Fractal Design Node 804: pro malé a výkonné sestavy

Fractal Design Node 804: pro malé a výkonné sestavy
, , aktualita
Společnost Fractal Design se zase jednou ozvala s novým modelem počítačové skříně. Tentokrát jde o model Node 804 určený pro sestavy založené na základních deskách Micro ATX podporující vodní chlazení.reklama
Fractal Design Node 804 je tedy nejnovější počítačovou skříní od této firmy, která je určena pro menší sestavy založené na základních deskách formátu Micro-ATX. Může jít ale o velmi výkonné sestavy s procesorem či grafikou s vodním chlazením, jak ukazuje jeden z uvolněných obrázků.

Node 804 můžeme zařadit mezi tzv. Cube, tedy skříně, jejichž tvar nemá daleko ke krychli. Vepředu ukazuje panel z broušeného hliníku a uvnitř je rozdělena na dvě části, přičemž ta levá nese hlavní komponenty, čili základní desku se vším potřebným a k tomu až dva pevné disky či SSD a 240mm radiátor. V pravé části je pak mimo jiné místo pro napájecí zdroj, takže tato skříň se podobá modelu Corsair Carbide Series Air 540 (recenze).

Skříň přichází vybavena třemi ventilátory Silent Series R2 120 mm, ale dohromady jich může nést až sedm. Dále má místo pro až osm pevných disků a čtyři SSD nebo deset pevných disků a dvě SSD. Pro vodní chlazení, respektive radiátory je připravena jedna 240mm pozice a jedna 280mm pozice.

Všechny vstupy pro čerstvý vzduch jsou prý vybaveny prachovými filtry, dále tu máme stejně jako u zmíněného Corsairu plexi v levé bočnici, našlo se i místo pro tenkou optickou mechaniku, kterou lze vyměnit za dvě SSD, zabudovaný je regulátor otáček, a to nejspíše ve stylu Fractal Design, tedy se 5, 7 a 12 V napětí.

Celkové rozměry skříně jsou 370 x 307 x 412 mm (Š x V x H) a cena byla stanovena na 100 euro s dostupností od května.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Dnes,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře