www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

G-Master Black Hawk: 27" herní LCD od iiyamy

G-Master Black Hawk: 27" herní LCD od iiyamy
, , aktualita
Japonská společnost iiyama na náš i slovenský trh přináší nový LCD monitor určený hráčům, který dostal označení G-Master Black Hawk GE2788HS-B2. Slibuje 27" obrazovku i nové funkce včetně podpory FreeSync.reklama
Monitor iiyama G-Master Black Hawk GE2788HS-B2 je tak určen především majitelům grafických karet Radeon, nebo uživatelům, kterým jsou technologie synchronizace obrazu s výstupem grafické karty ukradené. Herní monitory totiž dnes nabízí zpravidla buď FreeSync, nebo NVIDIA G-Sync, přičemž za G-Sync si řádně připlatíme, takže nemá smysl vydávat prostředky navíc, když takovou funkci nevyužijeme. Řešení FreeSync je daleko méně nákladné, však 27" LCD s G-Sync se nedají pořídit pod 12.000 Kč s daní, přičemž modely s FreeSync jsou i dvakrát levnější, ale nelze samozřejmě říci, že tento cenový rozdíl jde na vrub pouze technologii G-Sync.

Máme tu 27" LCD obrazovku chlubící se pouze 1ms odezvou a my obvykle víme, co to znamená. Specifikace udávající horizontální/vertikální pozorovací úhly nám potvrdí, že půjde o panel typu TN, neboť jde o 170°/160°. Vedle toho tu máme maximální jas 300 cd/m2, kontrast 12 milionů ku jedné (pochopitelně dynamický) a především rozlišení Full HD, které také nepřekvapí. Je ale divné, že vzhledem k podpoře FreeSync není uveden rozsah obnovovacích frekvencí, a tak musíme zabrouzdat do zákoutí Internetu, abychom našli údaj 55 - 76 Hz.

Do výbavy monitoru patří ještě rozhraní D-Sub, DVI-D a HDMI, dva 2,5W reproduktory a jednoduchý stojan můžeme nahradit systémem VESA a monitor si upevnit třeba na stěnu. Nakonec výrobce slibuje do češtiny lokalizované OSD menu v monitoru a obvyklé funkce Flicker Free a Blue Light Reducer.

 • Typ LCD panelu: TN LED
 • Nativní rozlišení: 1920 x 1080 bodů
 • Úhlopříčka: 27" (68,6 cm)
 • Doba odezvy: 1 ms
 • Jas: 300 cd/m2
 • Kontrast: 12 000 000 : 1
 • Úhel sledování: horizontální/vertikální: 170°/160°; pravá/levá: 85°/85°; nahoru/dolů: 80°/ 80°
 • Vstupy: VGA, DVI-D, HDMI
 • Barvy displeje: 16,7 milionu
 • Reproduktory: 2 x 2,5 W (stereo)
 • VESA: ano

G-Master Black Hawk GE2788HS-B2 tak vzhledem ke svým parametrům nemůže stát moc. Doporučená cena výrobce poskytujícího tříletou záruku je 5424 kč bez DPH, což mezi 27" modely s podporou FreeSync skutečně není moc.

Zdroj: TZ iiyama
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek