www.svethardware.cz
>
>
>
>

Freecom Tough Drive SSD: 415 MB/s externě

Freecom Tough Drive SSD: 415 MB/s externě
, , aktualita
Společnost Freecom si připravila nové externí Tough Drive SSD, které jsou určeny pro náročné uživatele. Nabídnou totiž rychlost kopírování až 415 MB/s a kapacitu 256 GB. Za výkon si u nich ale pochopitelně také připlatíme.reklama
Společnost Freecom je součást Mitsubishi Kagaku Media a zabývá se výrobou externích pevných disků a přenosných úložných zařízení. Jeho novinka v podobě Tough Drive SSD s kapacitou 256 GB se chlubí vnitřním nárazuvzdorným mechanismem, i když s můžeme ptát, na co takový mechanismus u SSD vůbec je. Obal je pak pogumovaný a odolný proti poškrábání a jeho součástí je také vyklápěcí rameno s USB konektorem. Ten je pochopitelně verze 3.0.

Freecom Tough Drive SSD slibuje přenosovou rychlost až 415 MB/s, což se pravděpodobně vztahuje ke čtení dat a ne k jejich zápisu. Ve výchozí podobě je naformátován na FAT32 a předinstalovaný je na něm software Nero BackItUp Essentials (jen pro Windows), díky němuž si můžeme provést plnou zálohu systému a případně jej pak obnovit. Můžeme také naplánovat automatické zálohování na určité datum a čas.

Problém nebude ani s nahráváním pořadů z televizoru vybaveného příslušnou funkcí a USB portem, i když na to je takové zařízení až zbytečně luxusní. Doporučená maloobchodní cena Freecom Tough Drive SSD (produktové číslo: 56275) činí 8 699 Kč, ovšem reálná cena je dle serveru Heureka i pod 7400 Kč s daní.

Zdroj: TZ Freecom
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
30.9.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek