www.svethardware.cz
>
>
>

Forza Motorsport míří na platformu PC

Forza Motorsport míří na platformu PC
, , aktualita
Závodní série Forza Motorsport je mezi hráči velice oblíbená, ale do této doby byla k dispozici pouze na konzolích Xbox. Nyní ale míří do obchodu Windows Store, což znamená, že si nejnovější díl budeme moci zahrát i na PC.reklama
Nicméně vězte, že s prodejem her na Windows Store jsou spojena některá úskalí, která nemusí být hráčům úplně po chuti, ovšem třeba už Microsoft v některých případech pracuje na zlepšení. Nicméně ohlášení nové Forzy na Windows 10 jen dokládá, že Microsoft to myslí s prodejem her ve svém Store vážně. Konkrétně půjde o titul Forza Motorsport 6: Apex, který má dorazit do obchodu Store někdy na jaře. Má přitom jít o odlehčenou verzi xboxové Forza Motorsport 6, která se prodává již od loňského září. A jako taková bude k dispozici zdarma.

Turn 10 Studios totiž chtějí, aby tato odlehčená verze hry Forza Motorsport 6 posloužila jako ukázka toho, co dokáže engine ForzaTech pod API DirectX 12 v rozlišení až 4K. Microsoft poslouží jako vydavatel a jako takový už prozradil nějaké podrobnosti. Ty tedy nezmiňují, v jakých konkrétních autech se budeme moci svézt, ovšem potvrzen byl výběr celkem dvaceti tratí v šesti lokacích: Brands Hatch, Circuit de Spa-Francorchamps, Rio de Janeiro, Sebring International Raceway, Top Gear a Yas Marina. Samozřejmostí je možnost závodit v noci a za různého počasí a k dispozici budou i různé typické prvky série Forza jako Drivatar, online tabulky nejlepších jezdců nebo Forzavista.

Lze tak usuzovat, že další díl série Forza Motorsport už bude určen i pro PC. Stejně tak Microsoft již dříve ohlásil, že titul Quantum Break od Remedy také nebude pouze pro konzole, ale rovněž pro Windows 10, přičemž pokud si koupíme verzi pro Xbox One, budeme si hru moci zdarma stáhnout také na PC.

Microsoft se prostě a jednoduše snaží sblížit platformy PC a Xbox, a to tedy nejen s přispěním jednotného systému Windows 10. Phil Spencer, který má ve firmě na starosti právě konzoli Xbox, už prozradil, že záměrem firmy je, aby hardware budoucích konzolí udržoval krok s hardwarem PC. Současné konzole na výkon PC ale už vůbec nestačí a s nástupem AMD Polaris a NVIDIA Pascal se rozdíly ještě značně prohloubí. Jenomže to bude problém, když životnost konzolí je cca 7 let a za tu dobu se PC i mobilní zařízení posunou zcela mimo jejich výkonnostní rámec. Nicméně v budoucích letech už bude navyšování výkonu PC hardwaru složitější než kdy jindy. Phil Spencer ale slíbil, že další generace konzolí přinese dosud nevídané inovace. Můžeme jen hádat, že ty se budou týkat virtuální reality a provozování her ve vysokém rozlišení (4K).

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek