Galaxy GeForce GTX 970: fotky, specifikace i benchmark

Galaxy GeForce GTX 970: fotky, specifikace i benchmark
, , aktualita
Již to nebude dlouho trvat a NVIDIA představí světu své nové výkonné karty GeForce, mezi nimiž bude figurovat také čip GTX 970. Na ten se můžeme blížeji podívat díky čínským fórům pro nadšence a sociálním sítím.reklama
Na nich se totiž objevily první obrázky karty Galaxy GTX 970 GC, stejně jako specifikace dokonce i benchmark. Vzhledem k původu těchto informací je zřejmé, že je musíme brát s rezervou, ale datum předpokládaného představení karet GeForce GTX 900 se blíží, takže je pravděpodobné, že půjde o věrohodné informace. Nové karty GeForce by tedy mohly být oficiálně uvedeny na trh již za týden, i když se předpokládá, že půjde o tzv. paper launch, čili bez okamžité dostupnosti na trhu.

Samotná karta Galaxy GeForce GTX 970 má dle fotografie mít vlastní, čili nereferenční chladič využívající dva velké ventilátory, heatpipe a hustou masu hliníkových žeber. NVIDIA prý ani nepřipraví referenční karty GTX 970 a otázkou je, jak to bude s GTX 980. V případě GTX 970 může být důvodem to, že čip GK104 a nový GM204 jsou identické s ohledem na rozložení svých pinů, čili jsou "pin identical", díky čemuž mohou výrobci použít v podstatě stejné designy PCB jako u karet GTX 670, GTX 660 Ti a GTX 760. To ukazuje na podobnou spotřebu všech těchto čipů.

Nyní tedy již ke specifikacím nové karty. Můžeme od ní očekávat plnou nabídku rozhraní, čili DVI-I (analog i digital), DVI-D, HDMI a DisplayPort, vše v nejnovějších verzích. Část dvou spojených záslepek si pak zabere výdech chlazení.

GPU NVIDIA GeForce GTX 970 identifikovaný utilitou GPU-Z jako 1C32 pak má nabídnout 1664 CUDA jader, 138 TMU a 32 ROP jednotek. Paměti budou mít k dispozici 256bitové rozhraní pro standardních 4 GB GDDR5. Výchozí pracovní frekvence grafického čipu bude v případě modelu Galaxy 1051 MHz a GPU Boost ji vyžene až na 1178 MHz. Paměti pak mají pracovat na 7012 efektivně, což poskytne propustnost 232 GB/s.

Co se týče onoho benchmarku, pak tím byl 3DMark 11 s nastavením Extreme, v němž karta, či spíše celý použitý systém získal X3963 bodů. Je třeba ale vzít v úvahu i to, že karta měla k dispozici procesor Core i3-4130, který nepatří mezi nejvýkonnější desktopové procesory. S ohledem na to by se její výkon měl pohybovat někde mezi GTX 780 a GTX 780 Ti. Ve hře ještě mohou být ovladače, jejichž příští verze by mohly výkon pozvednout a nová generace bude stejně hodnocena především podle toho, co předvede nová GeForce GTX 980 či případné výkonnější verze.

Zdroj: Videocardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek