www.svethardware.cz
>
>
>
>

Fujitsu má hardware pro 56Gb/s bezdrátové přenosy

Fujitsu má hardware pro 56Gb/s bezdrátové přenosy
, , aktualita
Společnost Fujitsu se dnes pochlubila světu, že se jí podařilo vytvořit hardware využitelný pro vysokorychlostní přenos dat vzduchem. Jde přitom prý o světový rekord, a to konkrétně 56 Gb/s.reklama
Nový hardware vyvinuly Fujitsu Laboratories ve spolupráci s Tokijským technologickým institutem a jde o CMOS čip s vysílačem a přijímačem, jenž je schopen zpracovávat signál ve vysokých rychlostech, a to v širokém rozmezí frekvenčních pásem od 72 do 100 GHz. Oněch zmíněných 56 Gb/s přitom není teoretické maximum, ale už vyzkoušená rychlost přenosu dat.

Nová technologie laboratoří firmy Fujitsu a Tokyo Institute of Technology má být zvláště užitečná především poskytovatelům mobilního internetového připojení a hlasových služeb, jinými slovy, mobilním porátorům. Dokáže využívat rozsah frekvencí 30 až 300 GHz, v nichž komunikuje jen málo konkurenčních technologií.

V tiskovém prohlášení firma Fujitsu prozradila, že největší výzvou pro ni bylo vytvoření takových integrovaných obvodů v čipu CMOS, které by mohly pracovat s tak vysokými frekvencemi. Nicméně již se plánuje jejich nasazení, a to právě v základnách mobilních sítí chystaných pro rok 2020.

Společnost Fujitsu také shodou okolností vytvořila další čip s vysílačem a přijímačem pro přenosovou rychlost 56 Gbps, který bude ale využit pro nízkospotřebové řešení pro komunikaci mezi servery po optické síti. Fujitsu slibuje efektivní zdvojnásobení aktuálních přenosových rychlostí, a to bez negativního dopadu na spotřebu. Firma toto nové řešení vyvinula společně se společnosti Socionext a chystá je už pro další generaci serverů a serverových switchů, které přijdou na trh v roce 2018.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře