www.svethardware.cz
>
>

Francie prosazuje "Chytré hranice" s biometrikou

Francie prosazuje "Chytré hranice" s biometrikou
, , aktualita
Francouzští ministři na setkání EU v Lucembursku navrhli rozšíření kontroly na evropských letištích o biometriku. Zatím se mluví o "nějaké formě biologické identifikace", což by mohly být třeba otisky prstů, nebo rozpoznávání obličejů.reklama
Francie tedy navrhuje, že v rámci "Smart Borders" by téměř každé letiště v Evropské unii mělo být vybaveno zařízením pro zjišťování biometrických informací od pasažérů. Šlo by tedy o další způsob předletové kontroly a identifikace všech pasažérů, kteří se chystají cestovat. A možná nejen to. Však systém by mohl prostě rozpoznávat každého, kdo jen vstoupí na území letiště, což by bylo možné právě systémem kamer a rozpoznáváním obličejů.

Mluví se tedy o rozšíření systému Chytrých hranic, ovšem nejde o vnější hranice EU, ale o Schengenský prostor a jeho letiště. Dle francouzského návrhu by tak biometrika měla být nainstalována i tam, kde systém Smart Borders dosud ani není zaveden. Dle dokumentů Evropské komise tedy tento systém ještě plně nefunguje, neboť teprve s koncem letošního září byla završena jeho testovací fáze v celkem 12 zemích EU, do konce října se k projektu může vyjádřit veřejnost a na začátek příštího roku je plánováno vytvoření revidovaného legislativního návrhu.

Čili francouzští ministři využili právě připomínkovací fáze k prosazení biometrického skenování cestujících, které by sledovalo každého, kdo cestuje letadlem i v rámci Schengenu. Důvod je zřejmý, hrozba terorizmu, přičemž Francie chce také zavést podobné kontroly na svých vlastních hranicích. Tedy ne kontroly ve smyslu klasických hraničních přechodů, ale opět "jen" sledování pohybu osob. Vedle bezpečnosti se mluví také o efektivitě, kterou by automatický biometrický systém mohl zajistit. Odbavování by tak mohlo být rychlejší a v důsledku pro letiště i levnější.

Zdroj: KitGuru, Evropská komise
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek