www.svethardware.cz
>
>
>
>

Foxconn propustí 60.000 zaměstnanců, nahradí je roboty

Foxconn propustí 60.000 zaměstnanců, nahradí je roboty
, , aktualita
Společnost Foxconn se rozhodla k zásadní přeměně výrobních kapacit jedné své továrny, kterou odnesou především její zaměstnanci. Z nich má brzy ztratit svou práci na 60 tisíc, a to kvůli robotům, jež firma vyvíjí s Googlem.reklama
Foxconn má aktuálně na příslušných pracovních pozicích 110.000 zaměstnanců, takže po instalaci robotických pracovníků jich zůstane v jedné z jeho továren jen cca 50.000. Tato firma je přitom známým výrobcem počítačových komponent, ale také telefonů řad iPhone nebo Samsung Galaxy. Přes počáteční náklady a případné potíže s rozběhnutím výroby se pro Foxconn rýsuje značná redukce nákladů na mzdy a lze očekávat, že se s rozšiřujícími robotickými linkami postupně i velice změní sociální prostředí ve firmě, které bývalo velice bouřlivé. Jinými slovy, robot si nestěžuje a nestávkuje. Foxconn je také firma udávající tempo ostatním čínským výrobcům s podobným zaměřením, a tak můžeme očekávat, že ti budou následovat jejímu příkladu.

Za celou věcí pravděpodobně stojí také velký Google, který s Foxconnem od roku 2014 spolupracuje právě na vývoji robotů, kteří by mohli na nahradit lidské pracovníky. Je nad slunce jasné, o jaké pracovníky jde, tedy především o řadové zaměstnance na linkách, kteří postupně skládají dohromady výsledný produkt. A je také jasné, že tento trend bude pokračovat, neboť ostatní firmy budou muset držet krok, aby mohly vyrábět se srovnatelnými náklady. Dle analytiků tak roboti do roku 2020 seberou lidem na 5 milionů pozic a zasloužit se o to má brzy také korejský Samsung.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře