www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Fuji Xerox vyvinul nový formát pro 3D tisk, použije voxely

Fuji Xerox vyvinul nový formát pro 3D tisk, použije voxely
, , aktualita
Nový datový formát FAV pro 3D tisk, který vyvinula společnost Fuji Xerox ve spolupráci s Keio University umožní technologiím 3D tisku mnohem lépe specifikovat barvy i materiály včetně vnitřních oblastí 3D objektů.reklama
Zatímco dnešní formáty pro 3D tisk pracují obvykle na bázi polygonů (plošek), Fuji Xerox a Keio University přišly s novým formátem nazvaným FAV (Fabricatable Voxel). Původní řešení specifikuje vnější část objektu, ale nehovoří nic o vnitřní struktuře, kterou je někdy také dobré vyřešit. To se může hodit také tehdy, pokud se má míchat více barev nebo materiálů. Nový formát FAV má toto umožňovat. Data totiž ukládá ve formě voxelů (volume pixel) neboli prostorových pixelů. V podstatě jde o to, že se objekt poskládá z maličkých 3D kostiček, kde každé kostičce můžete přiřadit barvu, materiál a další vlastnosti.


Srovnání polygonů a voxelů


Díky tomu lze specifikovat i to, jak bude 3D vytištěný objekt vypadat zevnitř. Lze i specifikovat sílu a způsob jednotlivých propojení. Společnost Fuji Xerox, kde má Fuji 75% podíl a Xerox zbývajících 25 %, se nyní snaží prosadit nový formát jako standard. Zda se to podaří, ukáže až čas.


Míchání materiálů při 3D tisku


Zdroj: fujixerox.com
Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek