www.svethardware.cz
>
>
>
>

Freecom mSSD: malý a výkonný externí SSD

Freecom mSSD: malý a výkonný externí SSD
, , aktualita
Freecom se pochlubil svým novým externím SSD, které využívá rozhraní USB 3.0, takže tímto má blíže k flash diskům, ovšem svými výkony se přibližuje spíše zařízením typu SSD. Můžeme jej tak brát jako hybrid.reklama
Novinka od firmy Freecom dostala jednoduché označení mSSD a již nyní by měla být dostupná na evropských trzích, kde je k dispozici s dvouletou zárukou od výrobce a neomezenou technickou podporou.

Zařízení má rozměry 80 x 35 x 9 mm a hmotnost 29 gramů, přičemž jeho schránka je vyrobena z broušeného hliníku a najdeme na ní v podstatě jen rozhraní USB 3.0. I díky němu toto SSD může dosáhnout datové propustnosti až 430 MB/s, což výrobce testoval pomocí benchmarku Crystal Disk Mark. A není pochyb, že tato hodnota se týká sekvenčního čtení. Zápis by pak mohl být výrazně slabší, ale o tom se výrobce nezmiňuje a ani v datasheetu neuvádí k výkonu další informace.

Doporučená maloobchodní cena Freecom mSSD s kapacitou 128 GB (produktové číslo: 56330) činí 3799 Kč a 256 GB (56275) přijde na 7799 Kč.

Zdroj: TZ Freecom
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře