link speed: 600 or 800 dependant on how well the chipset overclocks on your board.
Link width Auto
Three state disabled
HT drive strength Optimal
HT Reciever CTRL Optimal
HT PLL CTRL High speed

Pochybuju ze ty 2 predposledni mel na optimal a posledni na High speed (bez toho se pres FSB 300 skoro nedostanete) - nekolik lidi na to ani neprislo a desku prodali s tim ze na desce se neda taktovat vic jak pres 300FSB (tak patrne vznikly nejake ty famy o tom ze se na ni spatne taktuje...) No chytremu napovez... a hloupej si koupi stejne vykonnou desku a zaplati za to treba o 1000+ vic ;) Ale tak zase se mi libi ze o teto desce si lide mysli ze je nic moc a jeji cena je pak takova pekna :D Proste s touto deskou se clovek musi "sžít"... ;)
sob007 (65)|2.1.2007 23:52
Jo tak dik moc za rady ty se budou hodit vezmu teda asi toho asuse a8r32
sob007 (65)|4.1.2007 18:28
pro firt.indian zajímalo by mě jaký máš nastavený ht v tomhle tstu psaly že by stímhle chispetem měl dosahovat až 1500 nebo tak sem si to aspoň přeložil
http://www.anandtech.com/showdoc.aspx?i=2697&p=4
first.indian (683)|4.1.2007 18:43
Hmm nikdy jsem to nezkousel :) ale maji pravdu ;) Viz prilozeny obrazek :) Zatim to slape uplne v pohode.
1500.PNG
boboco (1987)|4.1.2007 18:49
[quote=sob007]pro firt.indian zajímalo by mě jaký máš nastavený ht v tomhle tstu psaly že by stímhle chispetem měl dosahovat až 1500 nebo tak sem si to aspoň přeložil
http://www.anandtech.com/showdoc.aspx?i=2697&p=4[/quote]

Pozor na to!!! Výkon to nezvedne a vznikají chyby diskových řadičů, někdy i síťové karty atp!!! -Přesto že je jinak počítač 100% PRIME stable! Konkrétní případ s mou ASUS A8N-E, kdy při HT kolem 1300MHz jsem dal defragmentaci disku a to se začaly dít věci:D -Jen praktická zkušenost, doporučuju nepřekračovat 1200MHz, pro jistotu:)
first.indian (683)|4.1.2007 18:54
[QUOTE=boboco]Pozor na to!!! Výkon to nezvedne a vznikají chyby diskových řadičů, někdy i síťové karty atp!!! -Přesto že je jinak počítač 100% PRIME stable! Konkrétní případ s mou ASUS A8N-E, kdy při HT kolem 1300MHz jsem dal defragmentaci disku a to se začaly dít věci:D -Jen praktická zkušenost, doporučuju nepřekračovat 1200MHz, pro jistotu:)[/QUOTE]
Ano od HT 600 a více je vykonnostni rozdil nulovy... I kdyz jdu to pro jistotu zkusit v nejakem benchmarku :) I kdyz vim ze by to nemelo mit zadny vliv. ;)
EDIT: Tak treba v 3DMarku 2001 je rozdil mezi HT 900 a 1500 nula nula nic :) Ale tak necham si to na 1500 ;) Kazdy den presouvam asi tak 50GB dat takze kdyby se neco delo tak si toho urcite vsimnu a dam vedet :) mimochodem kdyz uz se sob007 budes ptat na neco ohledne teto desky tak vyuzij thread ktery ji nalezi, urcite rad odpovim.
EDIT2: pro jistotu jsem jeste trochu zvedl napeti na chipsetu, s Thermalright SI-120+120mm vetrakem, ktery lehce ofukuje pameti i chipset si to muzu dovolit :)
boboco (1987)|4.1.2007 19:07
[quote=first.indian]Ano od HT 600 a více je vykonnostni rozdil nulovy... I kdyz jdu to pro jistotu zkusit v nejakem benchmarku :) I kdyz vim ze by to nemelo mit zadny vliv. ;)
EDIT: Tak treba v 3DMarku 2001 je rozdil mezi HT 900 a 1500 nula nula nic :) Ale tak necham si to na 1500 ;) Kazdy den presouvam asi tak 50GB dat takze kdyby se neco delo tak si toho urcite vsimnu a dam vedet :) mimochodem kdyz uz se sob007 budes ptat na neco ohledne teto desky tak vyuzij thread ktery ji nalezi, urcite rad odpovim.[/quote]

No, tak to moje Asuska s nForce 4 Ultra HT nad 1300MHz neměla ráda:D Chudáci data, málem mi z toho hráblo, než jsem zjistil, čím to je:D
first.indian (683)|4.1.2007 19:09
Tak ale nezapominej ze tohle neni nForce 4 ;)
boboco (1987)|4.1.2007 19:21
to já samozřejmě vím:D ale principielně HT funguje na obou chipsetech stejně (ale 1500MHz by nForce 4 nerozběhalo vůbec, to je fakt:D)
first.indian (683)|5.1.2007 15:10
[QUOTE=sob007]Jo tak dik moc za rady ty se budou hodit vezmu teda asi toho asuse a8r32[/QUOTE]
Vcera jsem zjistil ze tahle deska je snad dar od Boha :D Pac to co dokaze snad ani neni mozne :) Ber Asus A8R32-MVP ;) Pak ti poradim s nastavenim a asi nebudes chapat co tvuj procesor dokaze :D
Jsme se vcera v noci s kamosem pretahovali kdo se dostane na vetsi frekvence :) (oba mame stejnou desku, procesor i pameti) On se dostal s Opteronem 165 na 3GHz!!! (334x9) a ja max na 2970MHz :( - Asi by to slo i vic kdybych nepouzival Dual Channel a 1T ale ta propustnost pameti kolem 8000MB/s se mi libi vic :cool:) Jinak doporucuju k teto desce pameti alespon na 500MHz a nebo v idealnim pripade 550MHz (verte ze je dokaze vyuzit ;) )
sob007 (65)|5.1.2007 16:21
[QUOTE=first.indian]Vcera jsem zjistil ze tahle deska je snad dar od Boha :D Pac to co dokaze snad ani neni mozne :) Ber Asus A8R32-MVP ;) Pak ti poradim s nastavenim a asi nebudes chapat co tvuj procesor dokaze :D
Jsme se vcera v noci s kamosem pretahovali kdo se dostane na vetsi frekvence :) (oba mame stejnou desku, procesor i pameti) On se dostal s Opteronem 165 na 3GHz!!! (334x9) a ja max na 2970MHz :( - Asi by to slo i vic kdybych nepouzival Dual Channel a 1T ale ta propustnost pameti kolem 8000MB/s se mi libi vic :cool:) Jinak doporucuju k teto desce pameti alespon na 500MHz a nebo v idealnim pripade 550MHz (verte ze je dokaze vyuzit ;) )[/QUOTE]

No jenže bouhžel mám doma 2x512 Kingston 400MHz rok starý takže to asi nepude a cpu budu kupovat 3000+ Venice ale tam pude nastavit nějaká dělička nebo něco aby to jelo na 400MHz i s nějakým tim oc záleží kolik pude cpu prej se dostal i na fsb 300MHz tak uvidime každopádně za rady s nastavováním budu určitě vděčnej objednám to v pondělí akorát bych to chtěl aby to bylo z brna takže budu muset pátrat hlavně co se týče tý desky a vga
first.indian (683)|5.1.2007 16:32
[QUOTE=sob007]No jenže bouhžel mám doma 2x512 Kingston 400MHz rok starý takže to asi nepude a cpu budu kupovat 3000+ Venice ale tam pude nastavit nějaká dělička nebo něco aby to jelo na 400MHz i s nějakým tim oc záleží kolik pude cpu prej se dostal i na fsb 300MHz tak uvidime každopádně za rady s nastavováním budu určitě vděčnej objednám to v pondělí akorát bych to chtěl aby to bylo z brna takže budu muset pátrat hlavně co se týče tý desky a vga[/QUOTE]
Co? FSB 300? Tahle deska zmakne i 350 ;) Ja ted jedu na 321 stabilne :) Jdu hodit do threadu o teto desce moje aktualni nastaveni ;)
sob007 (65)|5.1.2007 16:35
[QUOTE=first.indian]Co? FSB 300? Tahle deska zmakne i 350 ;) Ja ted jedu na 321 stabilne :) Jdu hodit do threadu o teto desce moje aktualni nastaveni ;)[/QUOTE]

Tak jasně ale jestli to zvládne aji to cpu a ty paměti jinak v diskuzy teda můžemo pokračovat v tom threadu https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=2129

Jo tu sestavu s tou ati x1950Pro by měl utáhnout v poho fotron 400w ne???
first.indian (683)|5.1.2007 17:09
Tak pokud mas na mysli Fortron Blue Storm II FSP400-60THN/THN-P 400W tak ten urcite ;) Pokud nejaky slabsi tak pravdepodobne taky. Pokud chces usetrit a mit jistotu tak kup treba Xilence power 550W ktery mam ted ja a jsem s nim docela spokojeny a da se sehnat i za cenu pod 1000,- s dani ;) (ucel splni, hlucny neni)
sob007 (65)|5.1.2007 17:24
No označení je podobný ale není to blue storm2 já už ho mám doma chci právě koupit jen desku cpu a vga aby to nestálo zas tak moc
first.indian (683)|5.1.2007 17:38
Rekl bych ze to zvladne. Ale ruku do ohne bych za to nedal :) Proslo mi rukama treba nekolik kusu stejnych zdroju (Raptoxx Professional 450W) ale ne kazdy moji sestavu zvladl...
sob007 (65)|5.1.2007 17:47
No snad jo mám ,,jen" 2 disky
Draken (1578)|6.2.2008 13:02
doporučuju dfi přetaktování na MSI nestojí za nic tedy pokud jej deska vůbec má
Jezevec (607)|6.2.2008 13:07
Nemám rád MSI. Pokud základní desku, tak DFI (pozor je ale zmlsaná a má ráda jen některé zdroje a RAMky), nebo spíše Gigabyte či Asus, na kterých stavím s oblibou já.
elpsycho (1602)|6.2.2008 13:38
Sice jste o rok neaktuální ale jinak dobrý:)
Encore1106 (424)|7.2.2008 15:08
[OT]Nevíte, proč má teď Draken v oblibě otvírat mrtvý témata? Posthunt?[/OT].