Galax GTX 1080 HOF: 2,2 GHz se vzduchem, 2,5 GHz s LN2

Galax GTX 1080 HOF: 2,2 GHz se vzduchem, 2,5 GHz s LN2
, , aktualita
Tématem Computexu byly mimo jiného všemožné modely grafických karet NVIDIA GeForce GTX 1080 a 1070. Probíral se také jejich taktovací potenciál a jako zajímavá se v tomto ohledu ukázala karta Galax GeForce GTX 1080 HOF.reklama
Ve videu z Computexu 2016 zpovídá Anton Karmehed z Nordic Hardware overclockera známého jako Mad Tse. Tématem bylo taktování grafických karet GeForce GTX 1080 a Mad Tse uvedl, že dobrou šanci mají v podstatě všichni majitelé těchto karet a nezáleží příliše na tom, zda mají speciální edici nebo běžnou nereferenční verzi. Všichni mají slušnou šanci dostat se se vzduchovým chlazením na takt 2,2 GHz, což je slušná porce výkonu navíc oproti základním taktům 1607 až 1733 MHz. Ovšem co se týče Founder's Edition nových karet NVIDIA, ty prý mohou mít ve svém BIOSu či snad v ovladačích omezené přetaktování, ale to nebylo potvrzeno.

Ovšem v případě chlazení pomocí LN2 (tekutý dusík) už to pochopitelně chce něco lepšího, a tím může být třeba karta Galax GTX 1080 HOF (Hall of Fame), která není vybavena jedním, ale dvěma přídavnými napájecími konektory PCIe s osmi piny. Díky tomu mohou overclockeři grafickému čipu daleko více naložit, čili nastavit vyšší napětí pro dosažení vyšších taktů. Prozatím to na zmíněné kartě je frekvence mezi 2,5 až 2,6 GHz.

Pokud jde o jeden osmipinový PCIe na běžných verzích GTX 1080, Mad Tse si nemyslí, že by to byl limitující faktor při taktování s pomocí vzduchového chlazení. On sám zkoušel přímo na Computexu taktovat tyto karty a podařilo se mu s napájecím napětím 1,38 V překročit hranici 2,5 GHz a paměti provozovat na 5500 MHz. Funkčnost pak byla potvrzena benchmarkem 3DMark FireStrike Extreme. Tse ale také předpokládá, že v budoucích pokusech o přetaktování bude dosažen takt 2,8 GHz a možná až 3 GHz, neboť GTX 1080 prý zvládají dosavadní zátěž velice dobře. Možná že overlockeři také čekají na kvalitnější čipy, jež dokáží pracovat při vyšších taktech.


Můžete se sami podívat na video serveru Nordic Hardware o taktování nových GeForce (v angličtině od 30. sekundy).

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek