reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

přehřívání PC,potom samovolný restart

okounek (106)|4.3.2007 19:43
Prosím vás poradte mi když se přehřívá pc,mám amd Athlon 3500+, základní deska MSI K8NGM2 s integrovanou grafikou nVidia GeForce 6150, 2x512RAM,v téhle sestavě se zdroj nepřehřívá je jen teplý,ale počítač nepadá, před týdnem jsem udělal uprgade počítače koupil jsem si novou grafickou kartu od výrobce JETWAY nVidia GeForce 7600GS s aktivním chlazením ,při této sestavě se mi začal přehřívat počítač a po půl hodině se kousnul začal se samovolně restartovat,myslím že je to zdrojem mám ATX 400W,ventilátor (12cm),ale nevím to jistě prosím poradte mi .Zkoušel jsem i memtest na paměti před měsícem jsem jednu měnil,protože vyhodnotila chyby v Memtestu.Speefan na měření teplot mám a jsou v normálu.Nová grafická karta ukazovala teplotu okolo 65 stuňů př zátěži.Předem děkuji
boboco (1987)|4.3.2007 19:48
Sděl nám prosím jméno výrobce zdroje, který máš v PC:)
ICEBOSS (3435)|4.3.2007 19:54
me by taky zajimalo, co to znamena ze se zacal "prehrivat pocitac" - co konkretne a v jake to mas bedne.
okounek (106)|4.3.2007 21:33
Mám bednu CA CASE MIDITOWER ML5440 (WHITE/BLACK) 400W ,koupil jsem ten zdroj s bednou asi za 967kč,ten zdroj je od výrobce EUROCASE asi se mě budete smát,protože je to asi nejhorší zdroj co jsem mohl koupit dáte mi za pravdu, je ta bedna na http://www.tsbohemia.cz,jestli je to zdrojem tak mám vyhlídnutý ZDROJ TAGAN Dual fan 8cm, PFC, 480Watt, 2x 12V za 2045Kč to už bude něco jinýho:) nebo mi napište který si mám koupit je taky na http://www.tsbohemia.cz,díky
dzandra (1368)|4.3.2007 22:27
myslím,že zdroj tvůj problém úplně nevyřeší, spíš zkus nějak vymyslet větrání v kejsu. Zkus nejdřív omrknout chladič na chipsetu, některé default chladiče, ho jaksi nestíhají uchladit a to by jsi nevěřil,co to dělá za svinstva. Jinak já dal dal 2100 za Seasonic s12 a nemůžu si ho vynachválit
Alf (305)|5.3.2007 07:11
Přiklonil bych se k názoru dzandra. Problém bude v chlazení case. Já bych přidal 12 cm pomaluběžný fan vepředu a pod grafiku bych dal tento - http://www.alza.cz/chladic-pc-a1-s-vetrakem-do-pci-slotu-d39605.htm
mech13 (5526)|5.3.2007 08:14
[QUOTE=Alf]Přiklonil bych se k názoru dzandra. Problém bude v chlazení case. Já bych přidal 12 cm pomaluběžný fan vepředu a pod grafiku bych dal tento - http://www.alza.cz/chladic-pc-a1-s-vetrakem-do-pci-slotu-d39605.htm[/QUOTE]
tak s 12cm v te bedne neuspejes, jedine po casemodu nuzkama na plech:D zadni mrizka si ani nezaslouzi komentar, to neni mrizka pro vetrak ale dusitko. vepredu to asi bude to samy, urcite by to chtelo vystrihat a nechat ventilaory nezakryty(nebo koupit takovou tu dratenou mrizku z dratu dokriza a dvou kolecek). velikostne od oka ty vypada na 80x80 - jeden dopredu, jeden dozadu a pruvan bude i tak slusny. ja osobne doporucuju nexus real silent - sice za 200 ale hodne tichy, opravdu kvalitni ventilatory
okounek (106)|5.3.2007 16:09
myslíte že je to bednou,ale větrání je tam vymysleno dobře žádné nůžky nepotřebuji :) ,na boku skříně mám otvory na 2 větráky a v zadu na bedně taky všechno je tam originál ,možná že máte pravdu a nemyslíte že to bude hlučný ta grafika už je docela hlučná nebo si mám koupit jinou ,myslíte že pasivní je lepší,prosím poradte mi,díky
okounek (106)|5.3.2007 16:18
Ale zdroj si radši koupím:),aby mě nevyhořela bud celá základní deska nebo zdroj už je to dost přetížený.když jsem si vybral tuhle sestavu tak jsem nevěděl ,že tam potom přidám grafiku ,ale ted se plány změnili.
dzandra (1368)|5.3.2007 18:15
Kvalitním zdrojem nic nepokazíš, kdysi jsem taky házel do sestav i EC, než jsem zjistil, že je to celkem k ničemu a vyplatí se připlatit. Grafiku vyměn, pokud nestačí nárokům tebou kladeným, jinak bych nevyhazoval peníze a půl roku počkal, jak se to vyvyne. Já mám doma celkem vyvětranou bednu i když za cenu nějakých těch decibelů, ale stejně když mám zapnuté kombo, tak to mou 5+1 nepřehluší :D. Buď zkus nechat bednu chvíli otevřenou, jestli to dělá grafika tak to poznáš, protože to bude padat i tak. Jinak bych se přikláněl k tomu chipsetu, dělá to fakt dost.
okounek (106)|5.3.2007 18:18
Bednu jsem měl otevřenou pořád kdy jsem ta měl novou gafiku.Myslíš že by to větráčky uchladily??
okounek (106)|5.3.2007 18:19
připoj se na icq prosím jsem tu???
Alf (305)|5.3.2007 18:29
[QUOTE=mech13]tak s 12cm v te bedne neuspejes, jedine po casemodu nuzkama na plech:D zadni mrizka si ani nezaslouzi komentar, to neni mrizka pro vetrak ale dusitko. vepredu to asi bude to samy, urcite by to chtelo vystrihat a nechat ventilaory nezakryty(nebo koupit takovou tu dratenou mrizku z dratu dokriza a dvou kolecek). velikostne od oka ty vypada na 80x80 - jeden dopredu, jeden dozadu a pruvan bude i tak slusny. ja osobne doporucuju nexus real silent - sice za 200 ale hodne tichy, opravdu kvalitni ventilatory[/QUOTE]Já tu bednu neznám, ale předpokládal jsem, že jako u všech slušných case tam 12 cm dát půjde. No když to říkáš, tak asi ne.

Aspoň tedy 8 cm fan dopředu a ten ventilátor pod grafiku určitě. Já jsem měl kdysi odobný problém s přetaktovaným Radeonem 9800, kdy teplý vzduch zůstával ve spodní části case (pod grafikou) a ten ventilátor to spolehlivě vyřešil.
okounek (106)|5.3.2007 18:37
Já mám dva otvory na boku skříně na dva větráčky jeden větší jeden menší potom mám ve předu pod HDD na 1 větráček a vzadu na jeden větrák možná že by to uchladilo,co myslíš

// Edit by boboco: Pokračování threadu - výběr zdroje zde
okounek (106)|13.3.2007 21:33
Tak mám v pc ten nový zdroj SEASONIC S12 430W,ale když tam dám tu novou grafiku GeForce 7600GS tak to jede špatně, nevím co se v počítači děje a zase najednou mi blbnou textury ve hrách,když začali blbnou textury ve hře radši jsem ji vypnul,aby se mi to zase nekouslo a to jsem hrál je půl hodiny:),myslíte že to je grafickou kartou já už nevím co s tím mám dělat vyměnil jsem i zdroj,myslel jsem že to bude zdrojem a nebylo,možná jen částečně.Jsem zoufalej,protože pořád nevím čím to může být :cry.díky
boboco (1987)|13.3.2007 21:42
to je tedy pech... zřejmě tvůj problém má více příčin... Pokud se rozsypávají textury, jako první zkus nové ovladače - nebo zkrátka jiné než ty dosavadní a pokud to bude stejné, zkus snížit takt jádra, pokud to bude stejné, tak ho vrátit na default a zkusit snížit takt pamětí na grafice. Tím zjistíš, jestli je problém opravdu v grafice nebo ještě někde jinde. Takty snížíš například pomocí Riva Tuneru
okounek (106)|13.3.2007 22:20
JJ to všechno vím ale já nemám přetaktovamou grafiku ona už byla přetaktovaná od výrobce jinak jsem ji ještě netaktoval tedy jádro ani paměti na grafice ovladače mám novější ted jsem si je instaloval,zkusím ještě jestli to nedělá v jiné hře to je teda oříšek i záhada:).Musím na to přijít
boboco (1987)|13.3.2007 23:50
Špatně jsi mě pochopil, resp. jsem se špatně vyjádřil. Já vím, že jsi kartu netaktoval, já jsem psal, aby jsi zkusil kartu podtaktovat. Jádro sniž na 400MHz, nebo klidně i 350MHz a paměti třeba na 600MHz. Tímto pokusem zjistíš, zda je pes opravdu zakopán v kartě a nebo jinde. Myslím, že se sníženými takty vše poběží, ale musíš to potvrdit - jisté to není. Pak budeme moct postoupit dál.
okounek (106)|14.3.2007 07:00
Tak jsem snížil takt jádra na 400MHz,ale pustí mě to až na 280MHz a paměti se dají snížit i na 170MHz ale to už není pořádná grafická karta že? ale nechal jsem je na 250MHz a můžu se tě zeptat když snížím paměti na 250MHz to se počítá x2 nebo je to pořád jenom 250MHz.Že jsi mi psal 600MHz nejsem z toho moudrý:).
okounek (106)|14.3.2007 07:02
Teplota se mi zdá že je dost vysoká na grafice až 48 stupňů a při žátěži klidně i 68.
Alf (305)|14.3.2007 07:16
[QUOTE=okounek]Tak jsem snížil takt jádra na 400MHz,ale pustí mě to až na 280MHz a paměti se dají snížit i na 170MHz ale to už není pořádná grafická karta že? ale nechal jsem je na 250MHz a můžu se tě zeptat když snížím paměti na 250MHz to se počítá x2 nebo je to pořád jenom 250MHz.Že jsi mi psal 600MHz nejsem z toho moudrý:).[/QUOTE] Na té grafice jsou určitě DDR, takže pokud nastavíš 250 MHz, je na ní 500. To snížení taktu dáváš zbytečně velké, stačí 5-10% pod jmenovitý takt.
Ta karta (nebo něco na ní) se pravděpodobně přehřívá. Jestli máš možnost, změř teploty pamětí grafiky. Ta teplota co píšeš je teplota GPU? Pokud ano, zdá se mi dost vysoká, ale já NV neznám.
Pokud problém zmizí při podtaktování pamětí grafiky, mohly by pomoct pasivy.
A doporučuju vyzkoušet ten ventilátor pod grafiku, o kterém jsem psal dříve
boboco (1987)|14.3.2007 07:16
[quote=okounek]Teplota se mi zdá že je dost vysoká na grafice až 48 stupňů a při žátěži klidně i 68.[/quote] Nejsem si jistý s jakými hodnotami se pracuje. Defaultně vtom programu bylo 800MHz? To už ale není moc podstatný, podstatný je, jak Ti to běží? -ty hodnoty zas nesnižuj tolik, stačí o 100 až 200MHz.
okounek (106)|14.3.2007 13:20
jj myslíš že to stačí jen o 100-200MHz ještě jsem to nezkoušel co to dělá ale dnes to vyzkouším,kdyžse teplota nezmění tak tu grafiku vyreklamuji a koupím si jinou,ale já mám paměti DDR2 jsou rychlejší takže když to mám jen na 280MHz snížený takt tak je to více než 500MHz jak psal Alf.mám totiž tuhle JETWAY GeForce 7600GS 256MB DDR2,TVout,DVI,PCI-EX BAR GK
A tohle je popis:
Chipset : GeForce 7600GS
Typ rozhrani : PCI-EX
Frekvence jádra : 400MHz standard - taktováno na 560MHz
Frekvence pamětí: 800MHz
Pamět/pamětová sběrnice : 256MB / 128-bit
Konektory::D- Sub,S-Video - HDTV,DVI
Pamětové čipy: 16M x 16*8pcs
Aktivní chladič
okounek (106)|14.3.2007 17:11
Defaultně v programu Riva tuner 2.0 bylo 350MHz na pamětích,ale mají být na 400MHz.
okounek (106)|17.3.2007 19:50
Mám pořád problémy s přehříváním PC vůbec nevím čím to může být ,ale možná že to bude procesorem spíš chladičem na procáku,už jsem vyměnil zdroj EUROCASE za SEASONICA S12 430W a taky je teplý,ale jen při hraní her a zase se mi to kousne a dokonce mi to hodí modré okno.Dal jsem tam dva chladiče,teplota klesla procesor,HDD,CORE okolo 32 stupňů v klidu ,ale nevím jestli to vůbec měří telotu správně mám speedfan.Možná že bude problém úplně někde jinde,ale nevím kde!!!Mám RIVA TUNER 2.0 a tam jsem naměřil úplně jiné teploty než ve speedfanu.Při zatížení měl CORE 68 stupŇů-JÁDRO GRAFICKÉ KARTY.Prosím poradte mi,díky.Když třeba mám jen puštěnou muziku nebo internet tak jsou teploty nízké a všechno je v pořádku.
okounek (106)|18.10.2007 20:11
tak už vím čím to bylo zapříčiněný že se počítač restartoval,Bylo to prostě jenom grafickou kartou asi byl špatně nasazený chladič a špatně nanesená pasta.Před měsícem jsem ji vyreklamoval a zjistili v té firmě že je problém opravdu s tou grafickou kartou tak mě ji vyměnily za tu stejnou a ted jsem konečně štastný protože mě kompl jede už úplně v poho ani nepadá prostě nic ,tak díky za rady už se to vyřešilo tak jsem už nic nepište !!!!