www.svethardware.cz
>
>

Futuristický Rolls Royce 103EX se bude řídit sám

Futuristický Rolls Royce 103EX se bude řídit sám
, , aktualita
Rolls Royce Motor Cars představuje svou vizi budoucnosti automobilismu, a to alespoň pro ty, kteří na ni budou mít. Rolls Royce 103EX patří jako první mezi vozy Vision Next 100 a využije umělou inteligenci Eleanor.reklama
Rolls Royce 103EX už na první pohled zaujme svým futuristickým designem se zajímavě tvořenými blatníky a dveřmi. Jako první z vozidel skupiny Vision Next 100 má nabídnout luxusní cestování, a to bez šoféra. Namísto něj tu bude umělá inteligence Eleanor, díky níž bude tento vůz patři mezi tzv. autonomní automobily, které se budou řídit samy.

Díky tomu bude moci být přetvořen i interiér, který si navíc zákazník bude moci od základu upravit dle vlastních potřeb. Dle Rolls Royce si dovnitř budeme moci dát doslova vše, po čem toužíme, pokud to samozřejmě bude v realistických možnostech.

Eleanor bude nový vůz nejen řídit, ale bude také sloužit jako průvodce a bude se učit našim potřebám a zohlední preferované trasy. Uvnitř přitom nenajdeme žádné obvyklé řídicí prvky jako volant a pedály. Namísto toho tu bude jen velká obrazovka, přičemž Rolls Royce chce klást důraz především na minimalismus a čistý design. Od zákazníka se přitom očekává, že si sám zvolí jaký z dostupných luxusních materiálů bude použit.

Rolls Royce tento vůz označil za maják luxusu, což zdůrazňuje tím, že až k vám 103EX dojede a přistaví se, otevře svá dvojitá dveře a "rozbalí" červený světelný koberec, jak můžete vidět na první fotografii. Automobil už byl postaven a od zítřka bude až do 26. června k vidění v Londýně na BMW Group Future Experience (adresa The Roundhouse, Chalk Farm Road, Camden, North London (NW1 8EH)).

Zdroj: Rolls Royce
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek