reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém - ovladače grafické karty

AmbiiiK (6)|30.5.2010 00:47
Zdravím , mám takovej menši problem který se mi nedávno stal mám grafickou kartu Asus EN9800 GT 1 GB mám ji už jednou reklamovanou kvuli špatnému ventrilatoru který odešel ale k věci nedávno jsem aktualizoval ovladače z nvidia.com a nastal problém že po instalaci ovladaču a následovný restart se mi načetl windows ale kde nic tu nic černá obrazovka nepomohl ani dalši restart tak jsem musel zformátovat celý disk a nainstalovat znovu celý systém.Ovladače které jsem instaloval byli verze 197 budu rád za každou radu děkuji.

OS:Windows XP Home SP 3, AMD x2 2.91 5600+, 4 GB RAM, Asus EN9800 GT, ASUS Motherboard M3A78, HD 500 GB
Tai82 (4)|30.5.2010 09:11
Trochu jsem nepochopil ten konec, když jsi zformátoval disk a nahodil to tam znovu, tak ten problém je stále nebo jde o to proč to nešlo předtím?
Deee-aN (3834)|30.5.2010 10:51
Ovladače před těmi z nVidia.com byly také odtamtud? Jednou se mi stalo to samé při instalaci WHQL driverů přes nějaké bety odjinud. Řešním byl uninstal v Nouzovém režimu a odstranění jejich zbytků pomocí Driver Sweeperu. Pak už to běželo normálně.
BTW, reinstal systému má taky něco do sebe. Hned to běhá rychleji...;):D
AmbiiiK (6)|30.5.2010 12:06
[quote=Tai82;378527]Trochu jsem nepochopil ten konec, když jsi zformátoval disk a nahodil to tam znovu, tak ten problém je stále nebo jde o to proč to nešlo předtím?[/quote]

jde o to proc to nešlo pčedtím samozřejmě že formát pomohl moje chyba že jsem to nějak nenapsal :-) právě těd používám drivery 175 pokud se nemýlím které jsem dostal k teto grafické kartě při nákupu a právě bych chtěl nějak pomoc s tímhle problémem že když nainstaluju nové udělá to černou obrazovku a pomuže jenom formát disku
Deee-aN (3834)|30.5.2010 12:45
A je s použitím těch ovladačů od výrobce nějaký problém? Pokud ne, nechal bych to být. Jinak platí ten postup s odinstalací a vyčištěním od starých.
BTW, ovladače z poslední doby už toho starším kartám moc nepřinesou. Vyvíjejí se spíš pro zlepšení výkonu GPU na jádrech G200 a výš.
BTW2, neinstaloval jsi z CD Asusu i nějaké jeho utilitky pro GPU? I tam by mohla vznikat nějaká kolize...:notsure
AmbiiiK (6)|30.5.2010 12:48
[quote=Deee-aN;378569]A je s použitím těch ovladačů od výrobce nějaký problém? Pokud ne, nechal bych to být. Jinak platí ten postup s odinstalací a vyčištěním od starých.
BTW, ovladače z poslední doby už toho starším kartám moc nepřinesou. Vyvíjejí se spíš pro zlepšení výkonu GPU na jádrech G200 a výš.
BTW2, neinstaloval jsi z CD Asusu i nějaké jeho utilitky pro GPU? I tam by mohla vznikat nějaká kolize...:notsure[/quote]

ne není tam žádný problém s ovladači od výrobce ale chtěl bych je aktualizovat aspon na nějake méně postarší aby se mi aspon trošičku zvedl výkon :-) a ohledně těch utilitek neinstaloval jsem nic kromě ovladaču.
Deee-aN (3834)|30.5.2010 12:59
Můžeš postupně zkoušet odsud: http://www.nvidia.co.uk/Download/Find.aspx?lang=en-uk :)
AmbiiiK (6)|30.5.2010 13:09
Díky za link budu postupem času zkoušet uvidíme co to udělá ale ještě otázečku proč vlastně monitor zčerná nebo spíše windows když nainstaluju ty nové ovladače ?
Deee-aN (3834)|30.5.2010 13:19
[quote=AmbiiiK;378579]Díky za link budu postupem času zkoušet uvidíme co to udělá ale ještě otázečku proč vlastně monitor zčerná nebo spíše windows když nainstaluju ty nové ovladače ?[/quote]
Po ovladačích Asusu (které by měly být teoreticky identické s WHQL, ale...) mohou zůstat v systému zbytky, které kolidují s nově nainstalovanými. Proto znovu připomínám vhodnost jejich odstranění před instalací oněch nových. Při POSTu zmáčknout F8, nouzový režim, Driver Sweeper (nebo něco podobného), instalace nových a restart.
AmbiiiK (6)|30.5.2010 13:34
[quote=Deee-aN;378584]Po ovladačích Asusu (které by měly být teoreticky identické s WHQL, ale...) mohou zůstat v systému zbytky, které kolidují s nově nainstalovanými. Proto znovu připomínám vhodnost jejich odstranění před instalací oněch nových. Při POSTu zmáčknout F8, nouzový režim, Driver Sweeper (nebo něco podobného), instalace nových a restart.[/quote]

no ještě takovej dodatek k tomu ja jsem totiž ihned po formátu zkoušel myslím tím ještě když jsem měl čerstvě zformátovanej PC tak jsem hned nainstaloval WHQL ovladače které jsem měl uložené na CD ale ejhle když jsem je nainstaloval (ikdyž nebyli nainstalované ty ASUS)tak mi to hodilo černou obrazovku což me zaráží
Deee-aN (3834)|30.5.2010 13:44
Asi to s tím mít nic nebude, ale jak máš nastavený v BIOSu primární zobrazovač? (manuál 2-26)
AmbiiiK (6)|31.7.2010 21:00
[quote=Deee-aN;378594]Asi to s tím mít nic nebude, ale jak máš nastavený v BIOSu primární zobrazovač? (manuál 2-26)[/quote]

v manual to bohuzel nemam jelikoz muj inteligentni tatinek mi vyhodil krabice od veskereho hardwaru takze bohuzel....