www.svethardware.cz
>
>
>
>

Foxconn prý chce od Sharpu odkoupit továrny na LCD

Foxconn prý chce od Sharpu odkoupit továrny na LCD
, , aktualita
Foxconn Electronics, světově největší smluvní výrobce elektroniky, si prý brousí zuby na továrny společnosti Sharp produkující LCD panely. Foxconn by se při této akci dokonce mohl spojit se svým tradičním partnerem, firmou Apple.reklama
Ovšem ještě zdaleka není upečeno. Foxconn Electronics se prý teprve rozmýšlí, zda si udělá radost a od Sharpu továrny na výrobu LCD odkoupí. Tuto informaci přinesl server DigiTimes, který také poukazuje na to, že Sharp má v posledních letech finanční problémy a odprodáním své divize vyrábějící LCD by se firma opět mohla vrátit k ziskovosti.

Ovšem společnost Foxconn již ve skutečnosti část továren firmy Sharp v japonském Sakai vlastní, a to celkem 38procentní podíl. Uvažuje tak o odkoupení zbývajících 62 procent vlastněných Sharpem a navíc možná i dalších továren.továrna v Sakai (LCD se vyrábí ve velké centrální budově)


Foxconn tedy možná požádá Apple, aby se na transakci finančně podílel a výměnou by pak Apple mohl získat přístup k levným displejům, které používá pro řadu svých zařízení. Například nejnovější tablety iPad Pro používají displeje Sharp typu IGZO.

Sharp ale také v této době jedná s Innovation Network of Japan, společností částečně vlastněné Japonskem a částečně soukromým subjektem či subjekty. Tato společnost je hlavním akcionářem v konkurenční firmě Japan Display, čili je možné, že továrny Sharpu získá právě tato firma, což by pro Apple nemuselo být výhodné, neboť tyto společnosti by si přestaly konkurovat se všemi důsledky, které z toho vyplývají.

Do Sharpu ale nedávno banky a jiné organizace nalily 200 miliard jenů (40,5 miliardy korun), a to právě proto, aby firma mohla vylepšit své provozy vyrábějící LCD panely. Tudíž nyní ještě asi nejsou akvizice či odupování podílů aktuální.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik