www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GDC 2016 ve znamení DirectX 12 a Vulkan

GDC 2016 ve znamení DirectX 12 a Vulkan
, , aktualita
Již třicátá Game Developers Conference (GDC) je naplánována na pondělí 14. března tohoto roku a potrvá až do pátku. Dle všeho půjde o zvláště zajímavou událost, která se ponese především ve znamení API DirectX 12 a Vulkan.reklama
Game Developers Conference 2016 bude hostit kalifornské San Francisco a nyní je již k dispozici seznam naplánovaných událostí, které se týkají pochopitelně především her, ale z různých úhlů pohledu. Probírat se tak budou nová API DirectX 12 a Vulkan, hardware, virtuální realita, programování, mobilní hraní, eSporty, marketing, audio stránka her, atd. Co se týče hardwaru zůčastní se i společnosti ARM, AMD, Intel, NVIDIA, Microsoft a Oculus, přičemž od AMD a NVIDIE můžeme očekávat další informace o jejich příštích grafických kartách. V té době už bude také zbývat jen několik dní do vypuštění headsetu Oculus Rift, takže tyto firmy se nás budou bezpochyby snažit předsvědčit o tom, že právě jejich karty jsou pro VR to nejlepší.

Tento ročník GDC se bude více věnovat také začínajícím herním vývojářům, kteří se budou moci v prvních dvou dnech zúčastnit různých seminářů o designování herních úrovní, pokročilých grafických technikách, herním výtvarném umění a jistě nejen začátečníci také ocení semináře o zmíněných dvou nových API. Zvláštní důraz tak bude kladen na nový programovací model a možnosti DirectX 12, o čemž budou přednášet zástupci vývojářských technologických týmů firem AMD a NVIDIA. O Vulkanu zase budou mluvit především lidé z firem ARM a Epic Games, ale i NVIDIA se bude věnovat využití více GPU ve Vulkanu stejně jako v DX12. NVIDIA mimochodem v tomto týdnu zorganizovala Vulkan Developer Day ve svém sídle v Silicon Valley, o čemž píše na svém blogu.

Virtuální realita je velice živé téma, což dokazuje zájem o ni mezi herními vývojáři. Nedávný průzkum, jehož se zúčastnilo přes 2000 vývojářů, ukázal, že 16 procent z nich už pracuje nebo bude pracovat na projektech a hrách pro VR headsety. Dle staršího podobného průzkumu to v minulém roce bylo pouze sedm procent.

Není také překvapivé, že nejvíce populární platformy pro VR jsou PC a mobilní telefony. Pro mobily je již delší dobu k dispozici levný headset Samsung Gear VR a PC je prostě pro vývojáře VR her nepřekvapivě nejpopulárnější platforma, neboť 52 % z nich pracuje na hře právě pro PC. Je ale třeba také poznamenat, že celá čtvrtina z dvou tisíců oslovených vývojářů si myslí, že VR není platforma budoucnosti a nevyplatí se na ni zaměřit.

Zdroj: GDC
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta
Frontier Developments si pro nedočkavé vesmírné piloty připravili Elite Dangerous: Horizons Beta Upgrade Pass. Už nyní se tak můžeme podívat na to, co nabídne aktualizace 2.2 - Guardians. Ale nebude to zadarmo.
Včera,  aktualita, Jan Vítek