www.svethardware.cz
>
>
>
>

Fractal Design Edison M: modulární zdroje pro velké sestavy

Fractal Design Edison M: modulární zdroje pro velké sestavy
, , aktualita
Společnost Fractal Design známá především pro své kvalitní skříně s rozumnými cenami si tentokráte připravila modulární zdroje Edison M, které jsou určeny pro herní sestavy uložené i ve velkých skříních.reklama
Fractal Design Edison M totiž mají být vybaveny dlouhými kabely, díky nimž by konektory ke svému cíli měly dosáhnout i oklikou kolem traye základní desky, což platí především pro ATX12V konektor. Tyto zdroje jsou navíc částečně modulární, takže jejich kabeláž je částečně připájena napevno a částečně jsou k dispozici konektory. Napevno jsou přitom připájeny ty konektory, které v každém případě využijeme, čili především hlavní ATX svazek nebo vedlejší EPS napájení. Nebudeme ale moci zdroj kompletně odpojit a všechny kabely nechat na místě, což se často hodí u malých skříní.

Nové Edison M jsou k dispozici ve škále od 450W přes 550W a 650W až po 750W model. Všechny nabízí vysokou účinnost zaštítěnou certifikací 80 Plus Gold.

Fractal Design se pochlubil, že jeho Edison M využívají kvalitní japonské elektrolytické kondenzátory a japonské či tchaj-wanské kondenzátory s pevným dielektrikem. Samozřejmostí jsou ochrany před přepětím, nadproudem, zkratem, podpětím a přehřátím a stejně tak nepřekvapí kompatibilita se standardem ATX 2.4.

Pro chlazení se využijí 120mm ventilátory s ložisky FDB, které slibují dlouhou životnost a i díky tomu si Fractal Design dovolil na všechny verze poskytnout záruku po dobu pěti let. Ve zprávě však nebyla uvedena délka kabelů, když už se jí tedy výrobce chlubí. Uvádí ji ale ve specifikacích na svých stránkách (viz zdroj), takže z nich můžeme vyčíst, že hlavní ATX svazek má kabel s délkou 550 mm a 4+4pinový EPS konektor je na konci 700mm kabelu. U dalších kabelů je to již trošku složitější, takže pokud o to máte zájem, můžete se podívat na tabulky na stránkách výrobce.

Ceny stanovené za 450W, 550W, 650 W a 750 W model jsou 80, 90, 100 a 110 euro.

Zdroj: TZ Fractal Design
Nejpopulárnější zdroje
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře